Ułatwienia dostępu

Skip to main content


REKLAMA

Porozumienie, które rozpoczyna nową erę współpracy w kształceniu pracowników

 |  Jastrzębska Spółka Węglowa
Jastrzębska Spółka Węglowa
Dodane przez:
Jastrzębska Spółka Węglowa

JSW Szkolenie i Górnictwo oraz Politechnika Śląska zawarły porozumienie, które rozpoczyna nową erę współpracy w kształceniu pracowników. 

Umowa zakłada stworzenie nowego, innowacyjnego kierunku studiów o nazwie "Transformacja Technologiczno-Przyrodnicza Terenów Przekształconych". Porozumienie zawarto w obecności Piotra Pyzika, wiceministra w Ministerstwie Aktywów Państwowych.

Nowy program edukacyjny jest przeznaczony dla studentów oraz pracowników Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

- Z dumą podejmujemy się tego zadania, ponieważ jesteśmy dobrze przygotowani do zadań edukacyjnych. Z dużą przyjemnością otworzymy kolejne kierunki, które będą służyć naszym pracownikom i społeczeństwu. Widzimy tutaj swoją rolę i zadbamy o nabór – zapewnił Gabriel Cyrulik, prezes zarządu JSW Szkolenie i Górnictwo. - Jesteśmy przekonani, że ta inicjatywa przyczyni się do rozwoju naszych pracowników i umocnienia pozycji JSW w sektorze górniczym. Jesteśmy gotowi współpracować z Politechniką Śląską, aby osiągnąć zamierzone cele – dodał prezes Cyrulik.

Nowy kierunek ma na celu merytorycznie przygotować kadry inżynieryjne sektora surowcowego do optymalnego wykorzystania potencjału przyrodniczego w procesie zarządzania terenami poprzemysłowymi.

- Cieszę się, że władze uczelni zechciały rozpatrzyć taką możliwość, aby na Politechnice Śląskiej powstały studia podyplomowe, dotyczące transformacji techniczno-przyrodniczej terenów przekształconych – powiedziała prof. Gabriela Woźniak z Instytutu Biologii, Biotechnologii i Ochrony Środowiska Wydziału Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Śląskiego. – Cieszę się, że propozycją nowego kierunku studiów podyplomowych udało nam się zainteresować Jastrzębską Spółkę Węglową. Dobrze, aby górnicy poza swoją obszerną wiedzą, jaką muszą dysponować, aby eksploatować węgiel – mieli pewną wiedzę związaną z tym, w jaki sposób ta działalność oddziałuje na środowisko przyrodnicze i w jaki sposób te wpływy minimalizować, a spontaniczne procesy przyrodnicze wykorzystywać w zagospodarowaniu terenów powstałych w związku z eksploatacją górniczą – dodała prof. Gabriela Woźniak.

Porozumienie podpisał między innymi prof. dr hab. inż. Franciszek Plewa, dziekan Wydziału Górnictwa, Inżynierii, Bezpieczeństwa i Automatyki Przemysłowej Politechniki Śląskiej, w obecności Piotra Pyzika, wiceministra w Ministerstwie Aktywów Państwowych, który jest entuzjastycznie nastawiony do podpisanego porozumienia.

- Wydział Górnictwa, Inżynierii, Bezpieczeństwa i Automatyki Przemysłowej powinien odegrać fundamentalną rolę w transformacji cywilizacyjnej, która niewątpliwie nadejdzie. To też moje oczekiwanie od absolwentów tego kierunku, ponieważ tylko osoby, które rozumieją te procesy mogą je regulować, projektować i planować – uważa Piotr Pyzik, wiceminister w Ministerstwie Aktywów Państwowych.

Nowy kierunek "Transformacja Technologiczno-Przyrodnicza Terenów Przekształconych" stanowi kolejny krok w kierunku zrównoważonego rozwoju regionu oraz przygotowania nowych pokoleń do wyzwań przemysłowych oraz ekologicznych.

Przeczytaj pełny artykuł ze źródła:

https://www.jsw.pl/biuro-prasowe/aktualnosci/artykul/nowa-jakosc-w-edukacji


Podziel się z innymi, udostępnij:
REKLAMA

Podziel się swoim zdaniem...
jesteś gościem
lub dodaj jako gość
Ładuję komentarze... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.

Ciekawy temat? Rozpocznij dyskusję. Zostaw komentarz...

na Tapecie! Ciekawe tematy w Jastrzębiu-Zdroju

REKLAMA


Ostanie komentarze

Pilnie potrzebował 160 tys . a to dobre  buhahhahaha
Nie! to zasługa Pana Tomasza, a jak by kto pytał to miasto zbudowała Hetman, nie Gierek, serio!
to pan Urgoł załatwił
Gratulacje od rodziny Matusiaków już popłynęły, za chwile popłynie rzesza członków rodziny Matusiaków do doradzania ii obsadzania stanowisk jak już ...
Wielkie gratulacje Panie Prezydencie!!!

REKLAMA

REKLAMA