Ułatwienia dostępu

Skip to main content


REKLAMA

Dzwoneczek w świecie interaktywnej zabawy i nauki

 |  Jastrzębska Spółka Węglowa
Jastrzębska Spółka Węglowa
Dodane przez:
Jastrzębska Spółka Węglowa

Innowacyjne i nowoczesne urządzenie trafiło do Gminnego Przedszkola "Wesoły Dzwoneczek" w Mszanie. Interaktywna podłoga zakupiona dzięki wsparciu Fundacji JSW będzie wspierać edukację przedszkolaków.

Korzystając ze wsparcia Fundacji Jastrzębskiej Spółki Węglowej, dyrekcja gminnego przedszkola zakupiła interaktywną podłogę, która będzie wykorzystywana podczas zajęć edukacyjnych i rekreacyjnych.

- Bardzo dziękujemy Fundacji JSW za darowiznę, która uatrakcyjni zajęcia z dziećmi i wprowadzi je w świat interaktywnej zabawy i nauki - mówi dyrektor placówki Beata Tomanek.

Interaktywna podłoga zapewni przedszkolakom wysoką efektywność nauczania oraz powoli rozwinąć i poprawić koncentrację, spostrzegawczość, pamięć wzrokową i ruchową, pracę i współdziałanie zespołowe. Innowacyjne urządzenie będzie mieć szczególne zastosowanie w okresie jesienno-zimowym, kiedy zajęcia na świeżym powietrzu są znacząco ograniczone, a z wykorzystaniem interaktywnej podłogi pozwoli dzieciom na interakcję z podłogą za pomocą ruchu, gestykulacji i innych rekwizytów, np. piłki, angażując przedszkolaków do aktywności.

- Małe dzieci używają cyfrowych urządzeń najczęściej do grania lub oglądania bajek. Kształtowanie kompetencji cyfrowych u najmłodszych ma przeciwdziałać takiemu zachowaniu i pokazać jak świadomie korzystać z narzędzi cyfrowych oraz jak czerpać z nich korzyści. TIK (technologie informacyjno-komunikacyjne) mogą stanowić doskonały sposób na skupienie uwagi, zaciekawienie, motywowanie dzieci do nauki. To również doskonałe narzędzie, by połączyć naukę z zabawą - dodaje dyrekcja przedszkola.

Urządzenie zakupione dzięki finansowemu wsparciu Fundacji JSW składa się projektora, systemu czujników ruchu, specjalnego oprogramowania oraz komputera, które zostały umieszczone w jednej obudowie.

 

Przeczytaj pełny artykuł ze źródła:

https://www.fundacjajsw.pl/o-nas/aktualnosci/wydarzenie/dzwoneczek-w-swiecie-interaktywnej-zabawy-i-nauki


Podziel się z innymi, udostępnij:
REKLAMA

Podziel się swoim zdaniem...
jesteś gościem
lub dodaj jako gość
Ładuję komentarze... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.

Ciekawy temat? Rozpocznij dyskusję. Zostaw komentarz...

na Tapecie! Ciekawe tematy w Jastrzębiu-Zdroju

REKLAMA


Ostanie komentarze

mnie się nikt nie pytał czy chce Łabędzią ulicę. Piktogramy co ulica to inne.
Pani Hetman odizolowała blisko 100.000 miasto od innych miejscowości.Zadnych połączeń do pobliskich miejscowości takich jjak...Pszczyna, Racibórz,Bielsko i inne.To karygodne co ... (2)
Pani Hetman jest empatyczna, nie skromna i zimna - tak jak to miasto robiło się przez ostatnie lata. Liczę na ... (2)
@Henrych (henry)klasa rodem z Bzia :D (1)
Oddali miasto w ręce ***** ***
Hetman straciła zaufanie chyba wszystkich dookoła. Nikt tej kobiecie nie ufa, a jedyny argument wyborczy żeby za nią zagłosować to ... (2)

REKLAMA

REKLAMA