Ułatwienia dostępu

Skip to main content


REKLAMA

Ponad 3 mln zł dotacji dla jastrzębskich klubów sportowych

 |  Wiadomości sportowe z Jastrzębia
Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój
Dodane przez:
Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój

Do 9 klubów trafi w sumie kwota dokładnie 3,1 miliona złotych. Najwyższe dotacje otrzymały największe zespoły.

Kwoty od 20 tysięcy do 1,4 miliona złotych zostały przyznane klubom sportowym z Jastrzębia-Zdroju w ramach udzielanych im dotacji. W sumie miasto w tym roku przeznaczy na ten cel co najmniej 3,1 mln zł. Poszczególnym zespołom przekazane im pieniądze mają posłużyć na tworzenie warunków sprzyjających rozwojowi sportu.

Dotacje zostały przyznane 9 klubom sportowym. Największe dofinansowanie otrzymał piłkarski GKS Jastrzębie, na którego konto wpłynie 1,4 mln zł. Drugoligowiec przeznaczy te pieniądze na "Szkolenie i udział w rozgrywkach piłkarskich drużyny seniorów GKSu Jastrzębie".

Druga najwyższa kwota trafi do hokeistów JKH GKS-u Jastrzębie, którzy otrzymali 800 tys. zł na rzecz "Udziału w szkoleniu i występy w rozgrywkach drużyny seniorów JKH GKS Jastrzębie".

640 tys. zł trafi z kolei do siatkarskich mistrzów Polski, czyli zespołu Jastrzębskiego Węgla. Pomarańczowi otrzymane pieniądze spożytkują na "Rozwój i podnoszenie poziomu sportowego zawodników piłki siatkowej reprezentujących Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel w Jastrzębiu-Zdroju oraz uczestnictwo w rozgrywkach krajowych i zagranicznych".

REKLAMA

"W kierunku dalszej kariery szkolenie seniorek JKS SMS Jastrzębie w roku 2023" - to natomiast cel, na który 80 tys. zł przyznano młodym adeptom siatkówki z JKS-u SMS-u Jastrzębie.

70 tys. zł przeznaczono na "Szkolenie w dziedzinie piłki nożnej, udział w rozgrywkach piłkarskich mających na celu podnoszenie rozwoju sportowego zawodników klubu" LKS-u Granica Ruptawa.

Dofinansowanie w wysokości 50 tys. zł otrzymał JKTS, czyli Jastrzębski Klub Tenisa Stołowego. Ping-pongowa drużyna wykorzysta je na "Szkolenie i udział drużyn seniorek i seniorów w rozgrywkach ligowych i indywidualnych w 2024 roku".

Z takiej samej kwoty - 20 tys. zł - skorzystać będą mogły trzy zespoły. Dwa piłkarskie i jeden hokejowy. Tymi zespołami są: LKS Zryw Jastrzębie-Bzie, który za otrzymane pieniądze będzie "Upowszechniał i rozwijał oraz poprawiał warunki uprawiania sportu w dyscyplinie piłka nożna mężczyzn", LKS "Żar" Szeroka, który będzie "Krzewił kulturę fizyczną wśród mężczyzn" oraz UKH "Białe Jastrzębie", którego celem jest "Przygotowanie do rozgrywek w Polskiej Lidze Hokeja Kobiet”.

Przeczytaj pełny artykuł ze źródła:

https://www.jastrzebie.pl/dla-mieszkanca/aktualnosci/aktualnosc/przyznano-pieniadze-jastrzebskim-klubom-sportowym


Podziel się z innymi, udostępnij:
REKLAMA

Podziel się swoim zdaniem...
jesteś gościem
lub dodaj jako gość
Ładuję komentarze... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.

Ciekawy temat? Rozpocznij dyskusję. Zostaw komentarz...

na Tapecie! wyróżnione artykuły

REKLAMA


Ostanie komentarze

250 metrów to dla mieszkańców tej ulicy jak autostrada, ale dla mnie Kowalskiego z osiedla to żarty!
świetny materiał!
Jaki remont? Przejeżdżam tam codziennie i nic się nie dzieje. Jakieś znaki nastawiali, a dziury jak w budżecie miasta! 
Pan Witold jak zwykle w formie i na poziomie! powodzenia

REKLAMA

REKLAMA