W pierwszym zimowym sparingu remisujemy w Tychach z tamtejszym GKS-em

 |  GKS Jastrzębie
GKS Jastrzębie

Od remisu rozpoczęli jastrzębianie serię meczów kontrolnych w zimowym okresie przygotowawczym. W pierwszym zimowym sparingu GKS Jastrzębie zremisował w Tychach z tamtejszym GKS-em 1:1.

Od remisu rozpoczęli jastrzębianie serię meczów kontrolnych w zimowym okresie przygotowawczym. W Tychach nasz zespół zmierzył się z tamtejszym GKS-em, wiceliderem rozgrywek I ligi. Początek spotkania był wyrównany, choć z nieco większym animuszem mecz zaczęli podopieczni trenera Dawida Pędziałka. W 32. minucie spotkania Bartosz Boruń wypatrzył, że bramkarz GKS-u Tychy nie jest najlepiej ustawiony i postanowił spróbować go zaskoczyć. Opłaciło się, bo właśnie w ten sposób GKS Jastrzębie objął prowadzenie. Adrian Kostrzewski interweniował tak niefortunnie, że skierował piłkę do własnej bramki.

Generalnie do przerwy pod obiema bramkami nie działo się zbyt wiele. Warto wyróżnić pewną interwencję Jakuba Trojanowskiego po strzale z dystansu, a także to, że nasz zespół solidnie prezentował się w obronie. Po kwadransie gry w drugiej połowie arbiter podyktował rzut karny dla gospodarzy. W zamieszaniu w naszej "szesnastce" padł jeden z graczy GKS-u Tychy, a chwilę później jedenastkę na bramkę zamienił Przemysław Mystkowski.

Do końca meczu wynik już się nie zmienił. Jastrzębianie próbowali wskórać coś w ofensywie, ale brakowało nieco dokładności. Szymon Maszkowski miękkim podaniem szukał Kacpra Zycha, ale nasz napastnik nie sięgnął piłki. Strzał Szymona Gołucha, z kolei, był zbyt słaby i mało precyzyjne.

Następny mecz kontrolny GKS Jastrzębie rozegra w sobotę, 27 stycznia, o godz. 12.00 w Nieboczowach. Rywalem będzie Skra Częstochowa.

GKS Tychy - GKS Jastrzębie 1:1 (0:1)

0:1 - Kostrzewski, 32 min (samobójcza)
1:1 - Mystkowski, 61 min (karny)

GKS Tychy: Kostrzewski - Połap, Zawodnik testowany I (46. Skibicki), Budnicki, Zawodnik testowany II, Krzak (46. Matyśkiewicz), Mystkowski (76. Zawodnik testowany III), Kurtaran, Bieroński, Szpakowski (82. Zawodnik testowany IV), Mikita. Trener: Dariusz BANASIK.

GKS Jastrzębie: Trojanowski, Drazik - Ali, Baranowski, Bednarski, Boruń, Fietz, Gołuch, Jadach, Joao Guilherme, Kargul-Grobla, Katus, Kiebzak, Maszkowski, Matuszek, Lech, Oślizło, Szymczak, Zacharczenko, Zych, Zawodnik testowany I, Zawodnik testowany II. Trener: Dawid PĘDZIAŁEK.