Warsztaty i rywalizacja - siatkarki z całej Polski na turnieju w Jastrzębiu
Rywalizacja była zacięta bo na parkiecie zmagało się 10 zespołów, które uplasowały się na najlepszych miejscach podczas tegorocznych finałów Mistrzostw Polski KINDER +SPORT.
W hali Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego na Osiedlu Przyjaźń w Jastrzębiu-Zdroju emocji i pozytywnych wrażeń było co niemiara. Zadbały o nie, zarówno w sobotę, jak i niedzielę 16-17 listopada, same młode zawodniczki, które rywalizowały w turnieju siatkarskich czwórek. Najlepiej poradziły sobie reprezentantki SPS Zbąszynek z Oliwią Jakimczuk jako MVP swojego zespołu na czele. Miejsca na podium przypadły także ekipom: MKS Dwójka Zawiercie, z wyróżnioną indywidualnie Julią Dziób, oraz „jedynce” JKS SMS Jastrzębie z najlepszą wśród gospodyń zawodów Zofią Kieruzal. Kolejne lokaty zdobyły drużyny: KS Volley Poznań, MKS MOS Wieliczka i UMKS MOS Wola Warszawa.
Z zaciekawieniem rozgrywkom młodych adeptek piłki siatkowej przyglądał się Piotr Hain, były reprezentant Polski juniorów oraz siatkarz takich klubów Plus Ligi, jak m.in. Jastrzębski Węgiel, Asseco Resovia Rzeszów, Indykpol AZS Olsztyn czy GKS Katowice.
Najbardziej cieszy to, że nie brakuje chętnych do udziału w tego typu dobrze zorganizowanych turniejach. Małe gry są bardzo pożyteczne. Dają dużo satysfakcji i radości, a w dłuższej perspektywie wszechstronnie rozwijają, w szczególności pod względem techniki
Turniejowi w Jastrzębiu-Zdroju, równolegle do zmagań mini siatkówki, towarzyszyły warsztaty szkoleniowe. Młode adeptki dyscypliny, pod fachowym okiem instruktorów, korzystały ze specjalnego urządzenia - “atrapy bloku”.
Jest ono wykorzystywane w treningach do ćwiczeń asekuracji, a to z kolei wspomaga nauczanie najistotniejszych elementów techniki w młodym wieku, a więc w okresie ich najlepszej przyswajalności
Rozgrywkom, prócz wyłonienia najlepszych drużyn, przyświecały także inne wartościowe założenia, jak upowszechnianie piłki siatkowej jako dyscypliny wszechstronnie rozwijającej, propagowanie aktywnego spędzania wolnego czasu, jak również integracja środowiska siatkarskiego. Co istotne, wszystkie uczestniczące w zmaganiach młode siatkarki uhonorowane zostały okolicznościowymi medalami, nie zabrakło również pucharów.
To była świetna promocja siatkówki od najmłodszych lat. I tak naprawdę wszyscy wyjechali z turnieju zadowoleni, bo nie tylko o wyniki sportowe chodziło. Na co dzień, systematycznie realizując proces szkoleniowy, dbamy o to, aby przekazywać wiedzę odnośnie potrzeb uprawiania sportu i aktywności
Turnieje pod nazwą „I Ty możesz zostać siatkarką” dofinansowane zostały ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.
Mat. prasowe: Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego w Jastrzębiu-Zdroju.
Przeczytaj pełny artykuł ze źródła:
Sprawdź podobne:
jesteś gościem
lub dodaj jako gość
Ciekawy temat? Rozpocznij dyskusję. Zostaw komentarz...