Skip to main content


REKLAMA

JKH GKS wzmania ofensywę. Ahoj, Rastislav Spirko!

 |  Jastrzębski Klub Hokejowy
Jastrzębski Klub Hokejowy
Dodane przez:
Jastrzębski Klub Hokejowy

Z radością informujemy, że do drużyny JKH GKS Jastrzębie dołącza Rastislav Spirko.

JKH GKS wzmania ofensywę. Ahoj, Rastislav Spirko!

Z radością informujemy, że do drużyny JKH GKS Jastrzębie dołącza Rastislav Spirko. To niezwykle doświadczony były reprezentant Słowacji, mający na swoim koncie m.in. mistrzostwo Czech z Pardubicami oraz ponad dwieście spotkań w KHL. Witamy w Jastrzębiu!

Rastislav Spirko urodził się 21 czerwca 1984 roku we Vrutkach pod Małą Fatrą. Jest wychowankiem pobliskiego MHC Martin i jako zawodnik tego klubu zadebiutował w młodzieżowych kadrach Słowacji na Mistrzostwach Świata U18 i U20. W 2003 roku wyjechał do USA, gdzie rywalizował w ligach uniwersyteckich. Po trzech latach powrócił do ojczyzny (ponownie Martin), zaś cztery następne sezony spędził w Czechach, wieńcząc ten okres kariery mistrzostwem z HC Pardubice. Dodajmy, że wówczas również po raz pierwszy zagrał w seniorskiej reprezentacji Słowacji, zamykając do 2019 roku bilans w kadrze na niemal połowie setki spotkań.

W latach 2011-2015 napastnik spod Fatry miał okazję walczyć w jednej z najlepszych lig świata, czyli rosyjskiej międzynarodowej KHL. Reprezentował barwy kolejno Lva Poprad, Awtomobilista Jekatierynburg, Spartaka Moskwa i Amura Chabarowsk, czyli miasta położonego na granicy z Chinami. Ostatecznie w ponad dwustu meczach w KHL Szpirko zebrał 84 pkt. (w tym 39 goli).

W 2015 roku Szpirko powrócił pod Małą Fatrę, ale stosunkowo szybko ponownie zawitał do Czech (Kometa Brno, Ocelarzi Trzyniec, Pardubice). W latach 2017-2021 znów jednak grał na Słowacji (Zwoleń, Trenczyn, Martin), zaś dwa ostatnie sezony spędził w węgierskiej Erste Lidze (Debreczyn).

Przebogate doświadczenie Rastislava Szpirko zamyka się na ten moment na niemal dziewięciuset spotkaniach na najwyższych szczeblach ligowych w Rosji i Czechach oraz na Słowacji i Węgrzech. Nasz nowy napastnik zdobył w nich około pół tysiąca punktów.

"Wobec prośby Ondreja Kopty o rozwiązanie kontraktu stanęliśmy przed wyzwaniem uzupełnienia naszej ofensywy. Bardzo się cieszę, że zdołaliśmy uczynić to tak szybko i skutecznie, pozyskując Rastislava Spirko. Mamy nadzieję, że jego ogromne doświadczenie i międzynarodowe ogranie pomogą nam w walce o ligowe punkty" - przyznał dyrektor sportowy naszego klubu Leszek Laszkiewicz.

Przeczytaj pełny artykuł ze źródła:

https://jkh.pl//aktualnosc/2373


Podziel się z innymi, udostępnij:
REKLAMA

Napisz komentarz...
jesteś gościem
lub dodaj jako gość
Ładuję komentarze... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.

Ciekawy temat? Rozpocznij dyskusję. Zostaw komentarz...

na Tapecie! wyróżnione artykuły

REKLAMA


Ostanie komentarze

@The BareXCiagle jeszcze sa ludzie ktorzy mysla tylko o sobie. Bez JSW , nie byloby Jastrzebia bo pani Hetman nie dba ...
Tymczasem zarząd JSW wraz z Państwem Polskim okrada emerytów i drobnych inwestorów nie wypłacając ani 1 zł z zysku .... ...
Cudowna kolekcja, polecam na prawdę!

REKLAMA
REKLAMA