Skip to main content


REKLAMA

Nie dogonili ''Szarotek''... Hokeiści z Nowego Targu wracają bez punktów (wideo)

 |  Jastrzębski Klub Hokejowy
Jastrzębski Klub Hokejowy
Dodane przez:
Jastrzębski Klub Hokejowy

W niedzielny wieczór hokeiści JKH GKS Jastrzębie przegrali na wyjeździe z Podhalem Nowy Targ 3:5 (1:2, 1:2, 1:1).

Nie dogonili ''Szarotek''... Hokeiści z Nowego Targu wracają bez punktów (wideo)

W niedzielny wieczór hokeiści JKH GKS Jastrzębie przegrali na wyjeździe z Podhalem Nowy Targ 3:5 (1:2, 1:2, 1:1). W drugiej i trzeciej odsłonie nasz zespół zaciekle „gonił wynik” i po dwóch golach Jakuba Ižacký'ego odzyskał kontakt z gospodarzami, ale ostatecznie trzy punkty pozostały pod Tatrami. To druga wyjazdowa porażka jastrzębian, którzy we wtorek podejmą na Jastorze GKS Katowice.

Wynik niedzielnego starcia już w 2. minucie otworzył Wiktor Bochnak, wykorzystując odrobinę wolnego pola przed naszą bramką. Nasi hokeiści odpowiedzieli ponad sto sekund później, gdy do nowotarskiej siatki gumę udanie dobił Dominik Paś. Podopieczni Roberta Kalabera wypracowali kilka okazji do pójścia za ciosem, jednak na przerwę za sprawą Patryka Wronki z prowadzeniem zjeżdżali gospodarze. Przy tym trafieniu nie popisała się nasza defensywa, zostawiając reprezentacyjnemu napastnikowi zbyt duże pole manewru.

Drugą odsłonę efektownym trafieniem rozpoczął w przewadze Filip Wielkiewicz, który zaskoczył Jakuba Lackovicia strzałem w okienko... zza bramki. W 32. minucie po kolejnym niepewnym zagraniu w naszej defensywie wynik podwyższył Alexander Szczechura i wydawało się, że jest „po meczu”. Tymczasem trzy minuty później efektownym rajdem popisał się Jakub Ižacký, niwelując straty do dwóch trafień.

W 44. minucie powinno być 4:3, ale naszemu zespołowi nie uznano gola zdobytego przez Arkadiusza Kostka. W efekcie na bramkę kontaktową czekaliśmy aż do 59. minuty, kiedy to podczas power-play krążek po strzale Rastislava Špirko dobił wspomniany już Ižacký. W tej sytuacji Robert Kalaber postawił wszystko na jedną kartę, jednaknie przyniosło to spodziewanego efektu, zaś wynik uderzeniem do pustej już jastrzębskiej bramki ustalił Andrej Themar. Dodajmy, że było to pierwsze w sezonie zwycięstwo Podhala Nowy Targ.

Tym samym JKH GKS Jastrzębie poniósł drugą wyjazdową porażkę w tym sezonie. Szansa na rehabilitację pojawi się już we wtorek, bowiem 19 września o godz. 18:00 podejmiemy GKS Katowice.

17 września 2023, Nowy Targ, 18:00
PZU Podhale Nowy Targ - JKH GKS Jastrzębie 5:3 (2:1, 2:1, 1:1)
1:0 Bochnak 01:56
1:1 Paś - Starzyński - Kolusz 03:58
2:1 Wronka 11:21
3:1 Wielkiewicz - Themar 23:06 5/4
4:1 Szczechura - Cichy - Themar 31:14
4:2 Ižacký - Špirko - Martiska 34:26
4:3 Ižacký - Špirko - Kolusz 58:10 5/4
5:3 Themar - Szczechura - Cichy 59:05 (pusta bramka)

JKH GKS Jastrzębie: Lacković - Viinikainen, Bagin, Urbanowicz, Špirko, Ižacký - Wajda, Kolusz, Paś, Starzyński, Rajamäki - Górny, Martiska, Bernhards, Arrak, Freidenfelds - Kostek, Kameneu, Kiełbicki, Jarosz, Zając.

Przeczytaj pełny artykuł ze źródła:

https://jkh.pl//aktualnosc/2378


Podziel się z innymi, udostępnij:
REKLAMA

Napisz komentarz...
jesteś gościem
lub dodaj jako gość
Ładuję komentarze... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.

Ciekawy temat? Rozpocznij dyskusję. Zostaw komentarz...

na Tapecie! wyróżnione artykuły

REKLAMA


Ostanie komentarze

@The BareXCiagle jeszcze sa ludzie ktorzy mysla tylko o sobie. Bez JSW , nie byloby Jastrzebia bo pani Hetman nie dba ...
Tymczasem zarząd JSW wraz z Państwem Polskim okrada emerytów i drobnych inwestorów nie wypłacając ani 1 zł z zysku .... ...
Cudowna kolekcja, polecam na prawdę!

REKLAMA
REKLAMA