Ułatwienia dostępu

Skip to main content

"Wieczór Lisztowski" - koncert


Zapraszamy na Koncert z cyklu Wieczory Lisztowskie, który odbędzie się 7.12.2023 o godzinie 18:00. Wstęp bezpłatny/ Bez wejściówek

Zaproś znajomych przez:

Data wydarzenia:
07 grudnia 2023, godz. 18:00

Miejsce wydarzenia:

Sala koncertowa Państwowej Szkoły Muzycznej w Jastrzębiu-Zdroju

Sala koncertowa PSM w Jastrzębiu-Zdroju, ul. Tadeusza Kościuszki 13a, 44-330 Jastrzębie-Zdrój

REKLAMA

Koncerty

"Wieczór Lisztowski" - koncert


Szczegóły wydarzenia

Opis wydarzenia

Zapraszamy na Koncert z cyklu Wieczory Lisztowskie, który odbędzie się 7.12.2023 o godzinie 18:00. Wstęp bezpłatny/ Bez wejściówek

Zapraszamy na Koncert z cyklu Wieczory Lisztowskie, który odbędzie się 7.12.2023 o godzinie 18:00. Wstęp bezpłatny/ Bez wejściówek

Program:

1. Ignaz Moscheles – Sonate mélancolique fis-moll op. 49 – Allegro con passione.

2. Edvard Grieg – Sonata e-moll op. 7
I – Allegro moderato
II – Andante molto
III – Alla menuetto
IV – Finale. Molto allegro

3. Sergiusz Rachmaninoff – Sonata b-moll op. 36
I – Allegro agitato
II – Non allegro—Lento
III – L’istesso tempo—Allegro molto

Artyści:

Michał Michalski – fortepian

Polski pianista, urodzony w 1994 roku we Wrocławiu, przez całą swoją dotychczasową karierę muzyczną i naukową związany z miastem rodzinnym. W 2018 roku ukończył z wyróżnieniem studia magisterskie w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Obecnie (2023) kontynuuje działalność naukową (przewód doktorski) oraz dydaktyczną na wydziale instrumentalnym, oraz wokalnym wrocławskiej uczelni. Od 2020 roku prowadzi klasę fortepianu w OSM I i II st. im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu.

Pianista prowadzi ożywioną działalność koncertową w Polsce i za granicą. Występował na festiwalach muzycznych w Turynie, Trzęsaczu, Warszawie, na Międzynarodowym Festiwalu Muzyka w Opactwie „ach u Cystersów” w Wąchocku (obok takich artystów, jak Mischa Maisky, Georgijs Osokins, Bomsori Kim i Marek Toporowski), na Międzynarodowym Festiwalu Chopinowskim w Dusznikach-Zdroju, podczas Międzynarodowego Festiwalu Europejska Muzyka Kompozytorów Żydowskich. Swoje umiejętności prezentował również na scenach Filharmonii Gorzowskiej, Narodowego Forum Muzyki, Filharmonii Wałbrzyskiej, Opery Wrocławskiej, Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach, Muzeum Fryderyka Chopina i Zamku Królewskiego w Warszawie, Biblioteki Polskiej w Paryżu, w Domu Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli, podczas recitali w ramach Wieczorów Lisztowskich. Był prelegentem i wykładowcą III Pianistycznego Forum Młodych Pedagogów w Łodzi, regularnie zapraszany jest jako prelegent i ekspert do udziału w Międzynarodowych Konferencjach Naukowych w Kijowie (Ukraina). Jest autorem lub współautorem czterech albumów fonograficznych, a jego solowa płyta Michal Michalski – Piano Recital ukazała się nakładem wydawnictwa JB Records.

Michał Michalski działalność artystyczną i dydaktyczną łączy z działalnością o charakterze popularyzatorskim – od 2020 roku kieruje działaniami Dolnośląskiego Towarzystwa im. Fryderyka Chopina we Wrocławiu. W tym czasie DTiFC zorganizowało wiele wydarzeń artystycznych, w tym koncerty wokalno-instrumentalne (Requiem d-moll KV 626 W.A. Mozarta czy Oratorium 7 Ostatnich Słów Chrystusa na Krzyżu), konferencje metodyczne, koncerty laureatów konkursów muzycznych, koncerty okolicznościowe. Od 2023 roku Stowarzyszenie jest współorganizatorem Międzynarodowego Festiwalu Dni Hochbergowskie oraz Kłodzkiego Konkursu Pianistycznego. Na przestrzeni swojej działalności był wielokrotnie nagradzany stypendiami: Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci, Yamaha Music Foundation of Europe, Prezydenta Miasta Wrocławia. Ponadto od 2021 roku jest wiceprezesem Towarzystwa im. Ferenca Liszta.

Laureat wielu nagród na międzynarodowych i ogólnopolskich konkursach pianistycznych, m.in.: III nagrody na Międzynarodowym Konkursie im. Fryderyka Chopina w Mariańskich Łaźniach; I nagrody na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Livorno; VI nagrody na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Katowicach, I nagrody na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Ville de Gagny w Paryżu i wiele innych.

REKLAMA

Joanna Kołodziejska

Teoretyk muzyki, absolwentka studiów magisterskich Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu (2017, dyplom z wyróżnieniem) i podyplomowych studiów na kierunku Muzyka w Mediach w Collegium Civitas (2018). Obecnie wykładowczyni w macierzystej uczelni, prowadzi przedmioty ogólnomuzyczne oraz związane z publicystyką i krytyką muzyki. Jest również nauczycielką przedmiotów teoretycznych, obecnie w OSM i SM I stopnia im. prof. Marii Zduniak we Wrocławiu.

W swojej pracy naukowej koncentruje się przede wszystkim na związkach muzyki z mediami, ze szczególnym uwzględnieniem twórczości kompozytorskiej na potrzeby radia – m.in. muzyka w słuchowisku radiowym, opery i oratoria radiowe. Dotychczas jej artykuły naukowe ukazały się w publikacjach AMKL, Uniwersytetu Szczecińskiego, czasopismach Edukacja Muzyczna i Scontri. Uczestniczyła w wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konferencjach naukowych we Wrocławiu, w Warszawie, Poznaniu, Gdańsku, Łodzi, Krakowie oraz Szczecinie.

Prowadzi działalność publicystyczną i prelegencką – od 2019 roku jest stałą recenzentką czasopisma Ruch Muzyczny. Jej artykuły publikowane były również w Muzyce w Mieście, MEAKULTURZE. Od dziesięciu lat związana z redakcją Akademickiego Radia Luz działającego przy Politechnice Wrocławskiej, gdzie prowadziła programy kulturalne, informacyjne oraz autorską audycję Orkiestrofon. Występowała jako prelegentka m.in dla Dolnośląskich Salonów Muzycznych i Dolnośląskiego Towarzystwa im Fryderyka Chopina we Wrocławiu.

Przeczytaj pełny artykuł ze źródła:

https://psmjastrzebie.pl/wydarzenie/koncert-wieczor-lisztowski/

Podziel się z innymi, udostępnij:

Jastrząbek
Dodane przez:
Jastrząbek

Oficjalna strona:


Podziel się swoim zdaniem...
jesteś gościem
lub dodaj jako gość
Ładuję komentarze... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.

Ciekawy temat? Rozpocznij dyskusję. Zostaw komentarz...Lokalizacja na mapie

  • Współrzędne GPS:
    49.946804,18.571350915194

REKLAMA

Polecane imprezy w Jastrzębiu-Zdroju

    REKLAMA