Szczegóły wydarzenia
Start wydarzenia:
28 października 2023 r.Kategoria wydarzenia:
Informacje o biletach:
Wstęp bezpłatny (bez wejściówek)Lokalizacja:
Adres:
Sala koncertowa PSM w Jastrzębiu-Zdroju, ul. Tadeusza Kościuszki 13a, 44-330 Jastrzębie-ZdrójDodane:
03 września 2023 r.
Opis wydarzenia
Zapraszamy na koncert w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego „Na drodze do nowej harmonii” o godz. 18:00. Wstęp bezpłatny (bez wejściówek) Zagrają dla Państwa: Igor Františák (Słowacja) – klarnet Wioletta Fluda-Tkaczyk
Zapraszamy na koncert w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego „Na drodze do nowej harmonii” o godz. 18:00. Wstęp bezpłatny (bez wejściówek)
Zagrają dla Państwa:
Igor Františák (Słowacja) – klarnet
Wioletta Fluda-Tkaczyk – fortepian
Program:
Bohuslav Martinů (1890-1959) : Sonatina na klarnet i fortepian (1956)
Leoš Janáček – Sonata na klarnet i fortepian (1905)
Aleš Pavlorek – Meditace (2020), Burlesca (1999)
Adam Świerzyński – Pozdrowienie z Gdyni (1934)
O festiwalu:
Międzynarodowy Festiwal Muzyczny „Na drodze do nowej harmonii”
W dniach 23 września do 28 października 2023 odbędzie się I edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego „Na drodze do nowej harmonii”
Koncerty odbędą się na terenie województwa małopolskiego oraz śląskiego w Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie, Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach oraz Sali Koncertowej PSM w Jastrzębiu-Zdroju oraz Kościele Św. Marcina w Krakowie.
Festiwal obejmie 6 koncertów muzyki z muzyką współczesną polskich i zagranicznych kompozytorów: W ramach projektu zaprezentują się artyści polscy i zagraniczni, m.in. Igor Františák (klarnet, Słowacja), János Bálint (flet, Węgry), Marek Szlezer (fortepian, Polska), Kwartet Śląski (Polska) wykonując muzykę współczesnych kompozytorów m.in.: Krzysztofa Pendereckiego, Mikołaja Majkusiaka, Zbigniewa Bargielskiego, Aleša Pavlorka, Thomasa Emanuela Corneliusa.
Projekt ma na celu rozszerzenie konferencji naukowo-artystycznej zainicjowanej w roku 2007 w ramach działalności Katedry Instrumentów Dętych Drewnianych i Akordeonu Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie (AMKP). Zadanie realizowane przez Katedrę w latach 2007-2023 jest ciągle kontynuowane i rozwijane mając na celu przedstawienie szerokiego spektrum działań prowadzonych przez współczesnych artystów-muzyków. Celem zadania jest nakreślenie kontekstów historycznych a następnie przedstawienie współczesnych środków wyrazu oraz związanej z tym problematyki i praktyki wykonawczej na podstawie najnowszych utworów napisanych przez kompozytorów polskich i zagranicznych na obsady solowe i kameralne.
Kuratorami festiwalu są dr hab. Piotr Lato, prof. AMKP oraz dr Maciej Zimka. Festiwal został objęty patronatami medialnymi: TVP 3 Kraków, Radia Kraków oraz Polmic.pl
Organizatorem wydarzenia jest FUNDACJA AKADEMII MUZYCZNEJ IM. KRZYSZTOFA PENEDERECKIEGO W KRAKOWIE
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura-Interwencje. Edycja 2023″
Przeczytaj pełny artykuł ze źródła:
jesteś gościem
lub dodaj jako gość
Ciekawy temat? Rozpocznij dyskusję. Zostaw komentarz...