Juniorzy JKH GKS Jastrzębie czwartą siłą w Polsce (wideo)

 |  Jastrzębski Klub Hokejowy
Jastrzębski Klub Hokejowy
Dodane przez:

Juniorzy JKH GKS Jastrzębie zakończyli turniej Mistrzostw Polski U20 w Toruniu jako czwarta siła krajowego hokeja młodzieżowego, przegrywając mecz o brąz z gospodarzami zmagań, Sokołami Toruń 1:3.

Juniorzy JKH GKS Jastrzębie zakończyli turniej Mistrzostw Polski U20 w Toruniu jako czwarta siła krajowego hokeja młodzieżowego, przegrywając mecz o brąz z gospodarzami zmagań, Sokołami Toruń 1:3 (0:1, 1:0, 0:2). Honorowe trafienie należało do Macieja Poręby, który w 35. minucie pięknie huknął z okolic bulika. Czwarte miejsce należy uznać za sukces - wszak podopieczni Mariusza Bernackiego byli najmłodszą ekipą imprezy, a mimo to zdołali awansować do kwartetu najlepszych drużyn. Za rok liczymy na więcej!

W Mistrzostwach Polski Juniorów w Toruniu zagrało osiem najlepszych polskich zespołów. Jastrzębianie zakwalifikowali się do imprezy dopiero po turnieju barażowym, bowiem w rozgrywkach Młodzieżowej Hokej Ligi uplasowali się poza czołową szóstką. Główną siłą naszej drużyny był rocznik 2006, podczas gdy najstarsi gracze imprezy urodzili się dwa lata wcześniej. Dlatego też należy uznać czwarte miejsce za bardzo dobry i... perspektywiczny wynik. Dodajmy, że część naszej ekipy to uczniowie Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego w Jastrzębiu-Zdroju.

W fazie grupowej jastrzębianie ulegli tylko Podhalu Nowy Targ, pokonując Polonię Bytom (późniejszego wicemistrza Polski) oraz Cracovię. To dało naszej młodzieży przepustkę do półfinału, gdzie lepszy okazał się Naprzód Janów, który w niedzielę zdobył złoto. W meczu o brąz jastrzębianie postawili trudne warunki faworyzowanym miejscowym Sokołom Toruń, ale ostatecznie za sprawą dwóch goli w trzeciej tercji górą byli rywale.

Teraz czekamy na Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych (połowa marca), Młodzików (początek kwietnia) i Żaków Starszych (końcówka marca).

25 lutego 2024, Toruń, 10:30
Sokoły Toruń - JKH GKS Jastrzębie 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
1:0 Sadowski - Gołębiewski - Napiórkowski 07:55
1:1 Poręba - Stankevicius - Onak 35:28
2:1 Napiórkowski - Gołębiewski - Sadowski 46:40
3:1 Juchniewicz - Kurnicki 53:23

JKH GKS Jastrzębie: Michalski - Tymcio, Kużdrzał, Szcześniak, Fyda, Chodak - Onak, Lenkovskij, S. Wojciechowski, Osiadły, Poręba - Kameneu, Iljuchin, Mysłowski, Stankevicius, Antolak - F. Wojciechowski, Czyż, Stolarski, Laszkiewicz.