Mamy wicemistrzów Polski!

 |  Jastrzębski Klub Hokejowy
Jastrzębski Klub Hokejowy
Dodane przez:
Jastrzębski Klub Hokejowy
Hokeiści JKH GKS Jastrzębie zdobyli srebrny medal Mistrzostw Polski Młodzików, które w niedzielę zakończyły się na Jastorze! Ten wspaniały sukces podopiecznych Wojciecha Czecha jest drugim medalem naszej młodzieży w sezonie 2022/23, po brązie juniorów młodszych. Gratulujemy naszym dzielnym chłopakom, którzy w całym mistrzowskim turnieju strzelili... ćwierć setki bramek!
Mamy wicemistrzów Polski!

Hokeiści JKH GKS Jastrzębie zdobyli srebrny medal Mistrzostw Polski Młodzików, które w niedzielę zakończyły się na Jastorze! Ten wspaniały sukces podopiecznych Wojciecha Czecha jest drugim medalem naszej młodzieży w sezonie 2022/23, po brązie juniorów młodszych. Gratulujemy naszym dzielnym chłopakom, którzy w całym mistrzowskim turnieju strzelili... ćwierć setki bramek!

W sobotnie późne popołudnie młodzi jastrzębianie jako triumfatorzy grupy B zagrali o finał z Unią Oświęcim, która zajęła drugie miejsce w "tyskiej" części imprezy. Gospodarze nie pozostawili złudzeń rywalom, wygrywając pewnie i wysoko 7:2 (3:1, 3:0, 1:1). Bohaterem dnia był Wiktor Zając, który aż czterokrotnie pokonał... obu oświęcimskich bramkarzy. W drugim z półfinałów MOSM Tychy nie dał szans "Szarotkom" (6:1) i w ten sposób w meczu o złoto zagrali triumfatorzy obu grup.

Niedzielny śląski finał Mistrzostw Polski U16 był bardzo dobrym, twardym widowiskiem, które z trybun obserwowała spora (jak na tę kategorię wiekową) liczba kibiców. Ponieważ fani obu ekip nie zaniedbali dopingu, mieliśmy na Jastorze iście... ekstraligową atmosferę.

Początek zawodów nastroił nas bardzo optymistycznie, bowiem już w 6. minucie nasz zespół objął prowadzenie, gdy w przewadze pięknym strzałem z dystansu popisał się Filip Wojciechowski. Niestety, goście (a zarazem współgospodarze turnieju) zdołali doprowadzić do remisu w 15. minucie, kiedy to przebłyskiem hokejowego geniuszu wykazał się Aliaksandr Rusowicz. Napastnik Tychów wykorzystał naszą stratę w środku pola, pokonując Kacpra Michalskiego po wymanewrowaniu jastrzębskiej obrony.

Druga tercja upłynęła pod znakiem wymiany ciosów z obu stron, choć pod sam koniec to tyszanie mieli znakomitą okazję do objęcia prowadzenia, marnując jednakże akcję w... trzech na jednego. Podopieczni trenera Czecha nie zdołali niestety "zemścić" się za tę "setkę". W efekcie remis utrzymał się do 48. minuty, w której mecz rozstrzygnął gol Mykyty Pereczniewa, który dopadł od odbitej od bandy gumy i jakimś sposobem zdołał pokonać Michalskiego uderzeniem z bardzo ostrego kąta...

Mimo prób wyrównania rezultat nie uległ już zmianie. Radości tyszan nie było końca, a z kolei nasi hokeiści załamani padli na lód. Cóż, raz się wygrywa, raz się przegrywa. Taki jest sport, ale najważniejsze jest to, że nasi wicemistrzowie Polski pokazali jastrzębski charakter.

Dodajmy, że obok srebra drużynowego do naszej ekipy trafiły też dwa wyróżnienia indywidualne, ponieważ najlepszym golkiperem imprezy wybrano Kacpra Michalskiego, zaś Mikołaj Osiadły otrzymał statuetkę MVP.

W podsumowaniu należy wspomnieć, że trzynastu srebrnych medalistów z naszej ekipy to uczniowie liceum ogólnokształcącego przy Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego przy ul. Piastów, z którym JKH GKS Jastrzębie nawiązał kilka lat temu bardzo owocną współpracę.

1 kwietnia 2023, Jastrzębie-Zdrój, 16:45 (półfinał)
JKH GKS Jastrzębie - Unia Oświęcim 7:2 (3:1, 3:0, 1:1)
1:0 Breske (Chodubski) 13:57
2:0 Leśniok (Osiadły) 17:12
2:1 Dawid (Płatacz, Ziober) 17:56
3:1 Zając (Osiadły) 19:12
4:1 Zając (Czyż, Iljuchin) 20:58
5:1 Czyż (Osiadły, Wojciechowski) 23:22
6:1 Zając (Osiadły, Czyż) 36:48
6:2 Płatacz (Domalewski) 45:47
7:2 Zając (Osiadły) 53:57

JKH GKS Jastrzębie: Michalski (od 40:01 Karnachau) - Kamienieu, Midzierski, Leśniok, Stanevicius, Antolak - Iljuchin, Wojciechowski, Zając, Osiadły, Czyż - Majchrzak, Wolak, Chodubski, Gołofit, Breske - Muzyka, Górski, Chrobociński, Sikora. Pasoń.

2 kwietnia 2023, Jastrzębie-Zdrój, 13:45 (finał)
JKH GKS Jastrzębie - MOSM Tychy 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)
1:0 Wojciechowski (Osiadły) 05:58 5/4
1:1 Rusowicz 14:27
1:2 Pereczniew (Matera) 47:28

JKH GKS Jastrzębie: Michalski - Kamienieu, Midzierski, Leśniok, Stanevicius, Antolak - Iljuchin, Wojciechowski, Zając, Osiadły, Czyż - Majchrzak, Wolak, Chodubski, Gołofit, Breske - Muzyka, Górski, Chrobociński, Sikora. Pasoń.

Zadanie "Szkolenie sportowe i udział w zawodach dzieci i młodzieży Akademii JKH GKS Jastrzębie" dofinansowane zostało przez Miasto Jastrzębie-Zdrój.

Przeczytaj pełny artykuł ze źródła:

https://jkh.pl//aktualnosc/2298

Podziel się z innymi, udostępnij:


Napisz komentarz...
jesteś gościem
lub dodaj jako gość
Ładuję komentarze... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.

Bądź pierwszy! Zostaw komentarz.Ostanie komentarze

Mariola z rodziną 6 dn. temu Wielka zabawa w ostatnią niedzielę maja
Było super! dziękujemy
Andrzej 10 dn. temu Adwokat bez dyplomu
Historia jak z filmu "Złap mnie jeśli potrafisz" :) Wcześniej był lekarzem i pilotem hahaha
Z całym szacunkiem, ale te projekty wyglądają mało obywatelsko, a raczej jak wnioski pisane przez UM, czy ich pracowników?!

Jastrzebianie.pl - serwis mieszkańców miasta Jastrzębie-Zdrój
Projekt jest częścią budowy Informacyjnej Społeczności w Jastrzębiu-Zdroju


Jastrzebianie.pl - mocny Serwis Miasta Jastrzębie-Zdrój

© All rights reserved. Projekt i realizacja Serwisy i portale miejskie.
Wróć do góry