Ułatwienia dostępu

Skip to main content

Bieg Po Nowe Życie

 |  Jastrzębska Spółka Węglowa
Jastrzębska Spółka Węglowa
Dodane przez:
Jastrzębska Spółka Węglowa

13 maja w Wiśle odbył się kolejny – 22 Bieg Po Nowe Życie, czyli wydarzenie promujące transplantację narządów. Od wielu lat tę ważną inicjatywę wspiera Jastrzębska Spółka Węglowa.

Na dzień przed Biegiem po Nowe Życie wręczone zostały nagrody „Drugiego Życia”. To sposób uhonorowania osób i instytucji, które szczególnie zasłużyły się dla medycyny transplantacyjnej, czy to w praktyce medycznej czy naukowo lub promocyjnie. Podczas Gali na scenie pojawili się nagrodzeni w sześciu kategoriach: Osobowość polskiej transplantologii, Aktywni dla transplantacji, Media o transplantacji, Aktywni po transplantacji oraz Rok w polskiej transplantacji. Zostaną także wręczone nagrody specjalne Biegu po Nowe Życie. Jedną z nich – dla Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu - wręczył Tomasz Cudny, prezes zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej, która jest partnerem wydarzenia.

- Bieg po Nowe Życie to szlachetne działanie, a także okazja do promowania zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej – uważa Tomasz Cudny, prezes zarządu JSW.

- Nasza Spółka czuje się zobowiązana do wspierania, edukowania oraz tworzenia świadomości na temat przeszczepów. Poprzez nasze zaangażowanie, chcemy wspólnie z organizatorami Biegu Po Nowe Życie budować społeczne poparcie dla transplantacji, upowszechniać świadectwa woli i świadome dawstwo narządów. Każdego roku Bieg po Nowe Życie zajmuje w naszych planach miejsce szczególne. Jestem dumny, że mogę być z wami i wspierać to ważne przedsięwzięcie – dodał prezes zarządu Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Na trasie marszu nordic walking tradycyjnie już pojawiły się osoby po przeszczepieniu z całej Polski – dawcy i biorcy oraz osoby, które znamy z filmów, teatru, estrady, aren sportowych czy mediów. Wśród ponad 50 autorytetów medycznych znaleźli się reprezentanci czołowych ośrodków transplantacyjnych, byli przedstawicieli polskiej medycyny transplantacyjnej, między innymi lekarze transplantolodzy, kardiolodzy, nefrolodzy, koordynatorzy transplantacyjni.

Na starcie, na wiślańskim rynku stanęło 90 sztafet, a więc 360 uczestników, wśród których byli także reprezentanci JSW. Po raz pierwszy w historii wydarzenia, z gwiazdami, osobami po transplantacjach, przedstawicielami medycyny i partnerami pomaszerowali także uczniowie z 17 szkół województwa śląskiego.

 

Przeczytaj pełny artykuł ze źródła:

https://www.jsw.pl/biuro-prasowe/aktualnosci/artykul/bieg-po-nowe-zycie-1


Podziel się z innymi, udostępnij:
REKLAMA

Podziel się swoim zdaniem...
jesteś gościem
lub dodaj jako gość
Ładuję komentarze... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.

Ciekawy temat? Rozpocznij dyskusję. Zostaw komentarz...

na Tapecie! wyróżnione artykuły

REKLAMA


Ostanie komentarze

250 metrów to dla mieszkańców tej ulicy jak autostrada, ale dla mnie Kowalskiego z osiedla to żarty!
świetny materiał!
Jaki remont? Przejeżdżam tam codziennie i nic się nie dzieje. Jakieś znaki nastawiali, a dziury jak w budżecie miasta! 
Pan Witold jak zwykle w formie i na poziomie! powodzenia

REKLAMA

REKLAMA