Ułatwienia dostępu

Skip to main content


REKLAMA

Za nami II Miejska Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

 |  Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój
Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój
Dodane przez:
Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój

7 jastrzębskich szkół ponadpodstawowych wystawiło swoje zespoły w miejskim konkursie. Najlepsi otrzymali cenne nagrody dla swoich placówek.

Ekologia i ochrona środowiska bez wątpienia są ważnymi tematami. Zwłaszcza, że dotyczą wszystkich osób. Działania na rzecz ekologii może podejmować każdy. W Jastrzębiu-Zdroju zrobiła to młodzież, która uczestniczyła w II Miejskiej Olimpiadzie Wiedzy Ekologicznej.

I choć może samym udziałem w konkursie, uczniowie jastrzębskich szkół ponadpodstawowych, nie rozwiążą ekologicznych problemów, to staną się one dla nich bliższe. A właśnie taki - kształtowanie świadomości ekologicznej wśród młodzieży - był jeden z celów olimpiady, która nieprzypadkowo odbyła się w Dniu Czystego Powietrza.

REKLAMA

Za jej przeprowadzenie odpowiedzialny był Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta w Jastrzębiu-Zdroju.

- Ekologia i ochrona środowiska nabierają coraz większego znaczenia. Może nie jest już tak najważniejszą rzeczą sama wiedza dotycząca mechanizmów ochrony środowiska, ale jej finansowanie. Kluczową rzeczą jest w tej chwili: jak pozyskać pieniądze i co z nimi zrobić, żeby było lepiej

- mówił biorącym udział w konkursie uczniom, Mariusz Rogala, naczelnik wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa, który otworzył olimpiadę.

- Życzę wam wszystkich jak najwyższych miejsc, jak najwyższych punktacji. Połamania piór, długopisów

- zwrócił się do jej uczestników.

Tych było w sumie 28. Stanowili oni reprezentację 7 jastrzębskich szkół średnich: Zespołu Szkół Techniczno-Branżowych, I Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół nr 2, 3 Liceum Ogólnokształcącego, a także Zespołu Szkół nr 5, Zespołu Szkół Specjalnych nr 9 i Zespołu Szkół nr 6.

Uczniowie, którzy przystąpili do rywalizacji w konkursie musieli rozwiązać test pisemny, a także odpowiedzieć ustnie na pytania. Uczestnicy olimpiady musieli znać odpowiedzi na pytania m.in. dotyczące niskiej emisji, czy działań podejmowanych przez Miasto Jastrzębie-Zdrój. Zadano im też pytania wymagające o wiele większej wiedzy - jak np. jakie są korzyści z przywracania mokradeł i bagien dla jakości wody i bioróżnorodności?

Ostatecznie najlepiej z pytaniami konkursowymi poradzili sobie uczniowie ZS nr 6. Drugie miejsce zajęła młodzież ZS nr 2, a trzecie przypadło jastrzębianom uczęszczającym do ZSS nr 9.

Do szkół, których uczniowie stanęli na podium olimpiady trafiły cenne nagrody w postaci mikroskopów cyfrowych. Dodatkowo, ZS nr 9 zdobyła mikrofon bezprzewodowy z głośnikiem, ZS nr 2 wizualizer, a ZS nr 6 wizualizer oraz wirtualne laboratoria.

Nikt budynku Urzędu Miasta - gdzie odbył się konkurs - nie opuszczał jednak z pustymi rękami. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali upominki z Miasta oraz z Programu Life "Śląskie. Przywracamy błękit".

Przeczytaj pełny artykuł ze źródła:

https://www.jastrzebie.pl/dla-mieszkanca/aktualnosci/aktualnosc/miejska-olimpiada-wiedzy-ekologicznej


Podziel się z innymi, udostępnij:
REKLAMA

Podziel się swoim zdaniem...
jesteś gościem
lub dodaj jako gość
Ładuję komentarze... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.

Ciekawy temat? Rozpocznij dyskusję. Zostaw komentarz...

na Tapecie! Ciekawe tematy w Jastrzębiu-Zdroju

REKLAMA


Ostanie komentarze

Lud zdecydował - najwyraźniej już ma dość mocnej figury. 
Nie głosuję, ponieważ straciłam zaufanie do polityków. Kierują się zazwyczaj tylko swoimi interesami lub określonych grupy swoich współpracowników. Dawno rozminęli ...
tylko na kogo oddać głos? żaden z kandydatów mnie nie przekonał. "władczyni", która za publiczne środki robi tubę, sołtys, który ...
 Zawsze uczestniczmy w wyborach. To jest nasz obowiązek obywatelski....Demokracja tym między innymi różni się od autorytaryzmu , że obywatele mają ... (1)
@DemonTaki mamy w Jastrzębiu podział na osiedla, sołectwa - można to sprawdzić na mapie: http://mapa.um.jastrzebie.pl/mapa.html

REKLAMA

REKLAMA