Ułatwienia dostępu

Skip to main content


REKLAMA
Wydarzenia

Deptak - nasz nowoczesny rynek oficjalnie otwarty!


 |  Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój  |  Wydarzenia

Przekształcona w deptak, ul. 1 Maja w Zdroju została oddana do użytku po przebudowie.


Była nim na samym początku i po ponad półtorej wieku stała się nim ponownie. Zdrojowa ulica 1 Maja przez lata uznawana za jedną z najważniejszych w mieście i do dziś pozostająca prestiżową, znów jest deptakiem, który przy okazji pełni w Jastrzębiu formę rynku.

- Dawno temu miasta budowano od rynku. W Jastrzębiu-Zdroju z założenia budowano osiedla, a nie miasto. Dlatego rynek nigdy nie powstał i nigdy takiego rynku, jak w starych miastach u nas nie będzie. Stąd też ten deptak, położony w najpiękniejszej dzielnicy miasta, będzie pełnił formę rynku – mówi Anna Hetman, Prezydent Jastrzębia-Zdroju.

Przebudowa ul. 1 Maja trwała kilkanaście miesięcy. W jaki sposób zmieniła się w tym czasie? Deptakiem stał się jej ok. 100-metrowy fragment. Stanęła na nim fontanna, pojawiły się ławeczki i leżaki parkowe. Nie zabrakło także nasadzeń nowych roślin – krzewów, drzew i bylin - których w sumie na ul. 1 Maja pojawiło się ponad 1300. Wszystko to tworzy kolejną przyjazną przestrzeń w naszym mieście.

- To tutaj będziemy się spotykać, integrować i budować naszą wspólnotę. Tak, jak robili to przed laty kuracjusze uzdrowiska i tak, jak robi się to na rynkach – zapowiada Prezydent Anna Hetman.

REKLAMA

Pierwszą ku temu okazją było oficjalne oddanie deptaka do użytku, które zgromadziło wielu mieszkańców Jastrzębia. Na własne oczy mieli oni okazję zobaczyć, jak prezentuje się przebudowana ulica.Pierwszą ku temu okazją było oficjalne oddanie deptaka do użytku, które zgromadziło wielu mieszkańców Jastrzębia. Na własne oczy mieli oni okazję zobaczyć, jak prezentuje się przebudowana ulica.

Oficjalne otwarcie deptaku z... niespodzianką!

Otwieramy deptak - nasz nowoczesny rynek!

Deptak to nowy rynek w starej części miasta...

Nowy rynek w starej części miasta

W sezonie będziemy mogli oglądać pokazy fontanny na deptaku


Podziel się z innymi, udostępnij:

REKLAMA
Podziel się swoim zdaniem...
jesteś gościem
lub dodaj jako gość
Ładuję komentarze... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.

Ciekawy temat? Rozpocznij dyskusję. Zostaw komentarz...

REKLAMA

REKLAMA