Zwycięstwo w pierwszym sparingu z czeską ekipą z Poruby

 |  Jastrzębski Klub Hokejowy
Jastrzębski Klub Hokejowy
Dodane przez:

W pierwszym sparingu przed nowym sezonem hokeiści JKH GKS Jastrzębie pokonali w piątkowy wieczór na Jastorze pierwszoligową czeską ekipę z Poruby 4:3 k. (1:2, 1:0, 1:1, d. 0:0, k. 2:0).

W pierwszym sparingu przed nowym sezonem hokeiści JKH GKS Jastrzębie pokonali w piątkowy wieczór na Jastorze pierwszoligową czeską ekipę z Poruby 4:3 k. (1:2, 1:0, 1:1, d. 0:0, k. 2:0). Z jastrzębską publicznością efektownie przywitał się ponownie Litwin Mark Kaleinikovas, który zdobył gola na 2:2 oraz wykonał decydujący o wygranej najazd na bramkę drużyny prowadzonej przez Jiriego Reznara. Pozostałe trafienia były dziełem Teemu Pulkkinena i Szymona Kiełbickiego.

Wynik zawodów otworzył pozyskany latem Fin Teemu Pulkkinen, który przeciął dość lekkie i niespodziewane uderzenie spod niebieskiej Szymona Kiełbickiego. Druga bramka dla JKH GKS była dziełem wspomnianego Kaleinikovasa. Litewski snajper po otrzymaniu dogrania na lewe skrzydło zdołał zmieścić gumę między parkanami Daniela Dolejsa. Trzeci gol dla gospodarzy był z kolei efektem skuteczności punktującego tego dnia po raz drugi Kiełbickiego, który wykończył akcję kolegów udanym strzałem z okolic lewego bulika. Regulaminowy czas gry oznaczał rzuty karne, które lepiej egzekwowali jastrzębianie za sprawą skutecznych najazdów Marka Kaleinikovasa i Emila Bagina. Warto odnotować, iż Maciej Miarka, który zastąpił Jakuba Lackovicia w połowie drugiej tercji, nie dał się pokonać gościom w tych decydujących chwilach zawodów.

Dodajmy, że swojego pierwszego meczu w nowych barwach do wybitnie udanych nie zaliczy Samuel Petras, który w 28. minucie otrzymał potężne uderzenie krążkiem w głowę i musiał opuścić taflę. Skład uzupełnił niebawem nasz wychowanek 18-letni Bartłomiej Stolarski, który na wezwanie sztabu szkoleniowego błyskawicznie przebrał się w strój i ruszył do walki.

W kolejnym sparingu JKH GKS Jastrzębie zagra z... HC RT Torax Poruba, przy czym tym razem pojedynek odbędzie się w Czechach w ramach Turnieju o Puchar RT Torax.

9 sierpnia 2024, Jastrzębie-Zdrój, 17:00
JKH GKS Jastrzębie - HC RT Torax Poruba 4:3 k. (1:2, 1:0, 1:1, d. 0:0, k. 2:0)
4:3 Kaleinikovas 65:00 (PS)

JKH GKS Jastrzębie: Lacković (od 29:49 Miarka) - Górny, Hanzel, Urbanowicz, Petras, Ślusarczyk - Makela, Ronkainen, Kaleinikovas, Kuru, Pulkkinen - Żurek, Bagin, Kasperlik, Kiełbicki, Kral - Kunst, Onak, Sołtys, Ł. Nalewajka, Zając - Stolarski.