Ośmiu zawodników w reprezentacji. Trzy gole Dominika Pasia (wideo)

 |  Jastrzębski Klub Hokejowy
Jastrzębski Klub Hokejowy

W piątek i w sobotę prowadzeni przez Roberta Kalabera biało-czerwoni pokonali w Krynicy Węgrów przy wydatnym udziale naszego napastnika Dominika Pasia, który zdobył w dwumeczu trzy gole.

Reprezentacja Polski ma za sobą dwa pierwsze sparingowe mecze w bezpośrednim okresie przed Mistrzostwami Świata Elity. W piątek i w sobotę prowadzeni przez Roberta Kalabera biało-czerwoni pokonali w Krynicy Węgrów kolejno 5:2 (2:0, 0:0, 3:2) i 6:2 (4:0, 2:0, 0:2) przy wydatnym udziale naszego napastnika Dominika Pasia, który zdobył w tym dwumeczu trzy gole.

W piątkowym spotkaniu zakończonym wynikiem 5:2 (2:0, 0:0, 3:2) Dominik Paś trafiał do węgierskiej bramki w 47. (4:1) i 58. minucie (5:2), przy czym przy pierwszym z tych trafień asystowali Marcin Kolusz i Maciej Urbanowicz. Kolusz zresztą także wpisał się na listę strzelców w 16. minucie, podwyższając prowadzenie Polaków na 2:0. Notabene, tu z kolei kluczowe podanie należało do naszego wychowanka Kamila Wałęgi. „Jastrzębski” punkt to także asysta Kamila Górnego przy otwierającej rezultat bramce Arona Chmielewskiego. Poza wymienionymi na krynickiej tafli w piątek pojawił się też kolejny z obrońców JKH GKS Jastrzębie Arkadiusz Kostek.

W sobotę podopieczni Roberta Kalabera błyskawicznie rozstrzygnęli losy pojedynku, dziurawiąc węgierską bramkę czterokrotnie w... pierwszym kwadransie. Co ciekawe, bramkarzem który musiał przetrwać tę nawałnicę, był doskonale nam znany Bence Balizs. W tym pojedynku na listę strzelców w 9. minucie wpisał się Paś (na 2:0). Obok niego zagrali też Kamil Górny, Marcin Kolusz, Arkadiusz Kostek i Maciej Miarka, który bronił polskiej bramki i skapitulował dopiero w trzeciej odsłonie, gdy Węgrzy nieco podgonili wynik.

Należy uzupełnić, że w pojedynkach z Węgrami zabrakło zawodników walczących o złoto, czyli hokeistów Re-Plast Unii Oświęcim i GKS Katowice. Dodatkowym akcentem związanym z Jastrzębiem w tych spotkaniach był fakt, iż na linii sędziował Wojciech Czech, pełniący także funkcję trenera naszej młodzieży z Akademii JKH.

Po dwumeczu z Madziarami Robert Kalaber podał kadrę na czas przygotowań do zmagań w Ostrawie, w trakcie których nasza kadra zagra ze Słowenią w Bytomiu (18-19 kwietnia), z Wielką Brytanią na wyjeździe (26-27 kwietnia) oraz Słowacją i Danią w Sosnowcu. Wśród trzydziestu pięciu graczy jest ośmiu zawodników JKH GKS Jastrzębie: Kamil Górny, Marcin Kolusz, Arkadiusz Kostek, Maciej Miarka, Dominik Paś, Filip Starzyński, Maciej Urbanowicz i Patryk Wajda.