Ułatwienia dostępu

Skip to main content


REKLAMA

Festiwal innowacji Explory opanował ZS nr 6 w Jastrzębiu-Zdroju

 |  Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój
Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój
Dodane przez:
Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój

W „Sobieskim” 5 grudnia podczas "święta nauki", wyłoniono zwycięzców konkursu Explory.

Podczas Festiwalu przeprowadzono wiele warsztatów naukowych oraz wykładów. Uczestnicy konkursu prezentowali swoje projekty, a mieli o co walczyć ponieważ na wyróżnionych czekały stypendia naukowe, nagrody, a najlepsze projekty wezmą udział w eliminacjach regionalnych i Finale Konkursu Explory w Gdyni.

A oto nagrodzone i wyróżnione projekty, które zaprezentowali uczestnicy konkursu:

  • Pomóż! Uratuj psiaka – projekt zakłada stworzenie innowacyjnej aplikacji mobilnej, która ma pełnić rolę przewodnika w udzielaniu pierwszej pomocy psom, umożliwiając szybki dostęp do potrzebnych informacji - projekt zdobył I miejsce w konkursie Explory.
  • MPS – Miernik Pomiarów Seryjnych – ma na celu przyśpieszenie procesu pomiarów seryjnych i wyeliminowanie błędów czynnika ludzkiego, poprzez zastosowanie interfejsu NFC, stosując odpowiednie tagi – projekt zdobył II miejsce w konkursie Explory.
  • SecureSteer – ma na celu zwiększyć bezpieczeństwo na drogach, poprzez informowanie kierowcy o zbliżającym się zagrożeniu związanym z jego pogarszającym się stanem zdrowia – projekt zdobył III miejsce w konkursie Explory.
  • Aplikacja mająca na celu ułatwienie funkcjonowania osobom zafascynowanym koleją, zapobieganie szerzenie dezinformacji w tematach związanych z koleją. A osoby, poszukujące hobby miałyby możliwość zainteresowania się właśnie koleją.
  • Ruch wahadłowy – projekt ma na celu stworzenie systemu, który za pomocą sztucznej inteligencji będzie sprawniej zarządzaj ruchem wahadłowym na drogach.
  • IWE – Inny W Edukacji – idea ma zapewnić obecnym i przyszłym nauczycielom narzędzia (aplikacja VR wraz z kompendium wiedzy) do poszerzania wiedzy na temat edukowania uczniów ze specjalnymi potrzebami.
  • Synteza, charakteryzacja i zastosowanie nanokatalizatorów na bazie metalu do efektywnego przekształcenia dwutlenku węgla w wartościowe produkty chemiczne – celem projektu jest znalezienie zrównoważonych rozwiązań w obliczu zmian klimatycznych.
  • Microbiological Rocket Sonde – projekt polega na stworzeniu sondy formatu Consat, wystrzeliwanej na wysokość ok. 2 km, napędzanej paliwem hybrydowym. Podczas spadku rakieta zbiera próbki składu atmosfery, wykonuje pomiary gazów i cząsteczek w powietrzu. Celem jest stworzenie mapy zanieczyszczeń atmosfery.

REKLAMA

Sobieski ugościł wykładowców z Politechniki Śląskiej, Uniwersytetu Śląskiego, Akademii WSB, WSB, przedstawicieli Urzędu Patentowego oraz przedsiębiorców, którzy ufundowali nagrody dla zwycięzców.

Dzień Festiwalu został zakończony oficjalną galą dla uczestników, opiekunów projektów, nauczycieli i zaproszonych gości, którą uatrakcyjniły występy muzyczne uzdolnionych uczniów.

Gratulujemy zwycięzcom, nagrodzonym uczniom i promotorom projektów. Jesteśmy ciekawi jak potoczą się losy Waszych projektów. Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz usłyszymy o Waszych osiągnięciach.

Przeczytaj pełny artykuł ze źródła:

https://www.jastrzebie.pl/dla-mieszkanca/aktualnosci/aktualnosc/festiwal-innowacji-explory-opanowal-zs-nr-6-w-jastrzebiu-zdroju

O swojej pomysłowości i głowach pełnych pomysłów 🤯 przekonywali nas niejednokrotnie. I zrobili to znów. Młodzi...

Opublikowany przez Miasto Jastrzębie-Zdrój Czwartek, 7 grudnia 2023

Podziel się z innymi, udostępnij:
REKLAMA

Podziel się swoim zdaniem...
jesteś gościem
lub dodaj jako gość
Ładuję komentarze... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.

Ciekawy temat? Rozpocznij dyskusję. Zostaw komentarz...

na Tapecie! wyróżnione artykuły

REKLAMA


Ostanie komentarze

250 metrów to dla mieszkańców tej ulicy jak autostrada, ale dla mnie Kowalskiego z osiedla to żarty!
świetny materiał!
Jaki remont? Przejeżdżam tam codziennie i nic się nie dzieje. Jakieś znaki nastawiali, a dziury jak w budżecie miasta! 
Pan Witold jak zwykle w formie i na poziomie! powodzenia

REKLAMA

REKLAMA