Ułatwienia dostępu

Skip to main content

Koncert "Polskie sonaty klarnetowe XX i XXI wieku"


Serdecznie zapraszamy na koncert „Polskie sonaty klarnetowe XX i XXI wieku”, który odbędzie się 06.10.2023 o godzinie 18:00 Wstęp bezpłatny/bez wejściówek   

Zaproś znajomych przez:

Data wydarzenia:
06 października 2023, godz. 18:00

Miejsce wydarzenia:

Sala koncertowa Państwowej Szkoły Muzycznej w Jastrzębiu-Zdroju

Sala koncertowa PSM w Jastrzębiu-Zdroju, ul. Tadeusza Kościuszki 13a, 44-330 Jastrzębie-Zdrój

REKLAMA

Koncerty

Koncert "Polskie sonaty klarnetowe XX i XXI wieku"


Szczegóły wydarzenia

Opis wydarzenia

Serdecznie zapraszamy na koncert „Polskie sonaty klarnetowe XX i XXI wieku”, który odbędzie się 06.10.2023 o godzinie 18:00 Wstęp bezpłatny/bez wejściówek   

Serdecznie zapraszamy na koncert „Polskie sonaty klarnetowe XX i XXI wieku”, który odbędzie się 06.10.2023 o godzinie 18:00

Wstęp bezpłatny/bez wejściówek

W programie:

Jerzy Fryderyk Wojciechowski – Sonata na klarnet i fortepian op. 15
Adam Świerzyński – Ballada na klarnet i fortepian Józef Świder – Kaprys na klarnet i fortepian
Wojciech Widłak – Quasi una Sonata („SommerMusik”)

O artystach:

Wioletta Fluda-Tkaczyk

Pianistka, kameralistka, korepetytor. Doktor sztuk muzycznych. Absolwentka Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie w klasie fortepianu prof. Mariusza Sielskiego. Należy do grona najbardziej aktywnych polskich pianistów. Jej ogromną pasją jest szeroko pojęta kameralistyka i z nią przede wszystkim wiąże swoją przyszłość zawodową. Szerokie spektrum możliwości pianistki obejmuje współpracę m.in. jako: korepetytor wokalny, akompaniator chóralny, muzyk orkiestrowy, muzyk kameralny, pianista przy produkcjach operowych, nagraniach, itp. Z powodzeniem uczestniczy w wielu projektach artystycznych współpracując tym samym z różnymi ośrodkami kulturalnymi oraz solistami. Pianistka zajmuje się także propagowaniem nieznanej twórczości przede wszystkim kompozytorów polskich. Artystka poświęca swoją uwagę na poszukiwanie zapomnianych dzieł, które chciałaby rozpowszechnić. Jako kameralistka Capelli Cracoviensis zajmuję się muzyką kameralną/wokalną i solową. Bardzo bogaty wachlarz repertuarowy pianistki obejmuje utwory z każdej epoki. Prowadzi intensywną działalność koncertową występując solowo oraz kameralnie w kraju i za granicą. Wioletta Fluda-Tkaczyk z powodzeniem brała udział jako pianistka w licznych festiwalach/ sympozjach/ kursach muzycznych/ warsztatach, itp. Były to m. in.: Międzynarodowy Festiwal „Chopin w barwach jesieni”, „Strzegom A capella”, „Zimowa Akademia Muzyki” Lusławice, Festiwal „Opera Rara”, „Corno Brass Music Festival”, „Krakowski Międzynarodowy Festiwal Kompozytorów” „Festiwal Bachowski”, „Letnia Akademia Trąbki”, „Royal Opera Festival”, Festiwal – „Strefa Sztuki” – Jedlina Zdrój”, Międzynarodowy Przemyski Festiwal – „Salezjańskie Lato”, „Festiwal „Concerti Pasquali” czy „Trombone IPV Festiwal” Mannheim. Ponadto pianistka uzyskała kilkadziesiąt dyplomów za wyróżniający akompaniament podczas konkursów, festiwali i przesłuchań rangi ogólnopolskiej i międzynarodowej. Wioletta Fluda – Tkaczyk za swoją pracę artystyczna otrzymała Stypendia i Nagrody, m. in.: Stypendium Twórcze Ministra Kultury, Stypendium Twórcze Miasta Krakowa, Stypendium Twórcze Marszałka Województwa Podkarpackiego, kilkukrotnie Nagrodę Rektora Akademii Muzycznej w Krakowie oraz Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia.

