Ułatwienia dostępu

Skip to main content


REKLAMA

Kontrolowali trzeźwość "po Andrzejkowych" kierowców

 |  Komenda Miejska Policji
Komenda Miejska Policji
Dodane przez:
Komenda Miejska Policji

Okres przedświątecznych spotkań w gronie najbliższych, w tym z okazji obchodzonych już w miniony weekend „Andrzejek” sprawia, że na stołach pojawia się alkohol. Przypominamy, że bardzo niebezpiecznym zjawiskiem jest „nieświadoma” nietrzeźwość kierującego. Najczęściej ma ona miejsce, gdy ktoś pił alkohol poprzedniego dnia i nie zdaje sobie sprawy, że wciąż ma go w swoim organizmie. W miniony poniedziałek sprawdzali to jastrzębscy policjanci…

Kontrolowali trzeźwość "po Andrzejkowych" kierowców

W poniedziałek, od wczesnych godzin rannych, jastrzębscy policjanci kontrolowali stan trzeźwości kierujących. Po weekendzie, w którego trakcie wiele osób obchodziło już „Andrzejki”, trzeba pamiętać o podstawowej zasadzie. Wsiadając za kierownicę, trzeba być całkowicie trzeźwym.

Gdy ktoś pił alkohol poprzedniego dnia, często nie zdaje sobie sprawy, że wciąż może go mieć w swoim organizmie. Czasami nawet kilkugodzinny sen nie gwarantuje wytrzeźwienia. Dlatego, zanim wsiądziemy za kierownicę, warto zbadać swoją trzeźwość. Badanie można wykonać m.in. w jednostkach Policji.

Podczas trwającej od listopada kampanii „Prowadzę - jestem trzeźwy”, śląscy policjanci zatrzymali już 630 kierujących po alkoholu, a od początku roku prawie 11 tysięcy takich osób. Nietrzeźwi kierujący w tym czasie spowodowali 77 wypadków, w których zginęło 14 osób, a 88 zostało rannych. Osoby takie były też odpowiedzialne za prawie 840 kolizji.

W ciagu dnia na jastrzębskich drogach mundurowi zatrzymali 2 nietrzeźwych kierujących. Oboje zostali zatrzymani na ulicy Połomskiej. Pierwszy to 50-letni kierujący suzuki, którego badanie wykazało 0,24 promila w wydychanym powietrzu, drugi to 27-letni kierujący oplem, którego badanie wykazało 0,62 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Nadmieniamy, że w weekend mundurowi na terenie Jastrzębia-Zdroju zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących samochodami osobowymi oraz jednego nietrzeźwego rowerzystę. Pierwszy, 25-letni kierujący VW został zatrzymany na ulicy Pszczyńskiej, badanie wykazało 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Drugi z kierujących to 40-latek, kierujący kia, którego badanie wykazało 1 promil w wydychanym powietrzu. W trakcie weekendu mundurowi zatrzymali także nietrzeźwego rowerzystę, którego badanie wykazało 1 promil w wydychanym powietrzu.

Należy mieć na uwadze, że kierujący pojazdem jest odpowiedzialny, nie tylko za swoje bezpieczeństwo, ale też za zdrowie i życie innych uczestników dróg. Dlatego też niech hasło: „Piłeś? Nie jedź!” przyświeca każdemu kierowcy przez cały rok.

Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu upośledza nasze zmysły i wpływa na sposób jazdy, a to przekłada się na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Członkowie rodzin, pasażerowie i znajomi nie mogą być bierni i pozwalać, aby osoby pod wpływem alkoholu wsiadały za kierownicę, stanowiąc dla wszystkich olbrzymie zagrożenie!

Przeczytaj pełny artykuł ze źródła:

http://jastrzebie-zdroj.policja.gov.pl/k10/informacje/wiadomosci/373259,Kontrolowali-trzezwosc-kierowcow.html

Podziel się z innymi, udostępnij:
REKLAMA
Podziel się swoim zdaniem...
jesteś gościem
lub dodaj jako gość
Ładuję komentarze... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.

Ciekawy temat? Rozpocznij dyskusję. Zostaw komentarz...

na Tapecie! wyróżnione artykuły

REKLAMA


Ostanie komentarze

250 metrów to dla mieszkańców tej ulicy jak autostrada, ale dla mnie Kowalskiego z osiedla to żarty!
świetny materiał!
Jaki remont? Przejeżdżam tam codziennie i nic się nie dzieje. Jakieś znaki nastawiali, a dziury jak w budżecie miasta! 
Pan Witold jak zwykle w formie i na poziomie! powodzenia

REKLAMA
REKLAMA