Ułatwienia dostępu

Skip to main content


REKLAMA

Katowicka Satelita niezdobyta. Hokeiści przegrali z liderem tabeli (wideo)

 |  Jastrzębski Klub Hokejowy
Jastrzębski Klub Hokejowy
Dodane przez:
Jastrzębski Klub Hokejowy

Nie udało się naszemu zespołowi jako pierwszemu w tym sezonie zdobyć katowickiej Satelity. 

Nie udało się naszemu zespołowi jako pierwszemu w tym sezonie zdobyć katowickiej Satelity. We wtorkowy wieczór w rozegranym awansem spotkaniu IV rundy JKH GKS Jastrzębie przegrał na wyjeździe z mistrzem Polski 1:4 (1:1, 0:1, 0:2), który tym samym skompletował kolejne domowe zwycięstwo. Otwierające wynik, a zarazem honorowe trafienie zapisał na swoje konto - oczywiście - Filip Starzyński, któremu znakomicie dograł Rastislav Spirko.

Derbowy pojedynek, podobnie jak trzy poprzednie jastrzębsko-katowickie starcia, był wyrównany. Tym razem jednak szala wygranej wyraźnie przechyliła się na stronę rywali, którzy tym samym zrewanżowali się podopiecznym Roberta Kalabera za poniesioną przed tygodniem porażkę na Jastorze. Na początku jednak to nasz zespół wydawał się być górą, gdy w 10. minucie ucieszyliśmy się z otwarcia wyniku opisanego na wstępie. Niestety, radość trwała tylko dwieście sekund, po których stan meczu wyrównał Joona Monto, wykorzystując nasz błąd przy wyprowadzaniu krążka.

REKLAMA

Niestety, w drugą tercję jastrzębianie weszli dość niefortunnie, bowiem już w 23. minucie gospodarze objęli prowadzenie po świetnym wyłożeniu Grzegorza Pasiuta, wykorzystanym przez wychodzącego na czystą pozycję Mateusza Michalskiego. Do końca drugiej partii nie oglądaliśmy już goli, ale za to dwukrotnie z gospodarzami starł się pod bandami Filip Starzyński. Dodajmy, że kontakt z rywalem utrzymaliśmy dzięki świetnej postawie Macieja Miarki.

W trzeciej tercji podopieczni Jacka Płachty udowodnili swoją domową wyższość, dokumentując ją dwoma trafieniami zapisanymi na konta Benjamina Sokaya i Grzegorza Pasiuta. Przy wyniku 4:1 jastrzębianie nie mieli już nic do stracenia i rzucili się do odrabiania strat, jednak lider ekstraligi nie pozwolił już sobie na kolejne straty.

W czwartek czeka nas jeszcze jeden wyjazd przed „przerwą na reprezentację", tym razem do Krakowa. Przypomnijmy, że tabela trzeciej rundy zdeterminuje układ spotkań w piątej rundzie.

5 grudnia 2023, Katowice, 18:30
GKS Katowice - JKH GKS Jastrzębie 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)
0:1 Starzyński - Spirko 09:58
1:1 Monto 13:24
2:1 Michalski - Pasiut - Delmas 22:55
3:1 Sokay - Olsson - Wanacki 42:50
4:1 Pasiut - Michalski - Kruczek 48:35

JKH GKS Jastrzębie: Miarka - Kostek, Wajda, Urbanowicz, Paś, Rajamaki - Górny, Bagin, Izacky, Starzyński, Spirko - Viinikainen, Martiska, Bernhards, Jarosz, Arrak - Kameneu, R. Nalewajka, Kiełbicki, Ł. Nalewajka, Zając.

Strzały: 32 - 24 / Kary: 8 min - 10 min / Widzów: 700
Sędziowali: Bartosz Kaczmarek, Marcin Polak (główni) oraz Sebastian Iwaniak, Michał Żak (liniowi).

Przeczytaj pełny artykuł ze źródła:

https://jkh.pl//aktualnosc/2445


Podziel się z innymi, udostępnij:
REKLAMA

Podziel się swoim zdaniem...
jesteś gościem
lub dodaj jako gość
Ładuję komentarze... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.

Ciekawy temat? Rozpocznij dyskusję. Zostaw komentarz...

na Tapecie! wyróżnione artykuły

REKLAMA


Ostanie komentarze

250 metrów to dla mieszkańców tej ulicy jak autostrada, ale dla mnie Kowalskiego z osiedla to żarty!
świetny materiał!
Jaki remont? Przejeżdżam tam codziennie i nic się nie dzieje. Jakieś znaki nastawiali, a dziury jak w budżecie miasta! 
Pan Witold jak zwykle w formie i na poziomie! powodzenia
Gratulacje Eugeniuszu! 

REKLAMA

REKLAMA