Wioletta Fluda-Tkaczyk pracuje w Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie na stanowisku wykładowcy oraz w Capelli Cracoviensis jako muzyk-kameralista.

Od 2020 roku jest Prezesem Stowarzyszenia ArtMusicArtist z ramienia którego organizuje różnego rodzaju koncerty oraz festiwale.

 

Piotr Lato

już jako uczeń, a potem student klarnetu uzyskał szereg nagród i wyróżnień w ogólnopolskich oraz międzynarodowych konkursach muzycznych, m.in. w 2002 roku został półfinalistą Międzynarodowego Konkursu Klarnetowego „Praska Wiosna” w Pradze, w 2006 roku zdobył III nagrodę w IV Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej im. Johannesa Brahmsa w Gdańsku, a w ostatnim czasie II nagrodę w MEDICI International Music Competition.

Jego ożywiona działalność artystyczna i naukowa została wielokrotnie doceniona poprzez liczne stypendia oraz odznaczenia, m.in. odznakę honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej” (2016), Nagrodę Województwa Małopolskiego „Ars Quaerendi” za wybitne działania na rzecz rozwoju i promocji kultury (2019), Brązowy Krzyż Zasługi (2019), Partnerstwo dla Muzyki 2.0 (2020), Stypendium Twórcze Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2020), odznakę „Honoris Gratia” Miasta Krakowa (2021) oraz „Medal Komisji Edukacji Narodowej” (2022).

Wziął udział w wielu festiwalach krajowych i zagranicznych, takich jak Festiwal Wielkanocny Ludwiga van Beethovena, Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie, Muzyka w Starym Krakowie, Musica Polonica Nova, Festiwal Muzyki Kameralnej „Muzyka na Szczytach”. Zrealizował szereg nagrań płytowych, telewizyjnych i radiowych dla wytwórni polskich i zagranicznych, m.in. DUX, Centaur Reccord, Le Foxx Music, Universal Music.

Prowadzi działalność pedagogiczną w Państwowej Szkole Muzycznej II st. im. Władysława Żeleńskiego w Krakowie. Od 2006 roku jest zawodowo związany z Akademią Muzyczną im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie, początkowo na stanowisku asystenta w klasie klarnetu. W 2011 roku uzyskał stopień doktora sztuk muzycznych w zakresie instrumentalistyki, po czym objął stanowisko adiunkta. W 2016 roku uzyskał stopień doktora habilitowanego sztuki. Od roku 2020 jest kierownikiem Katedry Instrumentów Dętych Drewnianych i Akordeonu w Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie na stanowisku profesora AMKP.

Od 2004 roku pełni funkcję pierwszego klarnecisty Orkiestry Akademii Beethovenowskiej. Gościnnie koncertuje z wieloma orkiestrami i zespołami, jak również solo. Jest członkiem Zarządu Stowarzyszenia Polskich Muzyków Kameralistów. Współpracuje z Henri Selmer Paris, MARCA Reeds, Eddie Daniels Expressions Ligatures oraz Chedeville USA.

Przeczytaj pełny artykuł ze źródła:

https://psmjastrzebie.pl/wydarzenie/koncert-polskie-sonaty-klarnetowe-xx-i-xxi-wieku/

Podziel się z innymi, udostępnij:

Jastrząbek
Dodane przez:
Jastrząbek

Oficjalna strona:


Podziel się swoim zdaniem...
jesteś gościem
lub dodaj jako gość
Ładuję komentarze... Komentarz zostanie odświeżony po 00:00.

Ciekawy temat? Rozpocznij dyskusję. Zostaw komentarz...


Koncert "Polskie sonaty klarnetowe XX i XXI wieku"

Lokalizacja na mapie

  • Współrzędne GPS:
    49.946804,18.571350915194

REKLAMA

Polecane imprezy w Jastrzębiu-Zdroju

    REKLAMA