Ułatwienia dostępu

Skip to main content


REKLAMA

Strażacki obóz dla dzieci i młodzieży z OSP Bzie

 |  Jastrzębska Spółka Węglowa
Jastrzębska Spółka Węglowa
Dodane przez:
Jastrzębska Spółka Węglowa

Niespełna pięćdziesiąt dzieci i młodzieży tworzących Młodzieżową Drużynę Pożarniczą działającą przy jednostce OSP Bzie, bierze udział w obozie szkoleniowo-wypoczynkowym, gdzie m.in. pod czujnym okiem strażaków z KM PSP w Jastrzębiu-Zdroju poszerza swoją wiedzę z zakresu szerokorozumianego pożarnictwa.

Na terenie ośrodka wypoczynkowego Aqua-Brax w Szymocicach trwa obóz Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej działającej przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Bziu, w którym uczestniczy niespełna pięćdziesiąt osób, które marzą o służbie w straży pożarnej. Kadrę tworzą strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Jastrzębiu-Zdroju oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Bziu.

- Codziennie wstajemy o 6:40. Ćwiczymy, rozwijamy wężę, uczymy się, powtarzamy fizykę i chemię, doskonalimy pierwszą pomoc. Większą część czasu poświęcamy na ćwiczenia oraz szkolenia - wyjaśnia Kamila Paraluk, uczestniczka obozu w Szymocicach.

Uczestnicy obozu zostali przeszkoleni m.in. z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, którą doskonalili pod czujnym okiem wykwalifikowanego ratownika medycznego. Podczas obozu prowadzone są także zajęcia sportowe, nauka musztry, czy ćwiczenia pożarnicze. Specjaliści z Państwowej Straży Pożarnej prowadzą także efektowne pokazy, podczas których dzieci i młodzież miały okazję zobaczyć, jak wygląda wybuch cukru oraz proces samozapłonu baterii, którą montuje się w telefonie.

Obozowicze w ramach wycieczki mieli szansę zwiedzić podziemia Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu, aby następnie pojechać do Centrum Edukacji Przeciwpożarowej w Chorzowie.

- Podopieczni poprzez zwiedzanie interaktywnych pomieszczeń dowiedzieli się o zagrożeniach wynikających z uwolnienia tlenku węgla, o inicjatorach pożarów w budynkach, pożarach lasów oraz innych zagrożeniach wynikających z niebezpiecznych zachowań - relacjonują organizatorzy obozu.

Wypoczynek dzieci i młodzieży został współfinansowany przez Fundację JSW.

Przeczytaj pełny artykuł ze źródła:

https://www.fundacjajsw.pl/o-nas/aktualnosci/wydarzenie/strazacki-oboz-dla-dzieci-i-mlodziezy-z-osp-bzie


Podziel się z innymi, udostępnij:
REKLAMA

Podziel się swoim zdaniem...
jesteś gościem
lub dodaj jako gość
Ładuję komentarze... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.

Ciekawy temat? Rozpocznij dyskusję. Zostaw komentarz...

na Tapecie! Ciekawe tematy w Jastrzębiu-Zdroju

REKLAMA


Ostanie komentarze

mnie się nikt nie pytał czy chce Łabędzią ulicę. Piktogramy co ulica to inne.
Pani Hetman odizolowała blisko 100.000 miasto od innych miejscowości.Zadnych połączeń do pobliskich miejscowości takich jjak...Pszczyna, Racibórz,Bielsko i inne.To karygodne co ... (2)
Pani Hetman jest empatyczna, nie skromna i zimna - tak jak to miasto robiło się przez ostatnie lata. Liczę na ... (2)
@Henrych (henry)klasa rodem z Bzia :D (1)
Oddali miasto w ręce ***** ***
Hetman straciła zaufanie chyba wszystkich dookoła. Nikt tej kobiecie nie ufa, a jedyny argument wyborczy żeby za nią zagłosować to ... (2)

REKLAMA

REKLAMA