Siedem bramek i pewne zwycięstwo JKH GKS Jastrzębie nad KH Energą Toruń (wideo)

 |  Jastrzębski Klub Hokejowy
Jastrzębski Klub Hokejowy

Na taką kanonadę na Jastorze czekaliśmy od... ostatniej zimy! W piątkowy wieczór wreszcie zobaczyliśmy ofensywne możliwości JKH GKS Jastrzębie, który pewnie pokonał zawsze niewygodną KH Energę Toruń 7:2 (1:0, 4:1, 2:1).

Na taką kanonadę na Jastorze czekaliśmy od... ostatniej zimy! W piątkowy wieczór wreszcie zobaczyliśmy ofensywne możliwości JKH GKS Jastrzębie, który pewnie pokonał zawsze niewygodną KH Energę Toruń 7:2 (1:0, 4:1, 2:1). Mecz rozstrzygnął się de facto w drugiej odsłonie, gdy w ciągu ośmiu minut gospodarze czterokrotnie pokonali Mateusza Studzińskiego. Jednym z bohaterów dnia okazał się pozyskany wczoraj Roman Rac, który otworzył wynik już w 36. sekundzie, a ponadto dołożył trzy asysty. Piękne ponowne powitanie z jastrzębską taflą!

Powiedzieć, że brodacz ze Słowacji efektownie powiedział "Ahoj!", to... odpowiednie dać rzeczy słowo. Roman Rac już na początku zawodów pomknął lewym skrzydłem i zaskoczył Studzińskiego uderzeniem z dystansu w krótki róg. W pierwszej odsłonie rezultat nie uległ już zmianie i na rozwiązanie ''worka z golami'' czekaliśmy do drugiej partii. Wprawdzie najpierw z wyrównania ucieszyli się goście, gdy Rusłan Baszyrow i Mikołaj Syty wykorzystali niefrasobliwe wybicie gumy przez Nikiego Blomberga, ale potem to my mieliśmy ogromne powody do radości.

Kanonadę rozpoczął w 26. minucie Michał Zając, popisując się indywidualną akcją i kiwką przed toruńskim bramkarzem. Ten sam zawodnik trzy minuty później skutecznie przeciął strzał z ''narożnika tercji'' Energi, będący dziełem Patryka Hanzla. W 31. minucie było już 4:1 - tym razem na listę strzelców wpisał się Szymon Kiełbicki, skutecznie dobijając z pół-dystansu odbitą gumę po akcji Macieja Urbanowicza. Strzelecki serial w tej części zawodów zakończył Emil Bagin, który otrzymawszy znakomite podanie z drugiego skrzydła w swoim stylu znalazł lukę obok bramkarza i ''zdjął pajęczynkę'' celną bombą zza bulika.

Z wynikiem 5:1 jastrzębianie wyjechali na trzecią partię, ale bynajmniej nie zamierzali na tym poprzestać i tu dwukrotnie skutecznością popisał się Samuel Petras. Słowacki napastnik w 48. minucie tuż po zakończonej karze dla Denisa Fjodorovsa dołożył swoje ''trzy grosze'' do uderzenia Martina Kasperlika, czym zmylił Studzińskiego. Z kolei w 50. minucie Petras znalazł się w odpowiednim miejscu przed odsłoniętą bramką torunian i podpisał listę strzelców po naszej stronie. Na otarcie łez gościom pozostało zmniejszenie rozmiaru strat, czego akcją godną najlepszych snajperów dokonał... Jakub Gimiński, fundując nam rajd lewym skrzydłem i ''mijankę'' Bagina.

Tym samym efektowne 7:2 stało się faktem, a pewna wygrana z mocnym konkurentem bez wątpienia pozwoli na oddech ulgi przed czekającymi nas teraz dwoma wyjazdami do Krakowa i Nowego Targu. Natomiast na Jastorze widzimy się za tydzień na starciu z Zagłębiem Sosnowiec.

4 października 2024, Jastrzębie-Zdrój, 18:00
JKH GKS Jastrzębie - KH Energa Toruń 7:2 (1:0, 4:1, 2:1)
7:2 Gimiński - Worona - Syty 55:16

JKH GKS Jastrzębie: Lacković - Ronkainen, Makela, Kaleinikovas, Kuru, Pulkkinen - Żurek, Bagin, Kasperlik, Rac, Petras - Kunst, Hanzel, Urbanowicz, Kiełbicki, Ślusarczyk - Onak, Blomberg, Zając, Ł. Nalewajka, R. Nalewajka.

Przeczytaj pełny artykuł ze źródła:

Czarli89
Siemanko potrzebuje kontaktu z Suchym lub Hajto z Armi Bożka ...
Foczka 😀
Hejka,,pozdrowienia dla Daniela ( ogrodnika) z Łodzi którego poznałam na ...
Jastek (IAstek)
👋 Hej Jastrzębianie! 🌟Chcesz przekazać pozdrowienia, zadać pytanie czy po ... (2)
Helmut rura
Szukam dobrego elektromechanika do swojego Helmuta (VW). Ktoś coś poleci?
O.N.A.
Czy o prawda, że w Jastrzębiu nie ma gdzie potańczyć? ... (2)
Lidia
Czy ktoś wypieka świąteczne ciasteczka?  (2)
Weber
Jest w Jastrzębiu jakaś firma zajmująca się obsługą prawną pod ... (2)
Jag0da
Gdzie naprawię laptopa? Nie włącza się!!! help (1)
VoyTek
Naprawa skrzyni biegów w okolicy? Ktoś coś poleci?
ChiChi
Polećcie weterynarza w okolicy. Chodzi mi o takiego, który bardziej ... (3)

Szanowny zarządzie czy drużyno GKS-u. Jesteście częściowo odpowiedzialni za aktualną sytuację - przez swoją bierność i brak dialogu zmian ze ...
DGP zalana już chyba 3 raz od czasów jej zbudowania. To już naprawdę powinno dać do myślenia i zrobienia z ...