Piąty Bal Wcześniaka w Jastrzębiu-Zdroju: Święto Małych Wojowników
W naszym mieście na kilka dni przed Światowym Dniem Wcześniaka, odbył się Bal Wcześniaka. To już piąta edycja tego niezwykłego święta organizowanego przez Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju.
- To dla nas niezwykła radość, że możemy spotkać się po raz kolejny, w tak wyjątkowym gronie. Personel Oddziału Neonatologicznego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju od ponad 12 lat ma opiekuje się najmniejszymi pacjentami. Towarzyszymy im od początku tej niezwykłej, często jakże trudnej podróży, z największym zaangażowaniem, profesjonalizmem, ale też wrażliwością. Pamiętamy każdy Wasz mały sukces, pierwszy samodzielny oddech, pierwszy przyrost masy ciała, pierwszy posiłek przyjęty w całości, pierwsze przytulenie do mamy, do taty, każdy uśmiech waszych Rodziców, każdą ich łzę. Praca z Wami to dla nas ogromne wyzwanie, ale też niezwykły zaszczyt. Dziękujemy za zaufanie, którym nas obdarzyliście. To dzięki Wam nasza praca nabiera szczególnego sensu. Wasza obecność tutaj jest dla nas nagrodą za nasz trud
To już piąta edycja balu, który jest szczególną okazją do świętowania nie tylko dla dzieci, ale całych rodzin i lekarzy, sprawujących opiekę nad przedwcześnie urodzonymi dziećmi. Atrakcji było mnóstwo, a wśród nich m.in. zabawy w „Podróż dookoła świata”, bańki mydlane, dmuchańce i wyścigi robotów. Dzięki sesji zdjęciowej na czerwonym dywanie wcześniaki miały okazję poczuć się jak filmowe gwiazdy.
Zaproszenie na bal przyjął Prezydent Miasta, Michał Urgoł oraz Przewodniczący Rady Miasta, Damian Gałuszka, którzy dziękowali personelowi szpitala za profesjonalną opiekę nad przedwcześnie urodzonymi dziećmi. A to leczenie jest możliwe w naszym mieście dzięki działaniom specjalistów jednego z oddziałów szpitala. Oddział funkcjonuje jako Ośrodek Neonatologiczny II stopnia referencyjności co oznacza, że sprawuje opiekę nad noworodkami zdrowymi oraz chorymi i urodzonymi przedwcześnie, po 32 tygodniu ciąży i z masą ciała powyżej 1250 g.
W ramach oddziału leczonych jest wiele schorzeń związanych z wcześniactwem (niewydolność oddechowa, zespół zaburzeń oddychania, wrodzone zapalenie płuc i inne) i zaburzeniami okresu adaptacji okołoporodowej (wrodzone zakażenia i żółtaczka noworodka).
Diagnostyka schorzeń okresu noworodkowego jest możliwa dzięki nowoczesnemu aparatowi USG, przewoźnemu aparatowi rentgenowskiemu oraz dobrze wyposażonemu Laboratorium Analitycznemu i Mikrobiologicznemu. Bezpośrednio w Oddziale wykonywane są badania ultrasonograficzne w zakresie mózgowia, serca, płuc, jamy brzusznej, rdzenia kręgowego oraz stawów biodrowych. U małych pacjentów przeprowadzane są również konsultacje specjalistyczne: kardiologiczne, ortopedyczne i okulistyczne.
Przeczytaj pełny artykuł ze źródła:
Sprawdź podobne:
jesteś gościem
lub dodaj jako gość
Ciekawy temat? Rozpocznij dyskusję. Zostaw komentarz...