Mecz w Radomiu to 19. zwycięstwo ligowe w tym sezonie

 |  Jastrzębski Węgiel
Jastrzębski Węgiel
Dodane przez:

W meczu 21. kolejki PlusLigi Jastrzębski Węgiel pokonał 3:0 na wyjeździe Eneę Czarnych Radom. Było to 19. zwycięstwo ligowe naszej drużyny w tym sezonie.

Pierwszy punkt w sobotnim spotkaniu zdobył nasz zespół, po tym jak Vuk Todorović pomylił się na zagrywce. Po bloku duetu Marko Sedlacek – Norbert Huber na Nikoli Meljanacu wynik brzmiał 4:1. Wkrótce potem Jean Patry zatrzymał blokiem Brodiego Hofera. Już przy stanie 7:2 trener Waldo Kantor wziął przerwę na żądanie, po której skutecznie kontrę zwieńczył Sedlacek. Przy mocnych serwisach Hofera radomianie zmniejszyli nieco straty (9:6). W kilku ofensywnych akcjach spokojem i skutecznością zaimponował też Tomasz Fornal (13:9). Po efektownej akcji Bena Toniuttiego z Huberem oznaczającej rezultat 15:9, szkoleniowiec Enei Czarnych po raz drugi poprosił o czas. Na dystansie seta wciąż utrzymywaliśmy bezpieczną przewagę (18:14). Kiedy ze stanu 21:16 rywalom przy serwisie Konrada Formeli udało się zmniejszyć różnicę punktową do dwóch „oczek” Marcelo Mendez wziął czas. Niestety, po pauzie Hofer wygrał przepychankę na siatce z Huberem, a następnie Meljanac skończył kontrę i był remis po 21. Serię gospodarzy przerwał dopiero Huber. As Fornala uspokoił sytuację (23:21), a premierowego seta zakończył obiciem radomskiego bloku zmiennik Rafał Szymura (25:22).

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z MECZU (FOT. ARKADIUSZ KOGUT).

Zawodnik, który zamknął poprzednią partię pozostał na placu gry na drugiego seta. Tę partię rozpoczęliśmy od akcji, w której Fornal popisał się znakomitą obroną, a Patry nie dał szans w kontrze rywalom. Kolejna akcja, w której zafunkcjonował system blok-obrona, a francuski atakujący ponownie przedarł się przez radomski blok, skutkowała wynikiem 6:2 i czasem dla Waldo Kantora. Dwie kolejne efektywne kontry pomyślnie rozstrzygnięte przez Francuza na prawym skrzydle złożyły się na rezultat 10:6. As i slash Jurija Gladyra dały nam prowadzenie 13:6. Formela znów podciągnął wynik zagrywką, ale tym razem nie zrobił nam już tak dużej krzywdy tym elementem, jak w pierwszym secie. Udany pajp w wykonaniu Szymury był równoznaczny z wynikiem 15:10 dla JW. Gospodarze napędzani akcjami Meljanaca nie zamierzali się poddawać (15:12). Po błędzie Szymury w ataku po skosie, nasza przewaga wynosiła już tylko dwa „oczka”. Blok Gladyra ostudził nieco zapędy ofensywne radomian (19:16). Niezmiennie pewnie na środku w tym fragmencie prezentował się Huber (21:18). Drugą partię zakończył najskuteczniejszy zawodnik tej części spotkania, Patry (25:20).

Trzeciego seta otworzyła efektowna i równie efektywna akcja duetu Toniutti-Huber. Kiedy nasz środkowy dołożył do tego dwie skuteczne kontry, na tablicy widniał już rezultat 5:1, a trener Kantor wziął czas dla swojej ekipy. Po nim Fornal zaserwował nie do obrony. Znakomita akcja, w której popracowaliśmy w obronie, a Szymura zmylił blokujących kiwką po skosie, prowadziliśmy 8:2. Trzy z rzędu potężne asy w wykonaniu Patry’ego oznaczały wynik 12:3. W międzyczasie na placu gry pojawił się Adrian Markiewicz za Gladyra. Po kolejnej przerwie na żądanie trenera Kantora nasz atakujący popełnił już błąd z pola serwisowego. Wkrótce asem popisał się też Markiewicz, który wrzucił piłkę „za kołnierz” libero radomskiej drużyny Maciejowi Nowowsiakowi. Nasz zespół pozwalał sobie nawet na ekstrawaganckie zagrania, jak to kiedy Fornal skończył kontratak ze środka (17:6)!  Blok Szymury na Hoferze przyniósł nam prowadzenie 20:8. Przy stanie 21:9 szansę gry otrzymał nasz drugi libero Bartosz Makoś. Seta i cały mecz zakończył udanym atakiem Szymura.

Enea Czarni Radom – Jastrzębski Węgiel 0:3 (22:25, 20:25, 16:25). MVP: Norbert Huber.

Enea Czarni Radom: Meljanac, Todorović, Smoliński, Ostrowski, Hofer, Formela, Nowowsiak (libero) oraz Gomułka, Gniecki, Buszek, Kufka

Jastrzębski Węgiel: Patry, Toniutti, Huber, Gladyr, Sedlacek, Fornal, Popiwczak (libero) oraz Szymura, Sclater, Markiewicz, Jóźwik, Makoś

Przeczytaj pełny artykuł na stronie JastrzebskiWegiel.pl:

🌟 Siódma statuetka MVP w tym sezonie dla Norberta Hubera. Forma "Norbiego" niezmiennie top! 🔝

Opublikowany przez Jastrzębski Węgiel Sobota, 10 lutego 2024

Podziel się z innymi, udostępnij:

Podziel się swoim zdaniem...
jesteś gościem
lub dodaj jako gość
Ładuję komentarze... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.

Ciekawy temat? Rozpocznij dyskusję. Zostaw komentarz...

na Tapecie! Ciekawe tematy w Jastrzębiu-Zdroju

Ostanie komentarze

Gratulacje od rodziny Matusiaków już popłynęły, za chwile popłynie rzesza członków rodziny Matusiaków do doradzania ii obsadzania stanowisk jak już ...
Wielkie gratulacje Panie Prezydencie!!!
mnie się nikt nie pytał czy chce Łabędzią ulicę. Piktogramy co ulica to inne.
Pani Hetman odizolowała blisko 100.000 miasto od innych miejscowości.Zadnych połączeń do pobliskich miejscowości takich jjak...Pszczyna, Racibórz,Bielsko i inne.To karygodne co ... (2)
Pani Hetman jest empatyczna, nie skromna i zimna - tak jak to miasto robiło się przez ostatnie lata. Liczę na ... (2)