Trzecia porażka z rzędu i 8 straconych goli w Toruniu (wideo)

 |  Jastrzębski Klub Hokejowy
Jastrzębski Klub Hokejowy

Hokeiści JKH GKS Jastrzębie nie zmyli plamy po piątkowej porażce z Sanokiem, przegrywając na wyjeździe z Energą Toruń 4:8 (1:4, 1:1, 2:3).

Hokeiści JKH GKS Jastrzębie nie zmyli plamy po piątkowej porażce z Sanokiem, przegrywając na wyjeździe z Energą Toruń 4:8 (1:4, 1:1, 2:3). Trzecia porażka z rzędu boli tym bardziej, że... w niektórych momentach wystarczyło jedynie powstrzymać nerwy na wodzy, aby pozostać w grze o punkty. Po raz ostatni osiem goli w jednym meczu straciliśmy ponad trzy lata temu. Pora na przebudzenie!

O porażce naszego zespołu na Tor-Torze zadecydowała bardzo nieudana pierwsza tercja, z której strat nie udało się nadrobić. Wprawdzie „jaskółką nadziei” była kontra Szymona Kiełbickiego, ale pozostałe trafienia dla rywali to skutek co najmniej niefrasobliwej postawy w defensywie. Generalnie rzecz ujmując, nasza obrona nie pomogła Jakubowi Lackoviciowi, którego w przerwie zmienił Maciej Miarka. Dodajmy przy tym, że pod koniec premierowej partii JKH GKS stracił swojego kapitana Macieja Urbanowicza, który otrzymał karę meczu za bójkę Mateuszem Zielińskim.

W drugiej tercji emocje nieco opadły, za sprawą czego oglądaliśmy jedynie dwa gole, w tym trafienie aktywnego na tafli Dominika Pasia. Na początku trzeciej odsłony podopieczni Roberta Kalabera pokusili się o uzyskanie kontaktu po golach Dominika Jarosza i Tuukki Rajamakiego, ale gospodarze brutalnie odpowiedzieli na te bramki, kończąc rywalizację na niecodziennym rezultacie 8:4...

To trzecia porażka JKH GKS Jastrzębie z rzędu, która kosztuje nas dalszą „obsuwę” w tabeli. W najbliższym spotkaniu nasz zespół podejmie Zagłębie Sosnowiec i bez wątpienia w tym meczu niezbędne będą trzy punkty.

19 listopada 2023, Toruń, 17:00
Energa Toruń - JKH GKS Jastrzębie 8:4 (4:1, 1:1, 3:2)
8:4 Syty - Kalinowski - Kogut 59:41 5/4

JKH GKS: Lacković (Miarka od 20:01) - Kostek, Wajda, Urbanowicz, Starzyński, Paś - Viinikainen, Bagin, Rajamaki, Spirko, Izacky - Górny, Martiska, Bernhards, Kiełbicki, Arrak - Kameneu, Pelaczyk, R. Nalewajka, Jarosz, Ł. Nalewajka.