Ułatwienia dostępu

Skip to main content

Recital fortepianowy | Rachel Naomi Kudo


Zapraszamy na koncert Rachel Naomi Kudo, który odbędzie się 01.03.2024r. o godz.18:00. Wstęp bezpłatny, wejściówki do pobrania w portierni Szkoły Muzycznej w Jastrzębiu-Zdroju.

Zaproś znajomych przez:

Data wydarzenia:
01 marca 2024, godz. 18:00

Miejsce wydarzenia:

Sala koncertowa Państwowej Szkoły Muzycznej w Jastrzębiu-Zdroju

Sala koncertowa PSM w Jastrzębiu-Zdroju, ul. Tadeusza Kościuszki 13a, 44-330 Jastrzębie-Zdrój

REKLAMA

Koncerty

Recital fortepianowy | Rachel Naomi Kudo


Szczegóły wydarzenia

Opis wydarzenia

Zapraszamy na koncert Rachel Naomi Kudo, który odbędzie się 01.03.2024r. o godz.18:00. Wstęp bezpłatny, wejściówki do pobrania w portierni Szkoły Muzycznej w Jastrzębiu-Zdroju.

Rachel Naomi Kudo, amerykańska pianistka, zdobyła pierwszą nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Johannesa Sebastiana Bacha w Lipsku. Jej grę opisuje się jako “uczuciową, odważną i doskonałą” (Lübecker Nachrichten), a ona sama jest “zachwycającą” artystką o “najwyższym roszczeniu artystycznym, która demonstruje perfekcję techniki i precyzję aż po najmniejszy detal motywiczny” (Die Rheinpfalz).

Po debiucie z orkiestrami symfonicznymi w Chicago i Fort Worth, Rachel występowała jako solistka i kameralistka na festiwalach muzycznych na całym świecie. Jej koncerty miały miejsce m.in. na Bachfest w Lipsku, w Królewskim Zamku w Warszawie, Salle Cortot w Paryżu, Musikverein w Wiedniu, Muzeum Sztuki w Tel Awiwie, Międzynarodowym Festiwalu Chopinowskim w Dusznikach-Zdroju w Polsce, Tivoli International Festival w Danii, Bergen International Festival w Norwegii, John F. Kennedy Center for the Performing Arts w Waszyngtonie, D.C., a także w Alice Tully Hall, David Geffen Hall i Carnegie Hall’s Weill Recital Hall w Nowym Jorku.

Rachel otrzymała nagrodę Gilmore Young Artist, była Laureatką Davidson Fellow w Davidson Institute of Talent Development oraz otrzymała stypendia od National YoungArts Foundation i Rohm Music Foundation. Wygrała wiele prestiżowych konkursów, m.in. U.S. National Chopin Competition w Miami, a także zdobyła dyplom finalistki 15. Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w Warszawie.

Urodzona w Waszyngtonie, D.C., jako córka japońsko-koreańskich rodziców, Rachel rozpoczęła naukę u Emilio del Rosario w Music Institute of Chicago. Po spędzeniu dzieciństwa w Japonii wróciła do Chicago, gdzie kontynuowała swoją muzyczną edukację, grając w zespołach kameralnych i orkiestrze szkolnej. Występowała również w programie From the Top na antenie NPR oraz studiowała u Kum-Sing Lee w Vancouver w Kanadzie.

Rachel Naomi Kudo, amerykańska pianistka, zdobyła tytuły licencjata i magistra sztuki na The Juilliard School. Otrzymała wiele nagród, w tym Nagrodę Artura Rubinsteina, Nagrodę Chopina, Nagrodę Sanders/Tel Aviv Art Museum, Stypendium Ryoichi Sasakawa Young Leaders Fellowship oraz dwukrotnie zdobyła pierwszą nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Gina Bachauer.

Jej nauczycielami byli Yoheved Kaplinsky i Joseph Kalichstein. Następnie kontynuowała naukę na Mannes College of Music pod kierunkiem Richarda Goode’a, a także uzyskała stopień Doktora Sztuki Muzycznej pod opieką Gilberta Kalisha na Stony Brook University. Rachel miała również przywilej studiowania u Leona Fleishera w Peabody Institute of Johns Hopkins University.

W trakcie swojej kariery uczestniczyła w mistrzowskich kursach m.in. u Roberta Levina, Emanuela Ax’a i Sir Andrása Schiffa w ramach Carnegie Hall’s Professional Training Workshops. Jej horyzonty muzyczne poszerzyły się dzięki udziałowi w festiwalach takich jak Aspen Music Festival and School, Juilliard ChamberFest, International Musicians Seminar Prussia Cove, Music@Menlo oraz warsztatach Perlman Music Program’s Chamber Music Workshop i Chamber Music Society of Lincoln Center’s “Chamber Music Encounters”.

Rachel wierzy w moc przekształcającą muzyki, którą chce dzielić z jak najszerszą publicznością, aby wspierać zaangażowanie kulturowe i ludzkie połączenia. Jako edukatorka z pasją prowadzi mistrzowskie kursy na całym świecie. Była również gospodarzem transmisji na 18. Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim w Warszawie oraz U.S. National Chopin and Cliburn Junior International Piano Competitions. W lutym 2021 roku w Virtual Special Event dla The Gilmore, Rachel wykonała światową premierę Suite à l’ancienne autorstwa Marc-André Hamelina, którą zleciła z funduszy Gilmore Piano Festival.

Muzyka Rachel jest dostępna na wszystkich platformach streamingowych oraz na jej kanale na YouTube: www.YouTube.com/RachelNaomiKudo 1234.

Przeczytaj pełny artykuł ze źródła:

https://psmjastrzebie.pl/wydarzenie/recital-fortepianowy-rachel-naomi-kudo/

Podziel się z innymi, udostępnij:

Jastrząbek
Dodane przez:
Jastrząbek

Oficjalna strona:


Podziel się swoim zdaniem...
jesteś gościem
lub dodaj jako gość
Ładuję komentarze... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.

Ciekawy temat? Rozpocznij dyskusję. Zostaw komentarz...Lokalizacja na mapie

  • Współrzędne GPS:
    49.946804,18.57135091519382

REKLAMA

Polecane imprezy w Jastrzębiu-Zdroju

    REKLAMA