Ułatwienia dostępu

Skip to main content


REKLAMA

22-letni prawy obrońca Jakub Iskra piłkarzem GKS-u Jastrzębie

 |  GKS Jastrzębie
GKS Jastrzębie
Dodane przez:
GKS Jastrzębie

Niespełna 22-letni prawy obrońca lub prawy wahadłowy związał się z naszym klubem 2,5-letnim

Jakub Iskra został nowym piłkarzem GKS-u Jastrzębie. Zawodnik, który przyszedł na świat 13 sierpnia 2002 roku związał się z naszym klubem 2,5-letnim kontraktem, do końca czerwca 2026 roku. To piłkarz występujący na prawej stronie obrony oraz na prawym wahadle. Przez ostatnich kilkanaście dni Jakub był testowany przez sztab szkoleniowy naszego zespołu, a następnie otrzymał propozycję kontraktu. Strony doszły do porozumienia i niespełna 22-letni piłkarz dołączył do naszego klubu.

Nowy zawodnik GKS-u Jastrzębie pochodzi z Gryfina, a jego pierwszym klubem był GUKS Widuchowo. Ważnym momentem w pierwszych latach przygody z piłką nożną były dla niego przenosiny do Akademii Piłkarskiej Pogoni Szczecin. Z niej w 2018 roku wyjechał do Włoch i został zawodnikiem klubu SPAL 2013. Występował w zespole U-17, a także U-19 – w Primaverze – a w lipcu 2020 zadebiutował w Serie A. W jednej z najlepszych lig europejskich wystąpił w 2 spotkaniach.

Sezon 2021/22 spędził na wypożyczeniu w Śląsku Wrocław, w barwach którego rozegrał 8 spotkań w ekstraklasie. W rozgrywkach 22/23 był zawodnikiem pierwszoligowej Sandecji Nowy Sącz (21 meczów, 1 gol). Po spadku do II ligi rozwiązał kontrakt z klubem z województwa małopolskiego.

Następnie, latem zeszłego roku, nie znalazł pracodawcy w Polsce i jesień spędził w klubie FC Schwedt 02. To drużyna z Niemiec, z miejscowości położonej nieopodal granicy z Polską, która występuje na siódmym poziomie rozgrywkowym. W klubie tym występuje kilku polskich piłkarzy, m.in. starszy brat Jakuba Iskry, Paweł.

Nowy piłkarz GKS-u Jastrzębie ma spore doświadczenie reprezentacyjne. Występował w naszych drużynach narodowych od U-16 do U-20. Brał udział m.in. w eliminacjach ME U-17, a także w rozgrywkach Elite League U-20. Łącznie uzbierał aż 29 występów z orzełkiem na piersi w różnych kategoriach wiekowych.

Kuba! Witamy w GKS-ie i życzymy samych sukcesów!

Przeczytaj pełny artykuł ze źródła:

https://www.gksjastrzebie.com/aktualnosci-klubowe/6149-jakub-iskra-pilkarzem-gks-u-jastrzebie.html


Podziel się z innymi, udostępnij:
REKLAMA

Podziel się swoim zdaniem...
jesteś gościem
lub dodaj jako gość
Ładuję komentarze... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.

Ciekawy temat? Rozpocznij dyskusję. Zostaw komentarz...

na Tapecie! Ciekawe tematy w Jastrzębiu-Zdroju

REKLAMA


Ostanie komentarze

mnie się nikt nie pytał czy chce Łabędzią ulicę. Piktogramy co ulica to inne.
Pani Hetman odizolowała blisko 100.000 miasto od innych miejscowości.Zadnych połączeń do pobliskich miejscowości takich jjak...Pszczyna, Racibórz,Bielsko i inne.To karygodne co ... (2)
Pani Hetman jest empatyczna, nie skromna i zimna - tak jak to miasto robiło się przez ostatnie lata. Liczę na ... (2)
@Henrych (henry)klasa rodem z Bzia :D (1)
Oddali miasto w ręce ***** ***
Hetman straciła zaufanie chyba wszystkich dookoła. Nikt tej kobiecie nie ufa, a jedyny argument wyborczy żeby za nią zagłosować to ... (2)

REKLAMA

REKLAMA