GKS Jastrzębie pokonał Wartę Sieradz w trzecim sparingu tej zimy (wideo)

 |  GKS Jastrzębie
GKS Jastrzębie

W trzecim sparingu tej zimy nasz zespół wygrał z III-ligowcem 1:0. Jedynego gola strzelił Jewgienij Zacharczenko.

Warta Sieradz, zespół występujący w III lidze, był trzecim sparingowym rywalem GKS-u Jastrzębie w zimowym okresie przygotowawczym. Początek spotkania nie należał do zbyt fascynujących. Ale w 14.  minucie meczu jastrzębianie objęli prowadzenie. Z rzutu wolnego piłkę w pole karne dostarczył Konrad Kargul-Grobla, a najwyżej w szesnastce wyskoczył Jewgienij Zacharczenko. właśnie w ten sposób piłkarz z Ukrainy dał prowadzenie naszej drużynie.

Należy podkreślić, że samo spotkanie odbywało się w trudnych warunkach atmosferycznych. "Wiało sakramencko", jak powiedzieliby górale, a zatem jedno z dośrodkowań w pole karne, które wydawało się celne, przeleciało hen daleko. W 30. minucie meczu Jakub Trojanowski został zmuszony do dwóch interwencji, ale poradził sobie z tym wyzwaniem bez zarzutu. Pod koniec I połowy wyśmienitą sytuację na podwyższenie prowadzenia miał Szymon Gołuch. Jego strzał obronił jednak bramkarz Warty.

W II połowie meczu nasza drużyna stworzyła kilka dobrych sytuacji, ale żadnej z nich nie zamieniła na bramkę. Momentami wyróżniał się Mateusz Chmarek, który przeprowadził bardzo ładną akcję prawą stroną. W której jednak, następnie zabrakło wykończenia. Warto podkreślić, że w meczu z... Wartą GKS Jastrzębie zagrał bardzo odpowiedzialnie w defensywie.

Kolejny sparing nasza drużyna rozegra w najbliższą sobotę. W Lubinie zmierzy się z rezerwami Zagłębia.

GKS JASTRZĘBIE - WARTA SIERADZ 1:0 (1:0)
1:0 - Zacharczenko, 14 min

GKS: Grzegorz Drazik, Jakub Trojanowski - Paweł Baranowski, Bartosz Boruń, Jewgienij Zacharczenko, Farid Ali, Kamil Jadach, Jakub Iskra, Joao Guilherme, Karol Fietz, Konrad Kargul-Grobla, Wojciech Katus, Szymon Kiebzak, Przemysław Lech, Szymon Maszkowski, Szymon Matuszek, Gracjan Sajdak, Daniel Szymczak, Szymon Gołuch, Michał Bednarski, Kacper Zych, Mateusz Chmarek.

Przeczytaj pełny artykuł ze źródła:

💥 GKS - WARTA SIERADZ 1:0 💥 KONIEC MECZU! Wygrywamy z Wartą Sieradz 1:0 po trafieniu Jewgienija Zacharczenki!