Ułatwienia dostępu

Skip to main content


REKLAMA

Wielka zabawa w ostatnią niedzielę maja

 |  Jastrzębska Spółka Węglowa
Jastrzębska Spółka Węglowa
Dodane przez:

Każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego podczas wielkiego pikniku naukowo-sportowego Kopalni Wiedzy JSW w Jastrzębiu-Zdroju. To jednak nie wszystko, co Jastrzębska Spółka Węglowa przygotowała dla swoich pracowników i mieszkańców.

Już w najbliższą niedzielę 28 maja na polanie przed halą MOSiR-u przy ulicy Leśnej będzie można uzyskać odpowiedzi nawet na najbardziej zwariowane pytania. Zadbają o to panie i panowie w białych laboratoryjnych kitlach i ze szklanymi menzurkami w dłoniach oraz iluzjoniści, akrobaci i magicy. Zainteresowani niezwykłymi zjawiskami – zwłaszcza ci najmłodsi – będą mogli dotknąć, powąchać, posmakować i obejrzeć z bliska wszystkie przedmioty prezentowanych doświadczeń. Nauka przez zabawę – oto główne hasło przyświecające inicjatorom tej wielkiej imprezy. Punktualnie o 15:30 rozpocznie się wielkie muzyczne show edukacyjne. Aktorzy Teatru Katarynka w spektaklu „Frania Recykling, cztery żywioły i ekodancing” w rozśpiewany i roztańczony sposób, wspólnie z widownią doprowadzą bajkowy świat do porządku. W towarzystwie iskrowników, tysięcy baniek mydlanych i dymu, przez 60 minut będą uczyć się poprzez zabawę. Kolejny punkt imprezy to pokaz artystycznych bąbelków, które będą się wzajemnie przenikać, wypełniać dymem i tworzyć niezwykłe kształty. Do dyspozycji młodszych będą też dmuchańce, kule wodne i łódeczki, nieco starsi będą mogli się wyżyć na ściance wspinaczkowej i torze przeszkód. Szykuje się też rywalizacja w szeregu konkurencji sportowych dzieci i młodzieży. A tych co lubią filmy, organizatorzy zapraszają na kilka seansów w kinach sferycznych. Na koniec odbędzie się wielka piana party. Początek imprezy już o 15:00. Warto przybyć punktualnie. Dla wszystkich chętnych wstęp darmowy.

To jednak nie koniec wydarzeń zaplanowanych w roku jubileuszowym Jastrzębskiej Spółki Węglowej. W sobotę 3 czerwca na Stadionie Miejskim w Jastrzębiu-Zdroju odbędzie się Wielki Piknik podczas którego wystąpią: Baranovski, Ania Dąbrowska, Patrycja Markowska i Grzegorz Markowski, Krzysztof Cugowski z Zespołem Mistrzów, IRA, LemON oraz Mrozu. Ponadto, zapraszamy do strefy food trucków oraz strefy zabaw dla dzieci, która usytuowana będzie na Osiedlu Barbary od 13:00 do 19:00. Imprezę na Stadionie Miejskim poprowadzą Paulina Sykut-Jeżyna i Jerzy Mielewski. Wstęp wolny.

W sobotę 17 czerwca zaplanowana została kolejna impreza. Będzie to festyn jubileuszowy z okazji 120-lecia kopalni Knurów, który zorganizowany zostanie na Stadionie Miejskim w Knurowie przy ulicy Dworcowej. W tym samym czasie, w Jastrzębiu-Zdroju odbędzie się turniej siatkówki o Puchar Prezesa JSW. Rozgrywki sportowe potrwają do niedzieli 18 czerwca.

I wreszcie w sobotę 24 czerwca wydarzenie dedykowane pracownikom Jastrzębskiej Spółki Węglowej, czyli Bieg Górnika. Będzie to ekstremalny bieg przeszkodowo-terenowy na trzech dystansach łączący przygodę i wyzwania - z dobrą zabawą. Bieg zorganizowany zostanie na terenie hałdy należącej do Ruchu Borynia. Warto przypomnieć, że tu obowiązują wcześniejsze zapisy.

Razem świętujmy 30-lecie Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Przeczytaj pełny artykuł ze źródła:

https://www.jsw.pl/biuro-prasowe/aktualnosci/artykul/wielka-zabawa-w-ostatnia-niedziele-maja


Podziel się z innymi, udostępnij:
REKLAMA

Podziel się swoim zdaniem...
jesteś gościem
lub dodaj jako gość
Ładuję komentarze... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.

na Tapecie! Ciekawe tematy w Jastrzębiu-Zdroju

REKLAMA

Helmut rura
Szukam dobrego elektromechanika do swojego Helmuta (VW). Ktoś coś poleci?
O.N.A.
Czy o prawda, że w Jastrzębiu nie ma gdzie potańczyć? ... (2)
Jastek (IAstek)
👋 Hej Jastrzębianie! 🌟Chcesz przekazać pozdrowienia, zadać pytanie czy po ... (2)
Lidia
Czy ktoś wypieka świąteczne ciasteczka?  (2)
Weber
Jest w Jastrzębiu jakaś firma zajmująca się obsługą prawną pod ... (1)
Jag0da
Gdzie naprawię laptopa? Nie włącza się!!! help (1)
VoyTek
Naprawa skrzyni biegów w okolicy? Ktoś coś poleci?
ChiChi
Polećcie weterynarza w okolicy. Chodzi mi o takiego, który bardziej ... (3)
Chłop ;)
Gdzie w Jastrzębiu lub bliskiej okolicy na dobry żur i ... (3)
OliwiaCZ
Manicure, pedicure w Jastrzębiu z dojazdem do Klienta godny polecenia? ... (1)

Ostanie komentarze

Uwaga rodacy: parkowanie na niedozwolonych miejscach kosztuje tutaj 300 zl. Omijajcie te miasto.
Pilnie potrzebował 160 tys . a to dobre  buhahhahaha
Nie! to zasługa Pana Tomasza, a jak by kto pytał to miasto zbudowała Hetman, nie Gierek, serio!
to pan Urgoł załatwił
Gratulacje od rodziny Matusiaków już popłynęły, za chwile popłynie rzesza członków rodziny Matusiaków do doradzania ii obsadzania stanowisk jak już ...

REKLAMA

REKLAMA