Ułatwienia dostępu

Skip to main content


REKLAMA

Nasz hokej ma już 70 lat!

 |  Jastrzębski Klub Hokejowy
Jastrzębski Klub Hokejowy
Dodane przez:
Jastrzębski Klub Hokejowy
Z nieukrywaną radością informujemy, iż dziś rozpoczynamy... świętowanie! W 2023 roku obchodzimy 70-lecie hokeja na lodzie w Jastrzębiu-Zdroju, jako nawiązanie do założenia siedem dekad temu LZS Jastrzębianka, którego tradycje kontynuuje nasz klub. Z tej okazji prezentujemy Wam oficjalne jubileuszowe logo, którym będziemy posługiwać się do końca tego roku!

Z nieukrywaną radością informujemy, iż dziś rozpoczynamy... świętowanie! W 2023 roku obchodzimy 70-lecie hokeja na lodzie w Jastrzębiu-Zdroju, jako nawiązanie do założenia siedem dekad temu LZS Jastrzębianka, którego tradycje kontynuuje nasz klub. Z tej okazji prezentujemy Wam oficjalne jubileuszowe logo, którym będziemy posługiwać się do końca tego roku!

Na początku lat pięćdziesiątych grupa młodzieży ze zmarłym niedawno Florianem Gomolą oraz wciąż szczęśliwie cieszącym się dobrym zdrowiem Janem Posłusznym założyła klub, któremu przewodził legendarny Stanisław Ogaza. Gdy w 1953 roku rozgrywali pierwszy mecz hokeja na basenie w Zdroju z LZS Kaczyce, nie mogli przypuszczać, że w latach dwudziestych kolejnego stulecia ich następcy zostaną mistrzami Polski. Tymczasem taka niesamowita historia wydarzyła się naprawdę.

Wciąż mamy w pamięci obchody 65-lecia hokeja na lodzie w Jastrzębiu-Zdroju, jednak od tamtego jubileuszu minęło pięć wspaniałych dla naszego klubu lat, które okrasiliśmy potrójną koroną i debiutem w Lidze Mistrzów. Wszyscy byliśmy świadkami tych sukcesów, stanowiących ukoronowanie dziejów LZS Jastrzębie, Górnika Jastrzębie, Górnika Jas-Mos, GKS Jastrzębie, KKS Zofiówka, JKH Czarne Jastrzębie i... JKH GKS Jastrzębie!

Zaprezentowane logo jest pierwszą z niespodzianek związaną z jubileuszem. Bądźcie z nami i... oczekujcie kolejnych!

Przeczytaj pełny artykuł ze źródła:

https://jkh.pl//aktualnosc/2297


Podziel się z innymi, udostępnij:
REKLAMA

Podziel się swoim zdaniem...
jesteś gościem
lub dodaj jako gość
Ładuję komentarze... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.

Ciekawy temat? Rozpocznij dyskusję. Zostaw komentarz...

na Tapecie! wyróżnione artykuły

REKLAMA


Ostanie komentarze

250 metrów to dla mieszkańców tej ulicy jak autostrada, ale dla mnie Kowalskiego z osiedla to żarty!
świetny materiał!
Jaki remont? Przejeżdżam tam codziennie i nic się nie dzieje. Jakieś znaki nastawiali, a dziury jak w budżecie miasta! 
Pan Witold jak zwykle w formie i na poziomie! powodzenia
Gratulacje Eugeniuszu! 

REKLAMA

REKLAMA