Ułatwienia dostępu

Skip to main content


REKLAMA

Hokeiści JKH GKS awansowali do finału Pucharu Polski

 |  Jastrzębski Klub Hokejowy
Jastrzębski Klub Hokejowy
Dodane przez:

Historia lubi się powtarzać. Hokeiści JKH GKS awansowali do finału Pucharu Polski w niemal identyczny sposób jak pięć lat temu. 

Historia lubi się powtarzać. Hokeiści JKH GKS awansowali do finału Pucharu Polski w niemal identyczny sposób jak pięć lat temu. O wygranej przesądziły lepiej wykonywane rzuty karne podobnie jak w 2018 roku. Nasi hokeiści egzekwowali je niemal bezbłędnie. Świetne zawody rozegrał Maciej Miarka, który został wybrany najlepszym graczem JKH. Jakub Lacković z kolei obronił decydujący najazd rywala.

Z przebiegu całego spotkania pierwsza tercja była najbardziej wyrównana. Drużyny skupiły się na czujnej grze w obronie. Jastrzębskie szyki obronne nieco poluzowały się w 7. minucie rywalizacji. Katowiczanie nie wykorzystali kontry 2 na 1. Najlepszą sytuację nasi zawodnicy stworzyli w 9. minucie. Dominik Jarosz zmienił tor lotu krążka po strzale Jakuba Izackiego. John Murray nie dał się zaskoczyć. W 11. minucie jastrzębianie stanęli przed szansą otwarcia wyniku spotkania. Sędziowie na dwie minuty z gry wykluczyli Jakuba Wanackiego. Gra w przewadze omal nie skończyła się dla nas utratą bramki. Szczęście ponownie dopisało naszej drużynie w 14. minucie. Krążek przypadkowo odbity od Dominika Jarosza trafił w słupek bramki Macieja Miarki. Niestety nie udało się zejść na przerwę remisując. W ostatniej minucie los uśmiechnął się do hokeistów mistrza Polski. Kilka błędów popełnionych w krótkim czasie przez naszych graczy przełożyło się na pierwsze trafienie w tegorocznej edycji turnieju o Puchar Polski.

Po przerwie na lodzie zarysował się wyraźna przewaga rywala. Katowiczanie częściej byli w posiadaniu krążka, zamykali nas w tercji obronnej i oddawali więcej strzałów. Wypracowali kilka dogodnych okazji do podwyższenie prowadzenia. Nasi hokeiści starali się blokować strzały, a kiedy im się to nie udawało to na posterunku był Maciej Miarka. Jastrzębianie ostatecznie wytrzymali 20 minutowy napór rywala.

Trzecia tercja rozpoczęła się od bramki wyrównującej Dominika Pasia, którego po mistrzowsku obsłużył Marcin Kolusz. Od tego momentu gra naszej drużyny zaczęła nabierać rumieńców. Jastrzębianie przeszli do ataku. Sprawiali wrażenie bardziej zdeterminowanych w dążeniu do zwycięstwa. "Gang" Kalabera zaczął nadawać ton grze. Hokeiści JKH GKS lepiej prezentowali się na tle rywala, który jakby opadł z sił. Szala wygranej zaczęła się przechylać na naszą stronę. Kilka okazji mogło przynieść powodzenie naszej drużynie. Tym razem katowiczanie musieli przetrwać jastrzębskie natarcie i drżeć o końcowy wynik, który w regulaminowym czasie nie uległ zmianie. Dodatkowe pięć minut również nic nie zmieniło.

W konkursie rzutów karnych błysnęli jastrzębianie. Tak świetnej skuteczność nie pamiętają najstarsi kibice JKH. Trzy z czterech prób zostały wykorzystane. Decydujące trafienie zadał Jakub Izacky. Przed trzecią serią w naszej bramce pojawił się Jakub Lacković, który wytrzymał próbę nerwów z Grzegorzem Pasiutem i Hampusem Olssonem.

Zwycięstwo jastrzębian nad mistrzem Polski, liderem ligowej tabeli oraz finalistą Pucharu Kontynentalnego należy traktować jak niespodziankę. Mało kto stawiał na takie rozstrzygnięcie. Turniej jednak rządzi się swoimi prawami. W piątek poznamy drugiego finalistę, a w sobotę o godz. 17:30 zagramy piąty finał o piąty Puchar Polski w historii.

28 grudnia 2023, Krynica-Zdrój, 18:30
GKS Katowice - JKH GKS Jastrzębie 1:2 k. (1:0, 0:0, 0:1, d. 0:0, k. 2:3) [SKRÓT]
1:0 Sokay - Iisakka 19:17
1:1 Paś - Kolusz - Kostek 42:36
1:2 Izacky 65:00, decydujący rzut karny

JKH GKS Jastrzębie: Miarka (Lacković rzuty karne) - Kostek, Wajda, Urbanowicz, Paś, Kolusz - Górny, Hamilton, Izacky, Jarosz, Spirko - Viinikainen, Bagin, Kiełbicki, Starzyński, Rajamaki - Martiska, Zając, Pelaczyk, Arrak, Ł. Nalewajka.

Strzały: 34 - 29 / Kary: 2 min - 2 min / Widzów: 2 250.
Sędziowali: Michał Baca, Bartosz Kaczmarek (główni) oraz Michał Żak, Andrzej Nenko (liniowi).

Przeczytaj pełny artykuł ze źródła:

https://jkh.pl//aktualnosc/2459


Podziel się z innymi, udostępnij:
REKLAMA

Podziel się swoim zdaniem...
jesteś gościem
lub dodaj jako gość
Ładuję komentarze... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.

Ciekawy temat? Rozpocznij dyskusję. Zostaw komentarz...

na Tapecie! Ciekawe tematy w Jastrzębiu-Zdroju

REKLAMA

Helmut rura
Szukam dobrego elektromechanika do swojego Helmuta (VW). Ktoś coś poleci?
O.N.A.
Czy o prawda, że w Jastrzębiu nie ma gdzie potańczyć? ... (2)
Jastek (IAstek)
👋 Hej Jastrzębianie! 🌟Chcesz przekazać pozdrowienia, zadać pytanie czy po ... (2)
Lidia
Czy ktoś wypieka świąteczne ciasteczka?  (2)
Weber
Jest w Jastrzębiu jakaś firma zajmująca się obsługą prawną pod ... (1)
Jag0da
Gdzie naprawię laptopa? Nie włącza się!!! help (1)
VoyTek
Naprawa skrzyni biegów w okolicy? Ktoś coś poleci?
ChiChi
Polećcie weterynarza w okolicy. Chodzi mi o takiego, który bardziej ... (3)
Chłop ;)
Gdzie w Jastrzębiu lub bliskiej okolicy na dobry żur i ... (3)
OliwiaCZ
Manicure, pedicure w Jastrzębiu z dojazdem do Klienta godny polecenia? ... (1)

Ostanie komentarze

Od 15 lat prosimy UM o wykonanie drogi dojazdowej do naszych posesji na Młyńskiej . Dziś ktoś sie chwali z ...
Super! Czekamy na nagrody!
Spoczywaj w pokoju!Dziękujemy za wszystko,Byłaś i pozostaniesz w naszych sercach (1)
Uwaga rodacy: parkowanie na niedozwolonych miejscach kosztuje tutaj 300 zl. Omijajcie te miasto.
Zafundowanie mieszkańcom na finał Dni Jastrzębia zespołu C’est la vie to kpina z nas wszystkich. Na swojej stronie internetowej oraz na ... (1)
Pilnie potrzebował 160 tys . a to dobre  buhahhahaha

REKLAMA

REKLAMA