Hobby Horse

 |  Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój
Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój
Dodane przez:
Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój

Nowe zawody dla dzieci na hali Omega.

Hobby Horse

W minioną sobotę do naszego miasta przybyły młode dziewczyny wraz z rodzicami z całego południa Polski, aby wziąć udział w zawodach Hobby Horse. Wydarzenie zgromadziło dużą publiczność, a uczestniczki wypadły rewelacyjnie podczas konkurencji. Na zawodach była obecna Prezydent Miasta Anna Hetman, która oficjalnie rozpoczęła wydarzenie:

Witam was wszystkich, przybyłych z całego południa polski. Dopiero niedawno dowiedziałam się na czym polegają takie zawody, ale dziś wiem, że jest to wasza ogromna pasja. To pierwsze takie zawody organizowane na 60-lecie naszego miasta. Mam nadzieję, że Wy i Wasze dzieci będziecie kontynuować i rozwojać tę pasję przez kolejne 60 lat.

Hobby Horse to rodzaj zabawki składającej się z drewnianej lub pluszowej głowy konia zamocowanej na kiju. Choć wydaje się przestarzała, niedawno jest ponownie popularna, szczególnie w Finlandii, gdzie stała się fenomenem kulturowym. Wiele nastolatek bierze tam udział w konkursach i wydarzeniach związanych z Hobby Horse, w których prezentują swoje umiejętności jazdy i wyczyny z zabawkowymi koniami. Jednym z powodów popularności Hobby Horse jest możliwość wyrażenia swojej kreatywności i indywidualności poprzez tworzenie własnej zabawki tego typu oraz strojów. Hobby Horse zyskał popularność także poza krajem pochodzenia, a entuzjaści tej zabawki organizują wydarzenia i konkursy w innych częściach Europy i Stanach Zjednoczonych.

Mimo swojego prostego designu, Hobby Horse okazał się wszechstronną i trwałą zabawką, która zdobyła wyobraźnię dzieci. Jego niedawny powrót do popularności jest dowodem na trwałe zainteresowanie tradycyjnymi zabawkami oraz na moc kreatywności i wyobraźni.

Uczestniczki wydarzenia wykazały się kreatywnością i zaangażowaniem. Na pierwszy rzut oka było widać jak ważne są to dla nich zawody. Ćwiczyły przeskakiwanie przez przeszkody i szlifowały swoje popisy do ostatnich minut przed startem. Rywalizacja była podzielona na 8 różnych konkurencji. W zawodach dziewcząt do 11 lat na podium staneły między innymi Lena Stopa, Lena Fraj oraz Milena Swakoń. W konkurencjach do 14 roku życia pierwsze miejsce zdobyły Liliana Łukaszewska i Milena Swakoń. W ujeżdzaniu zwyciężyła Alicja Jaworska. Ostanią konkurencją było Pony Games, gdzie złoty medal trafił do Dominiki Wawrzyczek i Alicja Jaworska.

Wszystkim uczestniczkom gratulujemy i cieszymy się z nowych inicjatyw w naszym mieście.

 

Przeczytaj pełny artykuł ze źródła:

https://www.jastrzebie.pl/strefa-mieszkanca/aktualnosci/aktualnosc/hobbyhorse-nowe-zawody-w-naszym-miescie

Podziel się z innymi, udostępnij:


Napisz komentarz...
jesteś gościem
lub dodaj jako gość
Ładuję komentarze... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.

Bądź pierwszy! Zostaw komentarz.

Ostanie komentarze

Mariola z rodziną 19 godz. temu Wielka zabawa w ostatnią niedzielę maja
Było super! dziękujemy
Andrzej 4 dn. temu Adwokat bez dyplomu
Historia jak z filmu "Złap mnie jeśli potrafisz" :) Wcześniej był lekarzem i pilotem hahaha
Z całym szacunkiem, ale te projekty wyglądają mało obywatelsko, a raczej jak wnioski pisane przez UM, czy ich pracowników?!

Miejsce reklamowe FULL
Jastrzebianie.pl - serwis mieszkańców miasta Jastrzębie-Zdrój
Projekt jest częścią budowy Informacyjnej Społeczności w Jastrzębiu-Zdroju


© All rights reserved. Projekt i realizacja Serwisy i portale miejskie.
Wróć do góry