Komplet zwycięstw Jastrzębskiego Węgla w PlusLidze! Pewna wygrana 3:0 z siatkarzami z Lublina

 |  Jastrzębski Węgiel
Jastrzębski Węgiel

W meczu 9. kolejki PlusLigi Jastrzębski Węgiel pokonał na wyjeździe Bogdankę LUK Lublin 3:0.

Pierwszy punkt w sobotnim spotkaniu zdobył nasz zespół, po tym jak Jan Nowakowski popsuł serwis. Po autowym ataku Mateusza Malinowskiego było 3:1, a później sprawy w swoje ręce wziął Norbert Huber, który dwukrotnie posłał na stronę rywali asa serwisowego. Po udanej kontrze w wykonaniu Jeana Patry’ego wynik brzmiał 7:2 i już w tym momencie trener Massimo Botti wziął przerwę na żądanie. Kiedy gospodarze nieco podgonili wynik, od razu zostali ostudzeni przez Hubera (11:7). Kolejna pomyłka w ataku w wykonaniu Malinowskiego skutkowała wynikiem 13:8. Przy stanie 14:9 szkoleniowiec Bogdanki LUK-u po raz drugi wziął czas. Dwa punkty z rzędu dołożone przez Jurija Gladyra złożyły się na rezultat 16:10, a chwilę potem Patry zaserwował asa (17:10). Na dystansie seta na placu gry pojawili się Edvins Skruders oraz Ryan Sclater.  Kapitalny blok Tomasza Fornala na Jakubie Wachniku oznaczał wynik 19:11. Dwie świetne akcje w ofensywie Sclatera dały wynik 23:13. W ostatniej akcji seta Huber zablokował Marcina Kanię (25:14).

Drugi set rozpoczął się od udanej kontry Patry’ego, a zaraz potem Fornal pewnie zaatakował z piłki przechodzącej (2:0). Lublinianie wyrównali stan seta (2:2). W szeregach LUK-u ożywił się Alexandre Ferreira (4:4). Dzięki skuteczności Rafała Szymury w kontrze osiągnęliśmy dwupunktową przewagę, a chwilę później Patry dorzucił asa (8:5). Rywale nieco zmniejszyli straty, ale ich serię przerwał szybko Fornal. Po punktowej zagrywce Tobiasa Branda na Jakubie Popiwczaku był remis 9:9, a kiedy Janowi Nowakowskiemu udało się zatrzymać blokiem Hubera, gospodarze wyszli na prowadzenie (11:10). Było ono krótkotrwałe, bo za chwilę na czele był nasz zespół (12:11). Kiedy w ofensywie pomylił się Szymura, lubliński zespół zyskał dwa punkty zapasu (13:15). Wówczas pierwszą przerwę na żądanie wziął trener Marcelo Mendez. Po pauzie zdobyliśmy punkt, ale niebawem znów na czele była ekipa z Lublina. Przy stanie 17:16 trener Mendez dokonał podwójnej zmiany i po skutecznej kontrze Sclatera wyrównaliśmy stan seta po 17. Tym razem to trener gospodarzy sięgnął po przerwę na żądanie, a po niej Sclater dołożył kolejne „oczko” w kontrataku (18:17 dla JW). Nieudana „kiwka” Sclatera odwróciła wynik na stronę Bogdanki LUK-u (19:18). Potrójny blok na Ferreirze ponownie oznaczał jednak nasze prowadzenie (20:19). Błąd podwójnego odbicia po stronie gospodarzy wyprowadził nas na dwupunktowe prowadzenie (21:19). As serwisowy Sclatera zwiększył naszą przewagę do trzech punktów (23:20). Akcja Fornala blok-out oznaczała piłki setowe dla naszego zespołu. Wykorzystaliśmy pierwszą z nich po asie serwisowym Fornala (25:21).

W początkowej fazie trzeciego seta dwoma skutecznymi akcjami z szóstej strefy popisał się Szymura. Potem dwukrotnie zadziałał nasz blok – najpierw podwójny z Patry’m w roli głównej, a następnie podwójny z Huberem w roli „killera” (4:1). Nasza drużyna nie zwalniała tempa i już przy stanie 8:4 trener Botti reagował przerwą na żądanie. Po autowym ataku Ferreiry wynik brzmiał 10:5. Kapitalny blok Fornala na Malinowskim był równoznaczny z rezultatem 12:6. Przy mocnych serwisach Gladyra powiększyliśmy przewagę (16:6). Efektowny blok Hubera na Nowakowskim złożył się na wynik 17:6. Na placu gry pojawił się jeszcze Adrian Markiewicz, który zastąpił Gladyra. Dwa asy serwisowe Hubera w krótkim odstępie czasu dały rezultat 23:11. I to również on punktową zagrywką zakończył trzeciego seta wynikiem 25:11 i całe spotkanie 3:0.

Bogdanka LUK Lublin – Jastrzębski Węgiel 0:3 (14:25, 21:25, 11:25). MVP: Tomasz Fornal.

Bogdanka LUK Lublin: Malinowski, Komenda, Nowakowski, Kania, Ferreira, Brand, Hoss (libero) oraz Wachnik, Krysiak, Hudzik, Schulz

Jastrzębski Węgiel: Patry, Toniutti, Huber, Gladyr, Fornal, Szymura, Popiwczak (libero) oraz Skruders, Sclater, Markiewicz