Skip to main content


REKLAMA

Wielka zabawa w ostatnią niedzielę maja

 |  Jastrzębska Spółka Węglowa
Jastrzębska Spółka Węglowa
Dodane przez:
Jastrzębska Spółka Węglowa

Każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego podczas wielkiego pikniku naukowo-sportowego Kopalni Wiedzy JSW w Jastrzębiu-Zdroju. To jednak nie wszystko, co Jastrzębska Spółka Węglowa przygotowała dla swoich pracowników i mieszkańców.

Wielka zabawa w ostatnią niedzielę maja

Już w najbliższą niedzielę 28 maja na polanie przed halą MOSiR-u przy ulicy Leśnej będzie można uzyskać odpowiedzi nawet na najbardziej zwariowane pytania. Zadbają o to panie i panowie w białych laboratoryjnych kitlach i ze szklanymi menzurkami w dłoniach oraz iluzjoniści, akrobaci i magicy. Zainteresowani niezwykłymi zjawiskami – zwłaszcza ci najmłodsi – będą mogli dotknąć, powąchać, posmakować i obejrzeć z bliska wszystkie przedmioty prezentowanych doświadczeń. Nauka przez zabawę – oto główne hasło przyświecające inicjatorom tej wielkiej imprezy. Punktualnie o 15:30 rozpocznie się wielkie muzyczne show edukacyjne. Aktorzy Teatru Katarynka w spektaklu „Frania Recykling, cztery żywioły i ekodancing” w rozśpiewany i roztańczony sposób, wspólnie z widownią doprowadzą bajkowy świat do porządku. W towarzystwie iskrowników, tysięcy baniek mydlanych i dymu, przez 60 minut będą uczyć się poprzez zabawę. Kolejny punkt imprezy to pokaz artystycznych bąbelków, które będą się wzajemnie przenikać, wypełniać dymem i tworzyć niezwykłe kształty. Do dyspozycji młodszych będą też dmuchańce, kule wodne i łódeczki, nieco starsi będą mogli się wyżyć na ściance wspinaczkowej i torze przeszkód. Szykuje się też rywalizacja w szeregu konkurencji sportowych dzieci i młodzieży. A tych co lubią filmy, organizatorzy zapraszają na kilka seansów w kinach sferycznych. Na koniec odbędzie się wielka piana party. Początek imprezy już o 15:00. Warto przybyć punktualnie. Dla wszystkich chętnych wstęp darmowy.

To jednak nie koniec wydarzeń zaplanowanych w roku jubileuszowym Jastrzębskiej Spółki Węglowej. W sobotę 3 czerwca na Stadionie Miejskim w Jastrzębiu-Zdroju odbędzie się Wielki Piknik podczas którego wystąpią: Baranovski, Ania Dąbrowska, Patrycja Markowska i Grzegorz Markowski, Krzysztof Cugowski z Zespołem Mistrzów, IRA, LemON oraz Mrozu. Ponadto, zapraszamy do strefy food trucków oraz strefy zabaw dla dzieci, która usytuowana będzie na Osiedlu Barbary od 13:00 do 19:00. Imprezę na Stadionie Miejskim poprowadzą Paulina Sykut-Jeżyna i Jerzy Mielewski. Wstęp wolny.

W sobotę 17 czerwca zaplanowana została kolejna impreza. Będzie to festyn jubileuszowy z okazji 120-lecia kopalni Knurów, który zorganizowany zostanie na Stadionie Miejskim w Knurowie przy ulicy Dworcowej. W tym samym czasie, w Jastrzębiu-Zdroju odbędzie się turniej siatkówki o Puchar Prezesa JSW. Rozgrywki sportowe potrwają do niedzieli 18 czerwca.

I wreszcie w sobotę 24 czerwca wydarzenie dedykowane pracownikom Jastrzębskiej Spółki Węglowej, czyli Bieg Górnika. Będzie to ekstremalny bieg przeszkodowo-terenowy na trzech dystansach łączący przygodę i wyzwania - z dobrą zabawą. Bieg zorganizowany zostanie na terenie hałdy należącej do Ruchu Borynia. Warto przypomnieć, że tu obowiązują wcześniejsze zapisy.

Razem świętujmy 30-lecie Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Przeczytaj pełny artykuł ze źródła:

https://www.jsw.pl/biuro-prasowe/aktualnosci/artykul/wielka-zabawa-w-ostatnia-niedziele-maja


Podziel się z innymi, udostępnij:
REKLAMA

Napisz komentarz...
jesteś gościem
lub dodaj jako gość
Ładuję komentarze... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.

na Tapecie! wyróżnione artykuły

REKLAMA


Ostanie komentarze

@The BareXCiagle jeszcze sa ludzie ktorzy mysla tylko o sobie. Bez JSW , nie byloby Jastrzebia bo pani Hetman nie dba ...
Tymczasem zarząd JSW wraz z Państwem Polskim okrada emerytów i drobnych inwestorów nie wypłacając ani 1 zł z zysku .... ...
Cudowna kolekcja, polecam na prawdę!

REKLAMA
REKLAMA