Ułatwienia dostępu

Skip to main content


REKLAMA

Olimpia Grudządz pod lupą! Patryk Szymik: - Nasz rywal złapał lekką zadyszkę

 |  GKS Jastrzębie
GKS Jastrzębie
Dodane przez:

Przed meczem z Olimpią Elbląg porozmawialiśmy z Patrykiem Szymikiem, II trenerem GKS-u Jastrzębie, który jeszcze niedawno pracował w sztabie szkoleniowym naszego najbliższego rywala. 

Przed meczem z Olimpią Elbląg porozmawialiśmy z Patrykiem Szymikiem, II trenerem GKS-u Jastrzębie, który jeszcze niedawno pracował w sztabie szkoleniowym naszego najbliższego rywala. 

Rozmawiamy nieprzypadkowo przed meczem z Olimpią, bo to właśnie w Elblągu pracował pan przed dołączeniem do sztabu szkoleniowego GKS-u Jastrzębie. Jakto się stało, że znalazł się pan na północy Polski?

- Do współpracy zaprosił mnie trener Przemysław Gomułka. Spędziłem w Olimpii ponad 1,5 roku. Ten okres wspominam bardzo dobrze. Nasz pierwszy sezon był dla mnie debiutanckim przetarciem na szczeblu centralnym w roli trenera. Niewiele zabrakło nam – może odrobiny szczęścia – by otrzeć się o baraże. Była to dla nas wartość dodana, jako dla sztabu, bo utwierdziła nas w przekonaniu, że robimy coś dobrze. Fajny okres, fajni ludzie. Do dziś mam kontakt z trenerem Przemkiem i zawodnikami. Ta relacja została.

Była to dla pana pierwsza praca z seniorami na tym poziomie, a więc śmiało można stwierdzić, że zdobył pan pierwsze poważne doświadczenia w pracy trenerskiej.

- Wcześniej prowadziłem zespół seniorski, ale na poziomie amatorskim. Olimpia była zatem dla mnie pierwszym przetarciem w piłce profesjonalnej. Uważam, że w miarę fajnie się odnalazłem, ale to nie mnie oceniać moją pracę.

W Olimpii pracował pan do końca rundy jesiennej, a więc całkiem niedawno. Zna pan zatem ten zespół doskonale. Czego kibice GKS-u mogą się spodziewać po najbliższym rywalu?

- Kadra nie uległa zmianie, bo zimą Olimpia zbyt wielu transferów nie zrobiła. To dobry zespół, który ma słabszy moment. Wprawdzie zaczęli wiosnę od zwycięstwa, ale 4 ostatnich meczów nie wygrali. Złapali lekką zadyszkę. Niemniej jednak to ich nie przekreśla. To drużyna, którą cechuje duża intensywność w grze. Są agresywni w doskoku i nieprzyjemni bez piłki. Z piłką mają swoje atuty. Mamy dobrze przeanalizowanego przeciwnika. Ze względu na to, że znam większość tych chłopaków, mamy ciut większą wiedzę nt. zachowań poszczególnych zawodników.

Na których zawodników Olimpii trzeba zwrócić uwagę, bo np. w drużynie z Kalisza indywidualnościami, które mogły przesądzić o losach spotkania, byli Nestor Gordillo czy Hubert Sobol?

- Olimpia ma duże doświadczenie w bramce, w której występuje Andrzej Witan. To golkiper ograny, bardzo dobrze grający nogami. To atut, tym bardziej, że Olimpia chce rozgrywać piłkę od tyłu. Ważnym zawodnikiem jest Michał Kuczałek. To piłkarz z dużą inteligencją boiskową, dobrą techniką i fajnym przeglądem gry. Zresztą jest to były zawodnik GKS-u Jastrzębie. Ponadto ciekawym graczem Olimpii, który bardzo dobrze czuje się w szybkim ataku, jest Maciek Famulak. To silny zawodnik, który dysponuje bardzo dobrą techniką i mocnym strzałem. Trzeba uważać, by zagrożenie z jego strony nie nadchodziło.

Przeczytaj pełny artykuł ze źródła:

https://www.gksjastrzebie.com/aktualnosci-klubowe/127-ewinner-2-liga/6280-olimpia-pod-lupa-patryk-szymik-olimpia-zlapala-lekka-zadyszke.html

Tabela zapewniona przez Sofascore

Podziel się z innymi, udostępnij:
REKLAMA

Podziel się swoim zdaniem...
jesteś gościem
lub dodaj jako gość
Ładuję komentarze... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.

Ciekawy temat? Rozpocznij dyskusję. Zostaw komentarz...

na Tapecie! Ciekawe tematy w Jastrzębiu-Zdroju

REKLAMA

Helmut rura
Szukam dobrego elektromechanika do swojego Helmuta (VW). Ktoś coś poleci?
O.N.A.
Czy o prawda, że w Jastrzębiu nie ma gdzie potańczyć? ... (2)
Jastek (IAstek)
👋 Hej Jastrzębianie! 🌟Chcesz przekazać pozdrowienia, zadać pytanie czy po ... (2)
Lidia
Czy ktoś wypieka świąteczne ciasteczka?  (2)
Weber
Jest w Jastrzębiu jakaś firma zajmująca się obsługą prawną pod ... (1)
Jag0da
Gdzie naprawię laptopa? Nie włącza się!!! help (1)
VoyTek
Naprawa skrzyni biegów w okolicy? Ktoś coś poleci?
ChiChi
Polećcie weterynarza w okolicy. Chodzi mi o takiego, który bardziej ... (3)
Chłop ;)
Gdzie w Jastrzębiu lub bliskiej okolicy na dobry żur i ... (3)
OliwiaCZ
Manicure, pedicure w Jastrzębiu z dojazdem do Klienta godny polecenia? ... (1)

Ostanie komentarze

Od 15 lat prosimy UM o wykonanie drogi dojazdowej do naszych posesji na Młyńskiej . Dziś ktoś sie chwali z ...
Super! Czekamy na nagrody!
Spoczywaj w pokoju!Dziękujemy za wszystko,Byłaś i pozostaniesz w naszych sercach (1)
Uwaga rodacy: parkowanie na niedozwolonych miejscach kosztuje tutaj 300 zl. Omijajcie te miasto.
Zafundowanie mieszkańcom na finał Dni Jastrzębia zespołu C’est la vie to kpina z nas wszystkich. Na swojej stronie internetowej oraz na ... (1)
Pilnie potrzebował 160 tys . a to dobre  buhahhahaha

REKLAMA

REKLAMA