Miejsce reklamowe FULL

Dzwoneczek w świecie interaktywnej zabawy i nauki

 |  Jastrzębska Spółka Węglowa
Jastrzębska Spółka Węglowa
Dodane przez:
Jastrzębska Spółka Węglowa

Innowacyjne i nowoczesne urządzenie trafiło do Gminnego Przedszkola "Wesoły Dzwoneczek" w Mszanie. Interaktywna podłoga zakupiona dzięki wsparciu Fundacji JSW będzie wspierać edukację przedszkolaków.

Korzystając ze wsparcia Fundacji Jastrzębskiej Spółki Węglowej, dyrekcja gminnego przedszkola zakupiła interaktywną podłogę, która będzie wykorzystywana podczas zajęć edukacyjnych i rekreacyjnych.

- Bardzo dziękujemy Fundacji JSW za darowiznę, która uatrakcyjni zajęcia z dziećmi i wprowadzi je w świat interaktywnej zabawy i nauki - mówi dyrektor placówki Beata Tomanek.

Interaktywna podłoga zapewni przedszkolakom wysoką efektywność nauczania oraz powoli rozwinąć i poprawić koncentrację, spostrzegawczość, pamięć wzrokową i ruchową, pracę i współdziałanie zespołowe. Innowacyjne urządzenie będzie mieć szczególne zastosowanie w okresie jesienno-zimowym, kiedy zajęcia na świeżym powietrzu są znacząco ograniczone, a z wykorzystaniem interaktywnej podłogi pozwoli dzieciom na interakcję z podłogą za pomocą ruchu, gestykulacji i innych rekwizytów, np. piłki, angażując przedszkolaków do aktywności.

- Małe dzieci używają cyfrowych urządzeń najczęściej do grania lub oglądania bajek. Kształtowanie kompetencji cyfrowych u najmłodszych ma przeciwdziałać takiemu zachowaniu i pokazać jak świadomie korzystać z narzędzi cyfrowych oraz jak czerpać z nich korzyści. TIK (technologie informacyjno-komunikacyjne) mogą stanowić doskonały sposób na skupienie uwagi, zaciekawienie, motywowanie dzieci do nauki. To również doskonałe narzędzie, by połączyć naukę z zabawą - dodaje dyrekcja przedszkola.

Urządzenie zakupione dzięki finansowemu wsparciu Fundacji JSW składa się projektora, systemu czujników ruchu, specjalnego oprogramowania oraz komputera, które zostały umieszczone w jednej obudowie.

 

Przeczytaj pełny artykuł ze źródła:

https://www.fundacjajsw.pl/o-nas/aktualnosci/wydarzenie/dzwoneczek-w-swiecie-interaktywnej-zabawy-i-nauki

Podziel się z innymi, udostępnij:


Napisz komentarz...
jesteś gościem
lub dodaj jako gość
Ładuję komentarze... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.

Bądź pierwszy! Zostaw komentarz.

Ostanie komentarze

Mariola z rodziną 19 godz. temu Wielka zabawa w ostatnią niedzielę maja
Było super! dziękujemy
Andrzej 4 dn. temu Adwokat bez dyplomu
Historia jak z filmu "Złap mnie jeśli potrafisz" :) Wcześniej był lekarzem i pilotem hahaha
Z całym szacunkiem, ale te projekty wyglądają mało obywatelsko, a raczej jak wnioski pisane przez UM, czy ich pracowników?!

Jastrzebianie.pl - serwis mieszkańców miasta Jastrzębie-Zdrój
Projekt jest częścią budowy Informacyjnej Społeczności w Jastrzębiu-Zdroju


© All rights reserved. Projekt i realizacja Serwisy i portale miejskie.
Wróć do góry