Bieg Po Nowe Życie
13 maja w Wiśle odbył się kolejny – 22 Bieg Po Nowe Życie, czyli wydarzenie promujące transplantację narządów. Od wielu lat tę ważną inicjatywę wspiera Jastrzębska Spółka Węglowa.
Na dzień przed Biegiem po Nowe Życie wręczone zostały nagrody „Drugiego Życia”. To sposób uhonorowania osób i instytucji, które szczególnie zasłużyły się dla medycyny transplantacyjnej, czy to w praktyce medycznej czy naukowo lub promocyjnie. Podczas Gali na scenie pojawili się nagrodzeni w sześciu kategoriach: Osobowość polskiej transplantologii, Aktywni dla transplantacji, Media o transplantacji, Aktywni po transplantacji oraz Rok w polskiej transplantacji. Zostaną także wręczone nagrody specjalne Biegu po Nowe Życie. Jedną z nich – dla Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu - wręczył Tomasz Cudny, prezes zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej, która jest partnerem wydarzenia.
- Bieg po Nowe Życie to szlachetne działanie, a także okazja do promowania zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej – uważa Tomasz Cudny, prezes zarządu JSW.
- Nasza Spółka czuje się zobowiązana do wspierania, edukowania oraz tworzenia świadomości na temat przeszczepów. Poprzez nasze zaangażowanie, chcemy wspólnie z organizatorami Biegu Po Nowe Życie budować społeczne poparcie dla transplantacji, upowszechniać świadectwa woli i świadome dawstwo narządów. Każdego roku Bieg po Nowe Życie zajmuje w naszych planach miejsce szczególne. Jestem dumny, że mogę być z wami i wspierać to ważne przedsięwzięcie – dodał prezes zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej.
Na trasie marszu nordic walking tradycyjnie już pojawiły się osoby po przeszczepieniu z całej Polski – dawcy i biorcy oraz osoby, które znamy z filmów, teatru, estrady, aren sportowych czy mediów. Wśród ponad 50 autorytetów medycznych znaleźli się reprezentanci czołowych ośrodków transplantacyjnych, byli przedstawicieli polskiej medycyny transplantacyjnej, między innymi lekarze transplantolodzy, kardiolodzy, nefrolodzy, koordynatorzy transplantacyjni.
Na starcie, na wiślańskim rynku stanęło 90 sztafet, a więc 360 uczestników, wśród których byli także reprezentanci JSW. Po raz pierwszy w historii wydarzenia, z gwiazdami, osobami po transplantacjach, przedstawicielami medycyny i partnerami pomaszerowali także uczniowie z 17 szkół województwa śląskiego.
Przeczytaj pełny artykuł ze źródła:
https://www.jsw.pl/biuro-prasowe/aktualnosci/artykul/bieg-po-nowe-zycie-1
Sprawdź podobne:
jesteś gościem
lub dodaj jako gość
Ciekawy temat? Rozpocznij dyskusję. Zostaw komentarz...