Ułatwienia dostępu

Skip to main content


REKLAMA

Kanonada w Krakowie, niestety nie na korzyść hokeistów z Jastrzębia (wideo)

 |  Jastrzębski Klub Hokejowy
Jastrzębski Klub Hokejowy
Dodane przez:

W czwartkowy, „zaduszkowy” wieczór kibice JKH GKS Jastrzębie byli świadkami prawdziwej kanonady, która niestety nie poszła po naszej myśli. 

W czwartkowy, „zaduszkowy” wieczór kibice JKH GKS Jastrzębie byli świadkami prawdziwej kanonady, która niestety nie poszła po naszej myśli. Dobrą passę naszego zespołu zakończyła tego dnia Comarch Cracovia, wykorzystując ewidentny brak koncentracji po jastrzębskiej stronie. Czy to efekt zapewnionego wcześniej awansu do Pucharu Polski? Na to pytanie musi odpowiedzieć sobie nasz sztab trenerski.

„Potrafimy grać zdecydowanie lepiej”

- podsumował trafnie Radosław Nalewajka.

W pierwszej tercji oglądaliśmy „tylko” dwa gole. Mogło być ich więcej, ale m.in. w 5. minucie Filip Krasanovsky wygrał pojedynek z Marcinem Koluszem. Rezultat otworzył w 10. minucie Johan Lundgren, który z pół-dystansu znalazł lukę obok rękawicy Macieja Miarki. Na to trafienie jastrzębianie odpowiedzieli na dwie minuty przed końcem premierowej partii, gdy po podaniu zza bramki wracający do gry po miesięcznej przerwie Jakub Izacky doprowadził do remisu.

Druga tercja okazała się być decydująca. Przeżyliśmy wówczas prawdziwą hokejową huśtawkę nastrojów, bowiem w ciągu jedenastu minut padło aż sześć bramek. Niestety, cztery z nich były dziełem „Pasów”, które wykorzystały niemrawość gospodarzy w defensywie. Zaczęło się wprawdzie od gola Macieja Urbanowicza po wstrzeleniu Dominik Pasia, ale potem rywale trzykrotnie pakowali gumę do jastrzębskiej siatki. Szczególnie dotkliwe okazało się trafienie Radosława Sawickiego na 2:3, gdy jeden z naszych zawodników w prostej sytuacji stracił krążek przed naszą bramką. Po tej sytuacji Robert Kalaber zażądał przerwy i wprowadził do gry Jakuba Lackovicia.

Słowak bardzo krótko radował się jednak z czystego konta, ponieważ już w 27. minucie podczas przewagi znów skutecznie pocelował Sawicki. Na tę sytuację nasz zespół odpowiedział kilkanaście sekund później, gdy po niepewnej interwencji Krasanovky'ego na listę snajperów wpisał się Ricards Bernharsds. Z kontaktu cieszyliśmy się jednak bardzo krótko. W 31. minucie kanonadę w drugiej odsłonie podsumował Alexander Younan, udanie kończąc kontrę i z dystansu trafiając obok Lackovicia.

W trzeciej tercji JKH GKS Jastrzębie długo bił głową w mur, aż w końcu w 51. minucie Emil Bagin kapitalnie pocelował przy słupku zza bulika i odzyskał kontakt. Przy wyniku 4:5 Jakub Lacković dwukrotnie wybronił „setki” Cracovii z kontrataków, utrzymując nas w grze o wyrównanie. W końcu jednak Lundgren dopiął swego i ustalił wynik zawodów.

Tym samym na „przerwę reprezentacyjną” hokeiści JKH GKS Jastrzębie zjeżdżają ze świadomością porażki na własne życzenie. Niezależnie jednak od występu przeciw „Pasom” warto podziękować naszej drużynie za świetną drugą rundę, która pozwoliła nam powrócić do Pucharu Polski. Kolejne spotkanie rozegramy już w ramach trzeciej rundy, podejmując 17 listopada Marmę Ciarko STS Sanok.

2 listopada 2023, Jastrzębie-Zdrój, 18:00
JKH GKS Jastrzębie - Comarch Cracovia 4:6 (1:1, 2:4, 1:1)
0:1 Lundgren 10:23
1:1 Izacky - Pelaczyk - Arrak 17:54
2:1 Urbanowicz - Paś - Kostek 20:51
2:2 Brynkus - Krenzelok - Berling 22:55
2:3 Sawicki - Raska 24:05
2:4 Sawicki - Krenzelok - Latal 26:08 5/4
3:4 Bernhards - Jarosz 26:32
3:5 Younan - Vildumetz 30:53
4:5 Bagin - Paś 50:23
4:6 Lundgren 55:46

JKH GKS Jastrzębie: Miarka (od 24:05 Lacković) - Kostek, Martiska, Urbanowicz, Starzyński, Paś - Viinikainen, Bagin, Zając, Spirko, Kolusz - Górny, Kameneu, Bernhards, Jarosz, Izacky - Pelaczyk, Kiełbicki, R. Nalewajka, Arrak, Ł. Nalewajka.

Fot. Magdalena Kowolik

Przeczytaj pełny artykuł ze źródła:

https://jkh.pl//aktualnosc/2416


Podziel się z innymi, udostępnij:
REKLAMA

Podziel się swoim zdaniem...
jesteś gościem
lub dodaj jako gość
Ładuję komentarze... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.

Ciekawy temat? Rozpocznij dyskusję. Zostaw komentarz...

na Tapecie! Ciekawe tematy w Jastrzębiu-Zdroju

REKLAMA

Helmut rura
Szukam dobrego elektromechanika do swojego Helmuta (VW). Ktoś coś poleci?
O.N.A.
Czy o prawda, że w Jastrzębiu nie ma gdzie potańczyć? ... (2)
Jastek (IAstek)
👋 Hej Jastrzębianie! 🌟Chcesz przekazać pozdrowienia, zadać pytanie czy po ... (2)
Lidia
Czy ktoś wypieka świąteczne ciasteczka?  (2)
Weber
Jest w Jastrzębiu jakaś firma zajmująca się obsługą prawną pod ... (1)
Jag0da
Gdzie naprawię laptopa? Nie włącza się!!! help (1)
VoyTek
Naprawa skrzyni biegów w okolicy? Ktoś coś poleci?
ChiChi
Polećcie weterynarza w okolicy. Chodzi mi o takiego, który bardziej ... (3)
Chłop ;)
Gdzie w Jastrzębiu lub bliskiej okolicy na dobry żur i ... (3)
OliwiaCZ
Manicure, pedicure w Jastrzębiu z dojazdem do Klienta godny polecenia? ... (1)

Ostanie komentarze

Od 15 lat prosimy UM o wykonanie drogi dojazdowej do naszych posesji na Młyńskiej . Dziś ktoś sie chwali z ...
Super! Czekamy na nagrody!
Spoczywaj w pokoju!Dziękujemy za wszystko,Byłaś i pozostaniesz w naszych sercach (1)
Uwaga rodacy: parkowanie na niedozwolonych miejscach kosztuje tutaj 300 zl. Omijajcie te miasto.
Zafundowanie mieszkańcom na finał Dni Jastrzębia zespołu C’est la vie to kpina z nas wszystkich. Na swojej stronie internetowej oraz na ... (1)
Pilnie potrzebował 160 tys . a to dobre  buhahhahaha

REKLAMA

REKLAMA