Ułatwienia dostępu

Skip to main content


REKLAMA

Kolejny sukces naukowy uczniów ZS 6 w Norymberdze!

 |  Edukacja
Zespół Szkół nr 6
Dodane przez:
Zespół Szkół nr 6

W dniach 27-30 października odbywały się w Norymberdze międzynarodowe targi innowacyjności iENA – International Trade Fair “Ideas – Inventions – New Products”. 

W dniach 27-30 października odbywały się w Norymberdze międzynarodowe targi innowacyjności iENA – International Trade Fair “Ideas – Inventions – New Products”. Maciej Warloch, Jakub Warloch, Paweł Orlik i Sebastian Kura pod opieką p. Krzysztofa Smyczka i p. Marcin Lasaka oraz p. Mariusza Radomskiego i Włodzimierza Bagińskiego (przedstawiciele firmy Proton, którzy oprócz częściowego sponsorowania wyjazdu od wielu lat współpracują z ZS6)  mieli okazję zaprezentować na nich swój projekt – MPS. Zdobył on uznanie międzynarodowego jury, które postanowiło uhonorować młodych innowatorów złotym medalem. Oprócz tego związek wynalazców z Tajlandii – National Research Council of Thailand – przyznał nagrodę specjalną za prezentowany projekt. Warto zaznaczyć, że wynalazek ten konkurował z pracami światowych uczelni wyższych i międzynarodowych instytutów badawczych. Projekt ten był realizowany we współpracy z Centrum Kształcenia Zawodowego.

Oprócz uczestnictwa w targach innowacyjności uczniowie wraz ze swoimi opiekunami mieli okazję zwiedzić w Norymberdze Stare Miasto, pospacerować uliczkami otoczonego murami miejskimi Zamku Cesarskiego. Zobaczyli piękny Rynek Główny z kościołem Najświętszej Marii Panny z ruchomą instalacją “Maennleinlaufen  z 1509r. oraz Piękną Studnią (Schöner Brunnen) i wiele innych, uroczych zakątków miasta. Nie zabrakło również czasu na zwiedzenie pięknych kościołów i katedr, np. Kościoła św. Sebalda (Sebalduskirche) z ołtarzem św. Piotra z 1480 r. i stworzone przez Wita Stwosza Epitafium Volckamera z 1499 r., Starego Ratusza (Altes Rathaus) czy terenu zjazdów NSDAP – Pole Zeppelina (Zeppelinfeld). Była również okazja do tego, aby skosztować lokalnych potraw z bratwurst’em (kiełbaski norymberskie), piernikami i preclami na czele. Nieocenionym przewodnikiem o bardzo rozległej wiedzy historycznej, kulinarnej, kulturowej i topograficznej okazał się p. Włodzimierz, dzięki któremu udało się trafić w wiele ciekawych zakątków i poznać kilka nieoczywistych faktów drugiego pod względem wielkości miasta Bawarii.

Relacja uczniów:

„Oprócz sukcesów naukowych mieliśmy okazję poznać lokalną kulturę Norymbergi. Zwiedziliśmy stare miasto, gdzie mogliśmy podziwiać urokliwe zabytki i historię miasta. Odwiedziliśmy także restaurację, która działa od 1419 roku, gdzie mieliśmy okazję skosztować lokalnej kuchni. To było niezapomniane doświadczenie, które pozwoliło nam lepiej zrozumieć kulturę i tradycje tego regionu.

Odwiedziliśmy również tereny gmachu NSDAP, co było ważne z historycznego punktu widzenia. To miejsce przypomina nam o ważnych wydarzeniach z przeszłości i uczy nas, że historia ma wpływ na teraźniejszość i przyszłość.

Sukces naszego projektu na międzynarodowych targach w Norymberdze jest powodem do dumy dla nas i dla naszej szkoły. To dowód na to, że praca i zaangażowanie naszej społeczności szkolnej przynoszą realne efekty i przyczyniają się do rozwoju nauki. Dziękujemy wszystkim, którzy włożyli wysiłek w ten projekt i przyczynili się do tego wyjątkowego osiągnięcia. Jesteśmy gotowi kontynuować nasze badania i dążyć do jeszcze większych sukcesów w przyszłości.”

Przeczytaj pełny artykuł ze źródła:

https://zs6sobieski.pl/kolejny-sukces-w-norymberdze/


Podziel się z innymi, udostępnij:
REKLAMA

Podziel się swoim zdaniem...
jesteś gościem
lub dodaj jako gość
Ładuję komentarze... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.

Ciekawy temat? Rozpocznij dyskusję. Zostaw komentarz...

na Tapecie! Ciekawe tematy w Jastrzębiu-Zdroju

REKLAMA


Ostanie komentarze

mnie się nikt nie pytał czy chce Łabędzią ulicę. Piktogramy co ulica to inne.
Pani Hetman odizolowała blisko 100.000 miasto od innych miejscowości.Zadnych połączeń do pobliskich miejscowości takich jjak...Pszczyna, Racibórz,Bielsko i inne.To karygodne co ... (2)
Pani Hetman jest empatyczna, nie skromna i zimna - tak jak to miasto robiło się przez ostatnie lata. Liczę na ... (2)
@Henrych (henry)klasa rodem z Bzia :D (1)
Oddali miasto w ręce ***** ***
Hetman straciła zaufanie chyba wszystkich dookoła. Nikt tej kobiecie nie ufa, a jedyny argument wyborczy żeby za nią zagłosować to ... (2)

REKLAMA

REKLAMA