Derby za nami! Mistrz lepszy w karnych

 |  Jastrzębski Klub Hokejowy
Jastrzębski Klub Hokejowy

W rozegranym awansem spotkaniu piątej kolejki Tauron Hokej Ligi JKH GKS Jastrzębie podzielił się punktami z GKS Katowice, przegrywając z mistrzem Polski po konkursie rzutów karnych 3:4 k.

W rozegranym awansem spotkaniu piątej kolejki Tauron Hokej Ligi JKH GKS Jastrzębie podzielił się punktami z GKS Katowice, przegrywając z mistrzem Polski po konkursie rzutów karnych 3:4 k. (1:0, 1:2, 1:1, k. 1:2). Kibice byli świadkami niezłego widowiska, które rozstrzygnął Mateusz Michalski. Dla naszego zespołu gole zdobywali Filip Starzyński i Rastislav Špirko, czyli zawodnicy pozyskani... jako ostatni.

Wynik wtorkowych derbów otworzył Filip Starzyński, który podczas gry w przewadze w 14. minucie wykończył dobitką swoją własną akcję. Do przerwy podopieczni Roberta Kalabera mogli pokusić się o bardziej okazałe prowadzenie, jednak John Murray zdołał powstrzymać nasz napór. W drugą odsłonę lepiej weszli katowiczanie, doprowadzając do wyrównania w 23. minucie po uderzeniu z pół-dystansu Aleksi Varttinena. Niebawem goście poszli za ciosem, a katem okazał się Mateusz Michalski, który z zimną krwią wykorzystał błąd jastrzębian przy wyprowadzaniu krążka. Na szczęście jeszcze przed końcem tej części gry ponownie przypomniał o sobie Starzyński, który z okolic bulika zaskoczył zasłoniętego Murray'a.

W trzeciej tercji obejrzeliśmy dwa kolejne trafienia. Najpierw w 48. minucie tuż po karze dla Arkadiusza Kostka gospodarze pozostawili za dużo wolnego miejsca przed Maciejem Miarką Samowi Marklundowi. Z kolei do równowagi wynik przywrócił w 58. minucie Rastislav Špirko, który świetnie wymienił się podaniami z Marcinem Koluszem i tym samym dał nam nadzieję na punkty.

W dogrywce obie ekipy mocno ryzykowały, a najlepszą okazję do rozstrzygnięcia zawodów mieli goście, którzy na minutę przed syreną znaleźli się w duecie przed Maciejem Miarką, ale przegrali ten... nierówny pojedynek z bramkarzem JKH GKS Jastrzębie. Ostatecznie o losie trzeciego z punktów zadecydowały karne. Po naszej stronie zdołał trafić jedynie Robert Arrak, a z kolei dla gości strzelili Bartosz Fraszko i wspomniany już Michalski.

Tym samym po raz pierwszy w tym sezonie Jastor został zdobyty, a dla nas pocieszeniem jest fakt, iż derby z mistrzem stały na naprawdę przyzwoitym poziomie. W kolejnym meczu zaplanowanym na 24 września JKH GKS zagra w Tychach, natomiast my wszyscy jako kibice jastrzębskiego hokeja widzimy się w czwartek, 21 września o godz. 17:00 w Galerii Zdrój na oficjalnym spotkaniu z zawodnikami naszego zespołu.

19 września 2023, Jastrzębie-Zdrój, 18:00
JKH GKS Jastrzębie - GKS Katowice 3:4 k. (1:0, 1:2, 1:1, d. 0:0, k. 1:2)
1:0 Starzyński - Urbanowicz - Górny 13:33 5/4
1:1 Varttinen - Monto - Hitosato 21:39
1:2 Michalski 27:40
2:2 Starzyński - Paś - Urbanowicz 37:05
2:3 Marklund - Sokay - Fraszko 47:27
3:3 Špirko - Kolusz - Rajamäki 57:16
3:4 Michalski 65:00 (dec. karny)

JKH GKS Jastrzębie: Miarka - Kostek, Wajda, Urbanowicz, Starzyński, Paś - Viinikainen, Kolusz, Ižacký, Špirko, Rajamäki - Górny, Martiska, R. Nalewajka, Jarosz, Pelaczyk - Bagin, Kameneu, Bernhards, Arrak, Zając.