Ułatwienia dostępu

Skip to main content


REKLAMA

''Każdy kibic może być dumny''

 |  Jastrzębski Klub Hokejowy
Jastrzębski Klub Hokejowy
Dodane przez:
Jastrzębski Klub Hokejowy

Reprezentacja Polski w hokeju na lodzie, którą prowadzi trener Robert Kalaber, znakomicie spisuje się w Mistrzostwach Świata Dywizji IA. Biało-czerwoni są o krok od powrotu do Elity po dwóch dekadach, a za sprawą świetnej postawy w Nottingham hokejem zainteresowało się znacznie szersze grono sympatyków sportu. - Każdy kibic może być dumny z tych chłopaków - powiedział Kalaber dla Hokej.net.

Reprezentacja Polski w hokeju na lodzie, którą prowadzi trener Robert Kalaber, znakomicie spisuje się w Mistrzostwach Świata Dywizji IA. Biało-czerwoni są o krok od powrotu do Elity po dwóch dekadach, a za sprawą świetnej postawy w Nottingham hokejem zainteresowało się znacznie szersze grono sympatyków sportu.

- Każdy kibic może być dumny z tych chłopaków - powiedział Kalaber dla Hokej.net.

Po czterech spotkaniach Polska ma na swoim koncie 10 pkt. za wygrane z Litwą (7:0), Włochami (4:2) i Koreą Południową (7:0) oraz za przegraną dogrywkę w meczu z Wielką Brytanią (4:5 d.). W efekcie jeśli w piątek nasza kadra pokona Rumunię, to bez oglądania się na wynik spotkania gospodarzy z Italią awansuje do grona najlepszych szesnastu drużyn na świecie.

Dla nas dodatkowym powodem do radości jest fakt, że swój udział w tych - miejmy nadzieję - historycznych wydarzeniach mają Kamil Górny, Arkadiusz Kostek, Dominik Paś i wychowanek naszego klubu Kamil Wałęga. Najskuteczniejszy jak na razie jest Wałęga (według oficjalnych danych - dwa gole i cztery asysty), a swoje "trzy grosze" dołożył w ofensywie także Paś (gol plus dwie asysty). Z kolei "z tyłu" świetnie spisuje się nasza defensywa z Kostkiem i Górnym, która zachowała czyste konta w starciach z Litwą i Koreą.

Poniżej - wywiad z trenerem Robertem Kalaberem po środowym meczu z Koreą:

Przeczytaj pełny artykuł ze źródła:

https://jkh.pl//aktualnosc/2312


Podziel się z innymi, udostępnij:
REKLAMA

Podziel się swoim zdaniem...
jesteś gościem
lub dodaj jako gość
Ładuję komentarze... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.

Ciekawy temat? Rozpocznij dyskusję. Zostaw komentarz...

na Tapecie! wyróżnione artykuły

REKLAMA


Ostanie komentarze

250 metrów to dla mieszkańców tej ulicy jak autostrada, ale dla mnie Kowalskiego z osiedla to żarty!
świetny materiał!
Jaki remont? Przejeżdżam tam codziennie i nic się nie dzieje. Jakieś znaki nastawiali, a dziury jak w budżecie miasta! 
Pan Witold jak zwykle w formie i na poziomie! powodzenia

REKLAMA

REKLAMA