Ważne zwycięstwo! Trzy punkty zostają przy Harcerskiej (wideo)

 |  GKS Jastrzębie
GKS Jastrzębie

Po dwóch trafieniach Michała Bednarskiego nasz zespół pokonał Skrę Częstochowa. Niezwykle ważna była ponadto obrona rzutu karnego przez Grzegorza Drazika.

Do bramki naszego zespołu na mecz ze Skrą wrócił Grzegorz Drazik, który nie mógł zagrać z Lechem II Poznań z powodu urazu. Z powodu nieobecności Przemysława Lecha w wyjściowym składzie, to właśnie „Draziu” przejął opaskę kapitańska. A w I połowie spotkania był całkiem zapracowany, bo zespół z Częstochowy próbował w ofensywie więcej wskórać od naszego zespołu. Strzały z dystansu nie sprawiły jednak naszemu bramkarzowi zbyt dużych problemów, choć kapitan musiał być czujny. Nasz zespół, z kolei, niczego specjalnego pod bramką przeciwnika nie zdziałał.

II połowę goście zaczęli od kolejnych strzałów z dalszej odległości, ale to GKS Jastrzębie otworzył wynik. Po dośrodkowaniu z lewej strony główkował Michał Bednarski, a piłka trafiła w rękę jednego z graczy Skry. Sędzia nie miał wątpliwości, wskazał na 11 metr, a nasz napastnik w tym sezonie z rzutów karnych się nie myli i w ten sposób objęliśmy prowadzenie.

W 71. minucie spotkanie, po faulu Jewgienija Zacharczenki, Skra miała rzut karny, ale kapitalnie zachował się Grzegorz Drazik, który obronił uderzenie Mikołaja Łabojki. Minęło zaledwie kilkadziesiąt sekund od tej sytuacji, a nasza drużyna podwyższyła prowadzenie. Po szybkiej akcji piłka trafiła do Kacpra Zycha, który odegrał do Michała Bednarskiego. „Bedi” w takich sytuacjach nie przebacza i podwyższył na 2:0.

Do końca spotkania nic nadzwyczajnego się już nie wydarzyło i GKS Jastrzębie przerwał złą serię po dwóch wyjazdowych porażkach. Nie da się ukryć, że odnieśliśmy arcyważne zwycięstwo i zainkasowaliśmy bezcenne trzy punkty.

GKS JASTRZĘBIE – SKRA CZĘSTOCHOWA 2:0 (0:0)

1:0 – Bednarski, 53 min (karny)
2:0 – Bednarski, 71 min

GKS: 1. Grzegorz Drazik - 27. Bartosz Boruń, 4. Sebastian Rogala, 25. Paweł Baranowski, 44. Jewhenij Zacharczenko (72, 22. Szymon Matuszek), 47. Konrad Kargul-Grobla - 6. Szymon Maszkowski (73, 8. Kamil Jadach), 23. João Guilherme, 17. Karol Fietz - 19. Kacper Zych (89, 11. Szymon Kiebzak), 18. Michał Bednarski (75, 20. Szymon Gołuch).

SKRA: 76. Jakub Rajczykowski - 11. Mateusz Winciersz, 98. Filip Nawrocki, 2. Paweł Kucharczyk, 21. Olivier Wypart, 15. Mateusz Maćkowiak (66, 16. Jakub Niedbała) - 25. Przemysław Sajdak, 23. Igor Ławrynowicz (80, 26. Natan Dzięgielewski), 6. Mikołaj Łabojko (72, 77. Paweł Kołodziejczyk), 88. Tobiasz Kubik - 10. Maciej Mas (72, 9. Fabian Grzelka).

Sędziował Sebastian Tarnowski (Wrocław). Widzów 833. Żółte kartki: Bednarski, Boruń, Zacharczenko, Jadach - Maćkowiak, Kołodziejczyk, Wypart.