"Niezapominajki" z 40-letnim dorobkiem artystycznym - jubileusz pełen emocji
40-lat minęło jak... jeden dzień! Po czterech dekadach pracy twórczej, zespół zachwyca talentem, witalnością i wyjątkową prezentacją sceniczną.
Jubileuszowy uroczystości rozpoczął wyjątkowy koncert Zespołu. Panie zaprezentowały się w repertuarze ludowych pieśni i przyśpiewek z których słyną Niezapominajki.
Tego wieczoru w kinie Centrum Miejskiego Ośrodka Kultury nie brakowało życzeń, gratulacji, podziękowań, a najbardziej zasłużone artystki uhonorowano odznakami “Zasłużony dla Kultury Polskiej” oraz odznakami “Zasłużony dla Województwa Śląskiego”.
Niezmiennie, od lat doceniam zaangażowanie wszystkich artystek i artystów, którzy tworzyli i obecnie tworzą Regionalny Zespół Śpiewaczy „Niezapominajki”. Jesteście Państwo jednym z filarów kulturalnego życia w Jastrzębiu-Zdroju. trudno przecenić Wasz wkład w rozwój kultury ludowej naszego miasta i regionu. Miłość i oddanie z jakim kultywujecie tradycje naszej śląskiej ziemi, w pełni zasługuje na podziw i uznanie. Jestem zaszczycony, że to mi przypadł w udziale honor złożenia Państwu podziękowań w imieniu mieszkańców Jastrzębia-Zdroju.
Podczas jubileuszu wspólnym śpiewom nie było końca. Dla obecnych i byłych członkiń zespołu był to czas wielu wzruszeń, wspomnień.
Śpiewanie w Niezapominajkach to pasja, ale przede wszystkim podtrzymywanie tradycji i pamięci o naszych przodkach. Stąd też nazwa zespołu, ponieważ nie zapominamy...
Zespół powstał z inicjatywy Koła Gospodyń Wiejskich i Ochotniczej Straży Pożarnej w Szerokiej. Na swoim koncie mają udział w wielu festiwalach, przeglądach i spotkaniach scenicznych m.in. w Wodzisławiu Śląskim, Mikołowie, Myślenicach i Raciborzu. Sceniczne występy Niezapominajek wielokrotnie wyróżniano dyplomami i pucharami. Zespół może poszczycić się także zdobytym ostatnio 3 miejscem podczas tegorocznego Przeglądu Zespołów Folklorystycznych w Brennej.
Obecnie "Niezapominajki” to 12 wokalistek i towarzyszący im akordeonista. Próby odbywają się w każdy poniedziałkowy wieczór w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Szerokiej. W ich trakcie panie nie tylko rozwijają swoje artystyczne upodobania, ale również jest to czas poświęcony miłym i sympatycznym spotkaniom towarzyskim, który umilany jest wspólnym śpiewem.
Przeczytaj pełny artykuł ze źródła:
jesteś gościem
lub dodaj jako gość
Ciekawy temat? Rozpocznij dyskusję. Zostaw komentarz...