Ułatwienia dostępu

Skip to main content


REKLAMA

Tydzień Bibliotek 2023: atrakcje dla najmłodszych

Biblioteka Główna, ul. Wielkopolska 1a, Filia nr 4, ul. Turystyczna 12, Filia nr 5, ul. Jasna 1a, Park Zdrojowy, ul. Witczaka.

Już 8 maja rozpocznie się XX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek – to będą wyjątkowe dni dla miłośników literatury.

 |  Miejska Biblioteka Publiczna
Miejska Biblioteka Publiczna
Dodane przez:
Miejska Biblioteka Publiczna

W programie, wśród licznych, przygotowanych na ten czas wydarzeń, nie mogło oczywiście zabraknąć atrakcji dla dzieci.

Najmłodszych, do sięgania po książki, podczas spotkań autorskich zachęcać będą zaproszeni goście.

Pierwszym z nich będzie Marek Marcinkowski. Spotkania z tym uznawanym autorem książek dla dzieci i dorosłych odbędą się w poniedziałek 8 maja w Filiach nr 4 i 5.

Marek Marcinowski - spotkania dla dzieci

  • Filia nr 4, ul. Turystyczna 12, 08.05. godz. 10:00,
  • Filia nr 5, ul. Jasna 1a, 08.05. godz. 12:00.

Marek Marcinkowski jest inicjatorem akcji "Podaruj Uśmiech" (świat literacki dla szpitali, hospicjów i potrzebujących), w wyniku której zebrano kilkaset książek i podarowano je m.in. trzem łódzkim szpitalom (Jonschera, Kopernika, Spornej), preadopcyjnemu ośrodkowi Tuli Luli w Łodzi oraz podopiecznym Fundacji Gajusz.

Marek Marcinowski to pasjonat rynków finansowych, podróży i fotografii.

Spotkanie promować będzie najnowszą bajkę śląskiego pisarza „W krainie dinozaurów”. Jest to fascynująca, przepięknie ilustrowana opowieść o pradawnym świecie prehistorycznych stworzeń.

Mały odkrywca, wraz z Zuzią i Wojtusiem, podąży śladami dinozaurów. Książka pobudza wyobraźnię, a także poszerza wiedzę dzieci, zabierając je w niezwykłą podróż do ery mezozoicznej.

 

Pszczele wesele - Alina Przydatek

  • Biblioteka Główna, ul. Wielkopolska 1a, 09.05. godz. 17:00.

Kolejne spotkanie autorskie dla dzieci zaplanowane jest na wtorek 9 maja. Gościem Biblioteki Głównej będzie tym razem Alina Przydatek - pedagog, właścicielka wydawnictwa Kici Nici, autorka bajek dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, ilustratorka i rękodzielniczka.

Spotkaniu towarzyszyć będą warsztaty Kici Nici, które są niezwykłym pomysłem na rozwijanie dziecięcych pasji czytania i pisania. Zajęcia rozwijać będą wyobraźnię oraz zachęcać do twórczego działania.

Autorka zaprezentuje książkę jako przestrzeń wirtualną, w której na najmłodszych czeka dobra zabawa i kreatywne wyzwania w towarzystwie głównych bohaterek literackiej historii Myszki Soniulindy i Króliczki Matildy. Dodatkowo, udział w warsztatach rozwijać będzie pasję czytania.

 

Literackie Marzenie - spotkanie dla dzieci z Beatą Ostrowicką

  • Biblioteka Główna, ul. Wielkopolska 1a, 10.05. godz. 11:00.

Kolejną osobą, która w środę 10 maja wprowadzi najmłodszych w meandry literackiego świata, będzie Beata Ostrowicka, absolwentka Wydziału Filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego, autorka książek dla dzieci i młodzieży.

Beata Ostrowicka zdobyła wiele nagród i wyróżnień, m. in. tytuł Książki Roku 2006 Polskiej Sekcji IBBY oraz nagrodę 15. Wrocławskich Promocji Dobrych Książek za Ale ja tak chcę!, a książka Lulaki, Pan Czekoladka i przedszkole została wpisana na Złotą Listę Fundacji ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom.

Dzięki niezwykłej osobowości, empatii i żywiołowej inteligencji, autorka szybko nawiązuje kontakt z dziećmi i wciąga je w zajmującą zabawę edukacyjną. Najmłodsi czytelnicy dowiedzą się, skąd się biorą pomysły na bajki i poznają bohaterów książek autorki – zająca Anatola, szmacianego Kotopsa czy małego Hubercika, który pierwszy raz idzie do przedszkola.

Moja wymarzona biblioteka - warsztaty lapbookowe

  • Biblioteka Główna, ul. Wielkopolska 1a, 11.05. godz. 17:00.

W czwartek 11 maja odbędą - przygotowane z myślą o najmłodszych - warsztaty lapbookowe. Uczestnicy zajęć wykonają oryginalne prace plastyczne poświęcone ulubionym bohaterom literackim.

Warsztaty prowadzone będą pod okiem artysty plastyka, który opowie o tym czym jest lapbook, z jakich materiałów można go wykonać i co powinien zawierać. Warsztaty zachęcą dzieci do pracy twórczej oraz kreatywności.

Pan Poeta - spotkanie autorskie dla dzieci

  • Park Zdrojowy, ul. Witczaka, 14.05.

W niedzielę 14 maja, podczas wydarzenia Biblioteka dla Jastrzębian, które rozpocznie się o godz. 15.00 się w plenerowej scenerii Parku Zdrojowego, odbędzie się spotkanie dla najmłodszych z Panem Poetą.

Pan Poeta to bajkopisarz i autor zabawnych rymowanych historii, które uczą morałem, a bawią treścią. Bohaterowie bajek występują „na żywo” w postaci pacynek, które towarzyszą autorowi podczas spotkań. Tych niezwykłych gości można dotknąć, pobawić się z nimi, co wpływa na niezwykle angażujący sposób opowiadania i doskonałą metodę utrzymania uwagi odbiorców.

Pacynki to nie jedyne elementy umilające spotkania w bibliotece, autor wykorzystuje całe spektrum literackich rekwizytów, które uatrakcyjniają spotkania i sprawiają, że dla młodych odbiorców stają się one chwilami niezapomnianymi i - co najważniejsze - zachęcającymi do czytania książek.

Przeczytaj pełny artykuł ze źródła:

https://biblioteka.jastrzebie.pl/aktualnosc/2698

Podziel się z innymi, udostępnij:
REKLAMA

Podziel się swoim zdaniem...
jesteś gościem
lub dodaj jako gość
Ładuję komentarze... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.

Ciekawy temat? Rozpocznij dyskusję. Zostaw komentarz...

na Tapecie! wyróżnione artykuły

REKLAMA


Ostanie komentarze

Nie! to zasługa Pana Tomasza, a jak by kto pytał to miasto zbudowała Hetman, nie Gierek, serio!
to pan Urgoł załatwił
Gratulacje od rodziny Matusiaków już popłynęły, za chwile popłynie rzesza członków rodziny Matusiaków do doradzania ii obsadzania stanowisk jak już ...
Wielkie gratulacje Panie Prezydencie!!!
mnie się nikt nie pytał czy chce Łabędzią ulicę. Piktogramy co ulica to inne.

REKLAMA

REKLAMA