Szczegóły wydarzenia
Start wydarzenia:
20 września 2024 r.Kategoria wydarzenia:
Informacje o biletach:
Bezpłatne bilety: https://evently.pl/events/6037-gershwiniadaLokalizacja:
Adres:
Sala koncertowa PSM w Jastrzębiu-Zdroju, ul. Tadeusza Kościuszki 13a, 44-330 Jastrzębie-ZdrójDodane:
21 sierpnia 2024 r.
Opis wydarzenia
Bezpłatne bilety: https://evently.pl/events/6037-gershwiniada
Zapraszamy na recital fortepianowy Michała Kryworuczko pt. „GERSHWINIADA „
Program (90 min):
George Gershwin (1898-1937)
Aeolian Duo Art PIANO ROLLS :
- “I Was So Young, You Were So Beautiful” (1919)
- „Swanee” (1919)
- „My One and Only” (1928)
- “Sweet and Lowdown” (1926)
- “S’Wonderful”
George Gershwin-“Rhapsody in Blue for piano solo”
George Gershwin-“An American in Paris” / Amerykanin w Paryżu-transkrypcja na fortepian solo- Michał Kryworuczko
George Gershwin/Earl Wild (1915-2010)
Seven Virtuoso Etudes based on Gershwin Songs
- “Liza”
- “Somebody Loves Me”
- “The Man I Love”
- “Lady Be Good”
- “Embraceable You”
- “I Got Rhythm”
- “Fascinating Rhythm”
George Gershwin/Earl Wild- Grande Fantasy on Opera “Porgy and Bess”
Bilety dostępne w Szkole muzycznej w Jastrzębiu-Zdroju oraz na evently.pl
Michał Kryworuczko,
urodził się w Mariupolu na Ukrainie, jednak od urodzenia zamieszkał z rodziną w Polsce. Był kształcony przez wybitnych pedagogów – Marię Serafin w Bytomiu do roku 2002 oraz Zbigniewa Raubo w ZPSM im. Karola Szymanowskiego w Katowicach (2002-2008). Pobierał także nauki u pianistów takich jak: Andrzej Jasiński, Joaquin Soriano, Tamas Ungar, Dina Joffe, Karl-Heinz Kammerling oraz Konstantin Scherbakov. W 2008 został Finalistą Konkursu Eurowizji Młodych Muzyków w Warszawie, a następnie w 2009 jako jedyny zakwalifikowany Polski uczestnik wystąpił w Międzynarodowym Konkursie Muzycznym w Genewie. Ponadto jest laureatem II nagrody w Śląskim Konkursie Pianistycznym w Zabrzu, oraz wielu Ogólnopolskich konkursów takich jak Konkurs Chopinowski w Szafarni (I nagroda) oraz Konkursu Narodowego Instytutu im. F. Chopina w Warszawie (VI nagroda). Od 2009 laureat studenckich konkursach organizowanych przez firmę fortepianów „Fazioli” w Londynie, oraz dyplomant Brant Piano Competition w Birmingham. Trzykrotny Stypendysta Prezydenta Miasta Bytomia, solista licznych koncertów symfonicznych, koncertował m.in. z Filharmonikami Śląskimi, Polską Orkiestrą Radiową, Akademicką Orkiestrą Symfoniczną w Warszawie, oraz Orkiestrą Opery Śląskiej pod batutą Tadeusza Strugały. Wielokrotnie dawał solowe recitale w ramach festiwali w wielu miastach Polski i za granicą. Ponadto Michał Kryworuczko jest regularnym gościem „Salonów Poezji i Muzyki Anny Dymnej”. Od 2013 dawał recitale w ramach festiwalu Beethovenowskiego w Głogówku i Prudniku.
Od 2009 roku kształcił się pod kierunkiem prof. Rustema Hayroudinoff’a-(ucznia legendarnego Lwa Naumowa) w Royal Academy of Music w Londynie, gdzie w 2014 zdobył tytuły Bachelor of Music z wyróżnieniem oraz Master of Arts, otrzymując Lloyd Hartley Piano Prize 2014 za najlepszy recital dyplomowy, a także najwyższy stopień przyznawany przez Królewską Akademię Muzyczną w dziedzinie wykonawstwa -Dip RAM.
Michał Kryworuczko nie stroni od wprowadzania do swojego repertuaru mniej znanych jednak genialnych dzieł, które ze względu na trudność lub zapomnienie nie mogły być dotychczas dostępne dla słuchaczy. Jego wykonania muzyki Leopolda Godowskiego, Siergieja Ljapunowa, Milija Bałakiriewa cieszyły się sporym powodzeniem wśród szerokiej publiczności, dzięki łatwości komunikacji pianisty ze słuchaczem, bez względu na stopień trudności muzyki. W ramach aktualnego projektu wykonania wszystkich Lisztowskich transkrypcji 9 Symfonii Beethovena została wykonana na festiwalu Beethovenowskim w Prudniku transkrypcja jego 5 Symfonii. W kwietniu 2018 jako solista wziął udział w produkcji teatralnej M. Znanieckiego „Czekając na Chopina”. Od roku 2016 do 2020 współpracował również z Operą Śląską jako pianista- korepetytor, a od 2018 pracuje w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej im. F. Chopina w Bytomiu.
Przeczytaj pełny artykuł ze źródła:
jesteś gościem
lub dodaj jako gość
Ciekawy temat? Rozpocznij dyskusję. Zostaw komentarz...