Ułatwienia dostępu

Skip to main content

Koncert Fortepianowy Kraków Piano Summer


Serdecznie zapraszamy na koncert fortepianowy zrealizowany w ramach Karków Piano Summer , który odbędzie się dzięki wsparciu Jastrzębskich Zakładów Remontowych. Koncert odbędzie się 08.08.2023 o godzinie 17:00 (2 godziny i przerwa). Wstęp bezpłatny

Zaproś znajomych przez:

Data wydarzenia:
08 sierpnia 2023, godz. 17:00

Miejsce wydarzenia:

Sala koncertowa Państwowej Szkoły Muzycznej w Jastrzębiu-Zdroju

ul. Tadeusza Kościuszki 13a, 44-330 Jastrzębie-Zdrój

REKLAMA

Koncerty

Koncert Fortepianowy Kraków Piano Summer


Szczegóły wydarzenia

Opis wydarzenia

Serdecznie zapraszamy na koncert fortepianowy zrealizowany w ramach Karków Piano Summer , który odbędzie się dzięki wsparciu Jastrzębskich Zakładów Remontowych. Koncert odbędzie się 08.08.2023 o godzinie 17:00 (2 godziny i przerwa). Wstęp bezpłatny

Serdecznie zapraszamy na koncert fortepianowy zrealizowany w ramach Karków Piano Summer , który odbędzie się dzięki wsparciu Jastrzębskich Zakładów Remontowych.

Koncert odbędzie się 08.08.2023 o godzinie 17:00 (2 godziny i przerwa). Wstęp bezpłatny

Całość poprowadzi prof. Adam Wibrowski. Pianista i profesor emeritus Konserwatorium w Paryżu i Uniwersytetu Południowej Californii w Los Angeles. Były doradca w Ministerstwie Kultury w Polsce i we Francji. Autor europejskiego programu “Piano as Reflection of European Cultures”. Twórca “Chopin Festival in Nohant” (France). Założyciel i dyrektor artystyczny: “Paderewski days in New York”,“ Paderewski Festival of Raleigh” (USA), oraz “Krakow Piano Summer”

prof. Adam Wibrowski Koncert z okazji inauguracji fortepianu Fazioli. PSM Jastrzębie-Zdrój 2023

Kraków Piano Summer jest koncertową platformą artystyczną, otwartą dla zaawansowanych pianistów solistów z Polski i z zagranicy pragnących posiąść nowe doświadczenia kulturowe bogatych tradycji muzycznych Krakowa. Pobyt w naszym mieście, jest często dla młodych artystów ze Stanów Zjednoczonych, Rosji, Japonii, Francji czy Niemiec pierwszym bezpośrednim wprowadzeniem ich w naszą historię i duchowość. Uczą się o świetnych kartach przeszłości artystycznej Krakowa, odkrywając często, że źródła, wywodzące się z naszego miasta, tworzyły gdzieś daleko krąg kulturowy z którego niekiedy oni sami wyszli. Program ten został zainicjowany w 2015 przez Adama Wibrowskiego, pianistę urodzonego i wykształconego w Krakowie (Akademia Muzyczna, prof. Ludwik Stefański), którego długa kariera muzyczna prowadziła przez rozliczne doświadczenia kulturowe i pedagogiczne w wybitnych ośrodkach Paryża, Wiednia, Hamburga, Budapesztu Los Angeles, Nowego Jorku, Tokio, Kantonu, Singapuru czy Sydney. Jego projekt “Fortepian zwierciadłem kultury europejskiej” został przyjęty przez UE i przeprowadzony na wielu uczelniach w Europie. Adam jest profesorem emeritus Konserwatorium Paryskiego, prezesem Towarzystwa Chopin w Nohant, Towarzystwa Paderewskiego w Paryżu oraz dyrektorem artystycznym festiwali pianistycznych w USA: w Raleigh North Carolina i w Nowym Jorku (Lincoln Center). Te wieloletnie doświadczenia zaowocowały nowym wydarzeniem muzycznym i edukacyjnym w naszym mieście. Kraków Piano Summer odbywa się przez 15 dni, młodzi soliści z Europy, USA i Azji zapoznają się z historią i bogatym spadkobierstwem artystycznym Krakowa a w szczególności z krakowskimi tradycjami pianistycznymi. W tym celu uczestniczą w specjalnie dla nich stworzonych mistrzowskich kursach interpretacyjnych. Jednocześnie wszyscy soliści koncertują w tym czasie przed krakowską publicznością wprowadzając nowy akcent w kulturowy letni sezon miasta.Program otwierający tradycje wykonawcze dla nowej generacji poprzez ich rozpoznanie bezpośrednio u źródła, jest pierwszym programem edukacyjno-koncertowym tego typu. Selekcja pianistów do niego odbywa się na uczelniach we Francji, Niemczech, Stanach Zjednoczonych i Japonii.

Uczestnicy / Participants

KRAKÓW PIANO SUMMER
Langrun Lin
Maya Slaughter
Bartosz Wątroba
Jakub Urgoł 
Julian Luce Baraceros
Adam Muszyński
John Slaughter
Peyton Yang
Jesse Distiller
Andrew Wood
Darian Liu
Emma Slaughter
 
Serdecznie zapraszamy!

Przeczytaj pełny artykuł ze źródła:

https://psmjastrzebie.pl/wydarzenie/koncert-fortepianowy-krakow-piano-summer/

Podziel się z innymi, udostępnij:

Jastrząbek
Dodane przez:
Jastrząbek

Oficjalna strona:


Podziel się swoim zdaniem...
jesteś gościem
lub dodaj jako gość
Ładuję komentarze... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.

Ciekawy temat? Rozpocznij dyskusję. Zostaw komentarz...


Koncert Fortepianowy Kraków Piano Summer

Lokalizacja na mapie


REKLAMA

Polecane imprezy w Jastrzębiu-Zdroju

    REKLAMA