Nasz hokej ma już 70 lat!

 |  Jastrzębski Klub Hokejowy
Jastrzębski Klub Hokejowy
Dodane przez:
Jastrzębski Klub Hokejowy
Z nieukrywaną radością informujemy, iż dziś rozpoczynamy... świętowanie! W 2023 roku obchodzimy 70-lecie hokeja na lodzie w Jastrzębiu-Zdroju, jako nawiązanie do założenia siedem dekad temu LZS Jastrzębianka, którego tradycje kontynuuje nasz klub. Z tej okazji prezentujemy Wam oficjalne jubileuszowe logo, którym będziemy posługiwać się do końca tego roku!
Nasz hokej ma już 70 lat!

Z nieukrywaną radością informujemy, iż dziś rozpoczynamy... świętowanie! W 2023 roku obchodzimy 70-lecie hokeja na lodzie w Jastrzębiu-Zdroju, jako nawiązanie do założenia siedem dekad temu LZS Jastrzębianka, którego tradycje kontynuuje nasz klub. Z tej okazji prezentujemy Wam oficjalne jubileuszowe logo, którym będziemy posługiwać się do końca tego roku!

Na początku lat pięćdziesiątych grupa młodzieży ze zmarłym niedawno Florianem Gomolą oraz wciąż szczęśliwie cieszącym się dobrym zdrowiem Janem Posłusznym założyła klub, któremu przewodził legendarny Stanisław Ogaza. Gdy w 1953 roku rozgrywali pierwszy mecz hokeja na basenie w Zdroju z LZS Kaczyce, nie mogli przypuszczać, że w latach dwudziestych kolejnego stulecia ich następcy zostaną mistrzami Polski. Tymczasem taka niesamowita historia wydarzyła się naprawdę.

Wciąż mamy w pamięci obchody 65-lecia hokeja na lodzie w Jastrzębiu-Zdroju, jednak od tamtego jubileuszu minęło pięć wspaniałych dla naszego klubu lat, które okrasiliśmy potrójną koroną i debiutem w Lidze Mistrzów. Wszyscy byliśmy świadkami tych sukcesów, stanowiących ukoronowanie dziejów LZS Jastrzębie, Górnika Jastrzębie, Górnika Jas-Mos, GKS Jastrzębie, KKS Zofiówka, JKH Czarne Jastrzębie i... JKH GKS Jastrzębie!

Zaprezentowane logo jest pierwszą z niespodzianek związaną z jubileuszem. Bądźcie z nami i... oczekujcie kolejnych!

Przeczytaj pełny artykuł ze źródła:

https://jkh.pl//aktualnosc/2297

Podziel się z innymi, udostępnij:


Napisz komentarz...
jesteś gościem
lub dodaj jako gość
Ładuję komentarze... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.

Bądź pierwszy! Zostaw komentarz.

Ostanie komentarze

Mariola z rodziną 18 godz. temu Wielka zabawa w ostatnią niedzielę maja
Było super! dziękujemy
Andrzej 4 dn. temu Adwokat bez dyplomu
Historia jak z filmu "Złap mnie jeśli potrafisz" :) Wcześniej był lekarzem i pilotem hahaha
Z całym szacunkiem, ale te projekty wyglądają mało obywatelsko, a raczej jak wnioski pisane przez UM, czy ich pracowników?!

Jastrzebianie.pl - serwis mieszkańców miasta Jastrzębie-Zdrój
Projekt jest częścią budowy Informacyjnej Społeczności w Jastrzębiu-Zdroju


© All rights reserved. Projekt i realizacja Serwisy i portale miejskie.
Wróć do góry