Ułatwienia dostępu

Skip to main content


REKLAMA

Śląskie Olimpiady Specjalne w Jastrzębiu-Zdroju

 |  Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój
Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój
Dodane przez:
Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój

75 reprezentantów 12 Klubów Olimpiad Specjalnych zmagało się z łącznie 25 konkurencjami. Pokonywało też przy okazji własne trudności.

W zawodach takich, jak te - jak mówią ich organizatorzy - już sam start sprawia, że jest się ich zwycięzcą. W Jastrzębiu odbył się Śląski Dzień Treningowy Programu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych.

- Jest to program skierowany do osób ze znaczną i głęboką niepełnosprawnością psycho-ruchową

- wyjaśniali organizatorzy Dnia Treningowego.

Zawody były organizowane jako część Olimpiad Specjalnych. Z tego też względu nie brakowało w ich trakcie nawiązań do Igrzysk Olimpijskich. Zanim zawodnicy przystąpili do udziału w zawodach, odbyło się uroczyste otwarcie. Odegrano hymn Olimpiad Specjalnych, a na maszt wciągnięto flagę, Wszyscy uczestnicy złożyli też przysięgę olimpijską.

W zawodach wzięło udział w sumie 75 zawodników.

- Są to zawodnicy zrzeszeni w Klubach Olimpiad Specjalnych w całym województwie śląskim

- wskazywali organizatorzy zawodów.

I tak do Jastrzębia przyjechali zawodnicy m.in. z: Wodzisławia, Rybnika, Raciborza, Żor czy Rudy Śląskiej. Nie zabrakło także reprezentantów gospodarzy. W sumie podczas Dnia Treningowego, mierzyli się oni z 25 konkurencjami. Nie każdy przystępował jednak do każdej z nich.

- Każdy z uczestników wykonuje trzy bądź cztery konkurencje. W zależności od tego, jak pozwalają mu jego możliwości. Konkurencje są przeróżne, ale ogólnie bardzo proste: podnoszenie głowy, przetaczanie się, przejście po ławeczce, przez tunel, zbicie kręgli. One dla większości z nas nie stanowią żadnego problemu, jednak dla naszych zawodników bardzo często są niemałym wyzwaniem

- tłumaczyli organizatorzy zawodów.

Zawody miały miejsce na Hali Widowiskowo-Sportowej, dlatego podczas ich oficjalnego otwarcia Prezydent Jastrzębia-Zdroju, Anna Hetman, nawiązała do wygrywających w niej kolejne tytułu, Mistrzów Sportu.

- Ta hala zawsze gości Mistrzów Sportu. Dziś to wy, jesteście tymi mistrzami. Każdy z was jest zwycięzcą

- podkreśliła Prezydent Anna Hetman.

Organizatorami Śląskiego Dnia Treningowego Programu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych byli: jastrzębski Klub Olimpiad Specjalnych "Iniemamocni", Szkoła Specjalna nr 23, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, a także Fundacja JSW i Stowarzyszenie Projekt Dziesiątka. Dwie ostatnie instytucje odpowiedzialne były za wioskę olimpijską, której podczas Olimpiad Specjalnych nie mogło zabraknąć.

Przeczytaj pełny artykuł ze źródła:

https://www.jastrzebie.pl/dla-mieszkanca/aktualnosci/aktualnosc/slaskie-olimpiady-specjalne-w-jastrzebiu


Podziel się z innymi, udostępnij:
REKLAMA

Podziel się swoim zdaniem...
jesteś gościem
lub dodaj jako gość
Ładuję komentarze... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.

Ciekawy temat? Rozpocznij dyskusję. Zostaw komentarz...

na Tapecie! Ciekawe tematy w Jastrzębiu-Zdroju

REKLAMA


Ostanie komentarze

mnie się nikt nie pytał czy chce Łabędzią ulicę. Piktogramy co ulica to inne.
Pani Hetman odizolowała blisko 100.000 miasto od innych miejscowości.Zadnych połączeń do pobliskich miejscowości takich jjak...Pszczyna, Racibórz,Bielsko i inne.To karygodne co ... (2)
Pani Hetman jest empatyczna, nie skromna i zimna - tak jak to miasto robiło się przez ostatnie lata. Liczę na ... (2)
@Henrych (henry)klasa rodem z Bzia :D (1)
Oddali miasto w ręce ***** ***
Hetman straciła zaufanie chyba wszystkich dookoła. Nikt tej kobiecie nie ufa, a jedyny argument wyborczy żeby za nią zagłosować to ... (2)

REKLAMA

REKLAMA